Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj 6.XX Ερωτήσεις και απαντήσεις εδώ - Page: 17

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Αυτο ηταν!!!!!! εβαζα jowheel αλλα τιποτα, η λυση ηταν με το touchwheel, τελειο. Thanks και παλι thanks
 

Posted Fri 08 Jan 10 @ 7:44 am
Μια ερωτηση ακομα, πως μπορω να κανω το jogwheel να "τρεχει" λιγο πιο γρηγορα για να δημιουργω ευκολα τα cue. To "φρενο και εμπρος' ειναι οκ.
 

Posted Fri 08 Jan 10 @ 7:49 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
apo ta options exei 3 diakoptes pou kathorizoun ti taxitita.
de thymamai omos an yparxoun stin ekdosi 6.0.2 pou exeis.
bale ti 6.0.5 i kapoia neoteri apo auti pou exeis an de ta exei.
 

Posted Fri 08 Jan 10 @ 7:53 am
Εχει, θα δοκιμασω τωρα.
 

Posted Fri 08 Jan 10 @ 7:56 am
Οκ το βρηκα. Thanks, η βοηθεια σου ηταν πολυτιμη, καλη χρονια και καλες μουσικες να εχεις.
 

Posted Fri 08 Jan 10 @ 8:00 am
Γεια σας παιδια. Περασα τους νεους drivers 2009 αλλα δεν βρηκα απο την προσθαφαιρεση προγραμματων τους παλιους για να τους βγαλω, ετσι τους περασα απο πανω. Ολα δουλευουν καλα. Το μονο που μου κανει ειναι πως καθε φορα που συνδεω την ΜΚ2 ανοιγουν κατω δεξια (στη γραμμη εργασ.) και τα δυο εικονιδια της hercules και το παλιο μου ζηταει updade (το οποιο δεν κανει updade γιατι ηδη εχω κανει). Το αγνωω λοιπον, το κλεινω και ολα καλα. Τι να κανω? να το αφησω ετσι? ή να βγαλω τους παλιους drivers που δεν ξερω πως ομως, γιατι δεν βρησκω την απεγκατασταση οπως αναφερα παραπανω????

 

Posted Sat 09 Jan 10 @ 8:40 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Profanos sou fortonei stin ekkinisi kati apo to palio software.
An se ayto to eikonidio den exei kapoia epilogi "load at startup" i kati tetoio...
Pigaine start->run (i pata windows key+R sto pliktrologio) ->(grapse) msconfig -> (pigaine) startup kai prospathise na breis poio einai to eikonidio/programa pou sou fortonei apo tous palious drv kai ksetsekarise to...
Min fobase an prosorina apenergopoiiseis kati allo.. try and error kai tha to breis..
 

Posted Sat 09 Jan 10 @ 9:28 am
Το εκανα αλλα μολις συνδεω την MK2 ανοιγουν παλι και τα δυο εικονιδια κτλ. Πηγα program files και ειναι και οι δυο drivers μεσα, αλλα απο την προσθαφαιρεση βλεπω μονο τους νεους drivers. θα το αφησω ετσι μιας και δεν μου δημιουργει κανενα προβλημα, αν εχετε ομως καμια αλλη ιδεα θα την δοκιμασω. Πιστευω πως η λυση ειναι μονο αν βγαλω τους παλιους.:-)
 

Posted Sat 09 Jan 10 @ 10:25 am
Sto deytero p/c pou exo pou einai Toshiba mou dinoun dorean anavathmisi apo Vista se Windows 7.
An kai doulevo mono me ton H.P pou exei Vista , ostoso ston Toshiba , tha doulevei xoris provlimata to virtual me windows 7 ???
Kai i karta i maya44 usb pou exo? k.l.p?
 

Posted Thu 14 Jan 10 @ 5:05 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
paidia exo mia aporia.
ginetai na sto vdj na syndesoume 3 kartes ixou?

1 karta kai to deck a
1 karta gia to deck b
1 karta gia ta akoustika.

bebaia bgazontas deck a kai deck b to bazoume se mikti kai sto mikti bazoume ta akoustika.

omos ama thelei kapoios na exei preview apo triti karta ixou gia na exei automati enalagi sta deck sta akoustika?
de ginetai?
de to exoun skeftei?
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 8:09 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
den exoun skeftei kai to allo...
na exoume tessereis kartes ixou.. H tetarti na vgazei ixo sto grafei tou afentikou....xaxa

Aledjo den ginetai auto...kai den exei kai noima. Poios o logos na bgaleis me dyo diaforetikes kartes ixou ta 2 decks?

 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 10:23 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
djdad wrote :
Poios o logos na bgaleis me dyo diaforetikes kartes ixou ta 2 decks?



ti poios o logos?
an syndeseis 2 cdj400 to vdj ta blepei san 2 diafoterikes kartes ixou.

deck a kai deck b

kai leo ego tora, na kapoios barietai na kanei tin allagi apo to mikti gia ta akoustika "cue"
kai thelei na to exei automato opos otan paizeis px me ti hercules, ti kanei???

tha mporouse na ginei auto pou leo an to eixan skeftei.

 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 10:46 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
bre paidia thymithika kati simera.
palia diabaza oti to vdj mporeis na kaneis drag-drop ta komatia apo to browser tou vdj stous fakelous.
diladi na metakineis ta tragoudia apo to ena fakelo ston allon.

ginetai?
to dokimasa kai de ginetai. mipos thymamai lathos?
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 12:25 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ginetai..patas to ctrl kai to kratas patimeno oso diarkei to draging
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 5:23 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
foverooooo!!!!

kai de to iksera toso kairo.
episis brika oti mporeis kaneis kai rename to filename tou arxeiou kai oxi mono tou tag pou blepei to vdj.
gamoooooo brika ti tha kano sti douleia otan den exoume kosmo gia na perasei i ora..... organosi!

kati allo tora, an kano rename, sto browser to vdj blepei to palio onoma epidi to exei allios grameno sti database.
gia na dei to kainourgio tha prepei na anoikso to file info kai patiso to > gia na paei sosta to onoma.

erotisi, an exo kanei se polla rename, ta epilego ola mazi kai patao deksi klik >file infos> title from filename kai ola ok!
de ginetai kano titile from filename se olo to fakelo????

diladi na to kano apo aristera stous fakelous auto gia na mi psaxno ena ena pia arxeia ekana rename....
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 6:54 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
mipos ginetai kai koumpi na kanei rename?
diladi na patao kapoio koumpi kai na anoigei to parathyraki tou rename (gia na min asxoloumai me to mouse)
episis kai i leitourgia "title from filename".......
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 7:04 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
exw tin entyposi oti, oti allages kaneis me rename klp tha stis emfanisei tin epomeni fora pou tha anoikseis to VirtualDJ, dld den xreiazetai na kaneis oli auti tin diadikasia (ektos ki an to thes ekeini tin wra) ...des to, den eimai sigouros.

entoli na anoigei to rename den yparxei..mono to file_info yparxei.
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 7:32 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Mpampi se akousa (se diabasa) kai alli fora na to les ayto, den eimai sigouros dokimaste to. Fysika na epanekkiniseis to programma den yparxei dynatotita otan paizeis. Ego kano panta rename (zitisa shortcut aledjo.. alla, tin alli fora isos..) kai meta anoigo to file info (gia ayto yparxei shortcut) kai ekei pou exei to filename dipla dexia exei ena belaki... to patas kai ananeonei ta pedia artist - title..
Gia na se prolabo prin rotiseis, to ksero pos tha itan kalytera ola ayta na ginotan se ena parathyro kai to exo idi zitisei mazi me alla ston browser... exo tin entyposi oti tha exoume kales beltioseis ekei.
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 8:03 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
aaaaa nai to dokimasa, ama kliseis kai anoikseis pali to vdj tote allazei to onoma sto kainourgio.

kalo tha itan bebaia na ginotan automata olo auto "on the fly" xoris na xreiazetai na patisoume kanena koumpi.

opos episis kai shortcut gia to rename...

perimenoume loipon
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 8:42 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
kati allo pou skeftika (skeftomai poly simera mallon epidi exo repo) einai gia to history na mporoume na epilegoume to xrono gia ton opoio tha kratei to istoriko.

diladi gia paradeigma na orizoume "2 days" oste an ena tragoudi to paiksame exthes, na to dixnei oti einai paixmeno!
me auto to tropo mporei na pame sti douleia, na paiksoume px gia 2 ores, kati na ginei kai na anagkastoume na klisoume to vdj, i na kolisei i otidipote allo, alla otan to ksananoiksoume na mas dixnei oti simera eixame paiksei auta ta tragoudia....

me poianete?

etsi an kolisei to vdj, i otidipote allo, de xanoume ti mpala me ta tragoudia....

ti lete?
 

Posted Fri 22 Jan 10 @ 9:14 pm
50%