Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj 6.XX Ερωτήσεις και απαντήσεις εδώ - Page: 21

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

aledjoPRO InfinityMember since 2005
katalabeno ti spastiko einai na prepei na kouniseis to xeri sou gia na piaseis to mouse gia na kaneis kati.
de nomizo na ginetai auto pou thes.
edo me ton apopsis theloume na ftiaksoume koumpi gia rename kai akoma den to exoun kanei. tha to kanoun omos.

oso gia ta sxolia, ti sxolia grafeis?
ego ta exo kata
"play count" diladi paizo auta pou exo paiksei perissotero..... ara einai petyxmena.
 

Posted Sun 04 Apr 10 @ 5:19 am
Κοίτα. Βάζω σχόλια του στυλ "00" (αν είναι φόλα).
Καθώς ανεβαίνει, σημαίνει ότι το εγκρίνω. Φροντίζω να μην υπερβαίνω το 99 ώστε να μην πηγαίνει το μάτι μου σε τριψήφια.
Επίσης κάτι που έχω κάνει, είναι μέσα στον κάθε φάκελλο (με Disco π.χ.) έχω κάνει και έναν υποφάκελλο με την ονομασία "Σαβούρα".
Εκεί είναι όλες οι σαβούρες πιου δεν θα παίξω ποτέ. Π.χ. "Σκασουσου, τα παπάκια..." και πάει λέγοντας!
'Ετσι βλέπω άμεσα, μόνο όσα τραγούδια με ενδιαφέρουν στα αλήθεια και όχι και τις σαβούρες.

'Ασε που στο ΑΤΟΜΙΧ έκανε 10 sec για να μου ανοιξει φάκελλο που είχε πολλάα τραγούδια!

Επίσης, στο σχόλιο, σε μερικά έχω γράψει "eurovision" για να ξέρω ότι είναι γιοροβιζιονικά!
 

Posted Sun 04 Apr 10 @ 7:30 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
RadioDJ105 wrote :

Υπάρχει κάποιος γρήγορος τρόπος, ώστε όταν ανοίγεις το "Επεξεργασία" να μην σου ανοίγει όλη η καρτέλα αλλά μόνο το edit comments!
'Εχω βάλει ένα shortcut, όμως μου ανοίγει η καρτέλα του τραγουδιού και μετά πρέπει να πάω με το ποντίκι να μπω μέσα στο σημείο "σχόλιο".

Ευχαριστώ!


Yparxei ap'eytheias shortcut "edit_comment" sou anoigei mikro parathyraki mono to comment kai grafeis kateyteian.
Omos, prosoxi, einai gia to kommati pou exeis fortomeno sto "energo" deck (diladi to akous kai tou bazeis comment) oxi gia to epilegmeno ston browser.

Oso gia tin "saboura"...ego xrisimopoio synithos ti leksi "xomateri"..., kai akoma psaxno enan tropo gia ta comments mou..
 

Posted Sun 04 Apr 10 @ 12:58 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ego exo fakelo "malakies"
 

Posted Sun 04 Apr 10 @ 2:16 pm
mahhhffHome userMember since 2010
+gw....malakies... :P
 

Posted Sun 04 Apr 10 @ 3:13 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Poly provlepsimous sas brisko...
Xrisimopoieiste ayti ti leksi gia ta alla pou blepoume gyro mas, oxi gia ti mousiki...
 

Posted Sun 04 Apr 10 @ 3:36 pm
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
PANOSV wrote :
an klikareis sto my computer ston browser de tous deixnei?


toys deixnei ston broswer toy virtual den toys dixnei,
 

Posted Mon 05 Apr 10 @ 12:30 pm
Τι βλακεία έχω κάνει;

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πάρα πολύ απλό!
Στο ΑΤΟΜΙΧ Μp3, όταν κάνω κλικ σε κάποιον φάκελλο μου εμφανίζει με σειρά από πάνω προς τα κάτω, τα τραγούδια που έχω "χρησιμοποιήσει" στο παρελθόν.

Ποια βλακεία έκανα, άραγε, και δεν μου κάνει το ίδιο στο virtual, αλλά μου κάνει "short by name";
 

Posted Tue 06 Apr 10 @ 2:58 am
Δεξί κλικ πάνω στη μπάρα που λέει Artist//Title//BPM κτλπ και επέλεξε να εμφανίζεται το πεδίο Last Play.
Τώρα αν κάνεις (απλό) κλικ πάνω στο Last Play βλέπεις τα τραγούδια με τη σειρά που τα έχεις παίξει.
 

Posted Tue 06 Apr 10 @ 3:25 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
RadioDJ105 wrote :
Τι βλακεία έχω κάνει;

Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι πάρα πολύ απλό!
Στο ΑΤΟΜΙΧ Μp3, όταν κάνω κλικ σε κάποιον φάκελλο μου εμφανίζει με σειρά από πάνω προς τα κάτω, τα τραγούδια που έχω "χρησιμοποιήσει" στο παρελθόν.

Ποια βλακεία έκανα, άραγε, και δεν μου κάνει το ίδιο στο virtual, αλλά μου κάνει "short by name";


Milas mallon gia to "smart sort" pou sou allazei dynamika to sort kai bazei epano ayta pou epaikses prosfata+ayta pou paizeis pio poly.
Ayto einai ena apo ta kalytera xaraktiristika tou vdj pou den to exo dei allou.

Loipon kaneis aplos klik epano sta headers | | Artist | Titlie | Bpm.... klp, (analoga pio exeis proto) > prin apo ayta exei ena poly mikro header opos sto exo parastatika me kokkino.... ayto kanei smart sort...
Epeisis mporeis na baleis sort by... se keyboard gia na allazeis grigora xoris pontiki, px ego allazo grigora apo smart se bpm..
 

Posted Tue 06 Apr 10 @ 5:12 am
Χίλια ευχαριστώ. Θα το κοιτάξω άμεσα.
'Ενα δεύτερο περίεργο που έχω διαπιστώσει, είναι το εξής.
Πριν από αρκετό καιρό (προφανώς στην έκδοαση 6.0.5 ή και παλαιότερη), συνέβαινε το εξής περίεργο.
Φόρτωνα ένα βίντεο... και όταν πατούσα το PLAY για να φύγει, ξεκινούσε ακαριαία.
Το Σάββατο που έπαιζα βίντεο, πρόσεξα ότι παρόλο που πατάω το PLAY και ξεκινάει η μουσική ακαριαία, το βίντεο ξεκινάει (από την παύση που βρίσκεται) μετά από περίπου 1 sec. 'Ομοια, αν ξεκινήσω έχοντας κάνει λούπα, τότε το 1ο sec (ακόμα και στη λούπα) μένει παγωμένο και συνεχίζει η εικόνα από το 1ο sec και κάτω να κινείται. Μόλις φτάσει στο end της λούπας και ξεκινήσει από την αρχή της, πάλι ξεκινάει με παγωμένη την εικόνα.
ΦΥΣΙΚΑ τα βίντεο που το έχω δοκιμάσει ΔΕΝ έχουν παγωμένη εικόνα για 1 sec!
Τα ίδια βίντεο, στο παρελθόν μου τα έπαιζε χωρίς την παύση. Επίσης, κάποια άλλα video, τα παίζει κανονικά, χωρίς την παύση του 1ου δευτερόλεπτου.
Σήμερα θα κάτσω να παίξω λίγο με αυτό που σας περιγράφω, αν και μόνο στο μαγαζί μπορώ να κάνω περισσότερες δοκιμές.
Παρόλα αυτά, μπορώ να σας στείλω ένα βίντεο κλιπ (ίδιο με αυτό που έχω στο μαγαζί) και να μου πείτε κι εσείς τι συμπέρασμα βγάζετε.
 

Posted Tue 06 Apr 10 @ 7:14 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Egw den antimetwpizw tetoio problima. Ti format exoun ta videos? Otan les fortwneis...teleiwnei to load kai patas PLAY, i to patas prin teleiwsei to load?
 

Posted Tue 06 Apr 10 @ 9:48 am
Περιμένω πάντα να τελειώσει το φόρτωμα και μετά πατάω PLAY.
'Ολα τα βίντεο που φορτώνω είναι απλά MPEG.
θα ανεβάσω 3 βίντεο-κλιπ και θα στείλω pm σε εσένα, Μπάμπη και στον Apopsis. για να δείτε τι λέω.

01. VEGAS-Toys Ponaei (από το MAD Greekζ).
02. DARUDE-Sandstorm (από το MTV Dance με "επανα-ρεντάρισμα" λόγω αλλαγής ήχου).
03. MARTAKHS-Pio Konta (από τον ίδιο το σκηνοθέτη με υψηλό bitrate).

Σε όλα θα έχω σημειώσει και το QUE IN point και στα 2 ελληνικά έχω πρόβλημα (με πάγωμα για το 1ο sec).
Μόνο σε αυτό που είναι από το MTV Dance, η εικόνα ξεκινάει ακαριαία (όταν πατήσω το play).
 

Posted Tue 06 Apr 10 @ 11:46 am
Απ' ότι έχω δει και στο κεντρικό forum υπάρχουν και άλλοι χρήστες με το ίδιο πρόβλημα. Συμβαίνει μόνο σε ορισμένα format και όχι πάντα. Επίσης ένα άλλο προβληματάκι με το video είναι οτι κάποιες φορές δεν φορτώνει το video αλλά μόνο τον ήχο... Αν ξαναφορτώσεις το ίδιο video (ακόμα και στο ίδιο player) τότε ξαναφορτώνει κανονικά.
 

Posted Tue 06 Apr 10 @ 3:36 pm
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
OMHROS wrote :
PANOSV wrote :
an klikareis sto my computer ston browser de tous deixnei?


toys deixnei ston broswer toy virtual den toys dixnei,


opoios gnorizi kati as bohthisi.....
 

Posted Wed 07 Apr 10 @ 6:49 am
Νόμιζα ότι μόνο εγώ έκανα τη βλακεία και ντρεπόμουν να το ρωτήσω.
Λοιπόν, χωρίς πλάκα και σε εμένα, κάποιες φορές παίζει μόνο ήχο.
Στο παράθυρο της εικόνας, μου δείχνει την τελευταία εικόνα από το προηγούμενο βίντεο που είχα φορτώσει στο συγκεκριμένο player.

Αν ξαναφορτώσω το ίδιο τραγούδι από την αρχή, ξε-λαμπικάρει και παίζει μια χαρά.
 

Posted Wed 07 Apr 10 @ 8:44 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
OMHROS wrote :
OMHROS wrote :
PANOSV wrote :
an klikareis sto my computer ston browser de tous deixnei?


toys deixnei ston broswer toy virtual den toys dixnei,


opoios gnorizi kati as bohthisi.....


File Omire, i siopi den simainei panta oti den kseroume - epeidi asxoloume polla xronia me support, ayto pou kaneis gia na lyseis ena problima einai prota na entopioseis to prolima kai meta na to apomonoseis.
Afou den yparxei dynatotita ammesis epafis me to mixaniima sou prepei esy na gineis pio sygkekrimmenos - stelnontas px screenshot kai perissoteres plirofories kathe fora pou grafeis, oste bima bima kapoios pou mporei na boithisei na aisthanthei sa na exei to mixanima mprosta tou.
 

Posted Wed 07 Apr 10 @ 8:46 am
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
οκ, ευχαριστω.
Λοιπον εχω την V6.0.7 και στον broswer του virtual οταν παω να διαλεξω τον εξωτερικο σκληρο που εχω την μουσικη οπου του εχω δωσει το γραμμα Ε δεν μου τον βγαζει ενω οποιοδηποτε αλλο εξωτερικο συνδεσω μου τον βγαζει κανονικα.
Δεν ξερω αν διατυπωσα το προβλημα σωστα ωστε να μπορεσει καποιοσ να με βοηθησει.
 

Posted Wed 07 Apr 10 @ 10:38 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ennoeis oti den ston deixnei edw .....


edw ston deixnei?



Ston skliro disko pou den ston deixnei yparxei arxeio sto root me onoma VirtualDJ Database?
 

Posted Wed 07 Apr 10 @ 12:31 pm
OMHROSPRO InfinityMember since 2007
στισ ρυθμισεισ δεν μου τον διχνει στην δευτερη φωτο που μου εχεισ, και ναi στον δισκο υπαρχει VIRTUAL DJ LOCAL DATABASE V5, ευχαριστω πολυ για την βοηθεια...
 

Posted Wed 07 Apr 10 @ 12:42 pm
62%