Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj 6.XX Ερωτήσεις και απαντήσεις εδώ - Page: 15

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
mipws exeis valei kana shortcut gia ta kill kai patises tipota sto search xwris na exei to focus?
 

Posted Thu 26 Nov 09 @ 9:56 am
Oi ry8miseis m einai:
Sound setup:
Inputs:none
Outputs:external mixer
Sound card:asio driver kai pioneer cdj-400 asio
Ultralatency asio (checked)

Performances:
Latency:auto
Safe mode, overlock, quality, enhanced algorithm, filter size 11, lowpass filter, filter taps 11, master tempo fast.

Xrhsimopoiw external mixer kai cdj 400.
 

Posted Thu 26 Nov 09 @ 12:41 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
djdad wrote :
mipws exeis valei kana shortcut gia ta kill kai patises tipota sto search xwris na exei to focus?


afou se leo de patisa tipota. imoun 1 metro apo ta deck giati milaga me ti barwoman :) kai ksafnika to akousa apo ta ixeia....


loipon paidia prepei na baloume mia leitourgia sto vdj to opoio na apenergopoiei tin epeksergasia pou kanei sta deck a kai b!
me ena diakopti diladi na douleuei to kathe deck SAN aplo mp3 player (opos to preview) kai na mi kanei analyze kai ola auta.
aplos na to fortonoume se ena deck kai na patame play!

auto einai xrisimo an exoume kanena megalo mp3 arxeio, gia na min anoigoume winamp ktl.

ti lete?
 

Posted Sat 28 Nov 09 @ 8:46 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Agalliasis wrote :
Oi ry8miseis m einai:
Sound setup:
Inputs:none
Outputs:external mixer
Sound card:asio driver kai pioneer cdj-400 asio
Ultralatency asio (checked)

Performances:
Latency:auto
Safe mode, overlock, quality, enhanced algorithm, filter size 11, lowpass filter, filter taps 11, master tempo fast.

Xrhsimopoiw external mixer kai cdj 400.


dokimase na bgaleis to safe mode kai to overlock
 

Posted Sat 28 Nov 09 @ 8:47 pm
Ok 8a to dokimasw. epishs to pc m einai:
Intel core 2 duo p7450 2.13 ghz, 64 bit, 4 gbr, windows 7 kai 8a ei8ela na 3erw an einai ok.
 

Posted Sun 29 Nov 09 @ 6:20 am
kapoios??
 

Posted Wed 02 Dec 09 @ 4:36 am
ta 64bit dn htan panta symvata me drivers klp.

dn xerw an ftaiei ayto omws.
 

Posted Wed 02 Dec 09 @ 5:57 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
paidia to database arxeio sas, posa mb einai?

emena einai 35mb, eno exo kanei check kai clear!

mipos einai polla?
gi'auto to logo argei to vdj na fortosei otan to anoigo.
 

Posted Thu 03 Dec 09 @ 9:56 am
To ekana ki auto. Katevasa kai to teleutaio update 6.0.4. 8a deiksei apopse an diorthwtheike to prb.
 

Posted Fri 04 Dec 09 @ 2:37 am
Ta idia paly! :0(((
 

Posted Sun 06 Dec 09 @ 5:38 am
Exw enhmerw8ei apo thn pioneer oti to provlhma einai oti den exoun vgei 64 bit drivers gia to cdj400. Ki auto einai to provlhma. Mazi kai oti ta windows m einai 7.
 

Posted Mon 07 Dec 09 @ 4:19 pm
delgiCUE userMember since 2009
dokimazo ti kainouria ekdosi. exo valei 2 kommatia kai ftiaxno pou tha einai to arxiko beat. otan patao na paiksei (afou paizei prota ena allo kommati sto allo deck) kai paei na mou to tairiaksei mono tou kai ginetai ena mpaxalo. eno me to 5 den exo kanena provlima kai exo tis idies akrivos rythmiseis. kserei kaneis tpt gia afto???
 

Posted Wed 09 Dec 09 @ 9:47 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ti kaneis dld akrivws gia na sto "tairiaksei mono tou"?
 

Posted Wed 09 Dec 09 @ 4:52 pm
to Virtual DJ 5.0 exw (mono apo pc doulevw) kai prospathw na xrisimopoihsw headphones gia
na akouw to ena kommati pou den paizei enw to deftero kommati paizei.

pws borw na to kanw afto?

sorry pou kanw post edw apla dn uparxei 5.0 forum ;)
 

Posted Tue 15 Dec 09 @ 6:12 am
stioreHome userMember since 2009
re paidia pws katebazw effects gia v.dj 6??????
 

Posted Tue 15 Dec 09 @ 8:11 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
NOMIZO pos brika ti lysi sto problima pou exoun polloi xristes me to vdj otan DE fortonei olokliro to tragoudi kai to fortonei siga siga kathos paizei.

1) kratame back up to database.xml
2) sbinoume to arxeio database.xml
3) ksanabazoume to arxeio database apo to back up stin arxiki tou thesi!

empirika kai mono exo na po oti emena i database einai kapou sta 42mb.
otan eixa kanei format kai eixa balei to vdj, i database mou itan kapou sta 10mb.
meta me to kairo i database megalone alla tautoxrona argouse kai to vdj na fortosei otan anoige giati diabaze ti database.
mou eixe fanei periergo giati ekane akoma kai 40sec na anoiksei to vdj.
alla telika katalaba oti eixe ginei kati allo.
kathos megalone i database, sto disko ta komatia tou arxeiou den itan monokomata! (defrag)
o logos pou argouse na ti diabasei kai akoma na tin antigrapsei otan ekana back up, itan autos!
sto disko to arxeio itan apo do kai apo kei....

etsi me auto pou leo kai ekana, tora fortonei sto ftero kai den exei ksanakanei to gnosto problima....
etsi loipon nomizo pos einai auti i lysi.

opos exei problima as to dokimasei.....
 

Posted Sat 19 Dec 09 @ 8:18 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
aledjo dyskoleuoumai na pistepsw oti etsi lynetai to provlima pou perigrafeis kai eksigoumai..
To gegonos oti argei na fortwsei ena tragoudi den nomizw oti exei sxesi me tin database. An paratiriseis me to pou fortwneis ena tragoudi ta cues emfanizontai prwta stin kymatomorfi, ara ta exei idi vrei stin database, kai exei diavasei oles tis plirofories pou xreiazetai.
An argouse na "vrei" to database tha argouse kai to search, pragma pou den symbainei.

Genika to poso grigora fortwnei ena tragoudi( i video) exei na kanei me tin "apokwdikopoiisi" tou kai epomenws to format tou tragoudiou, kai isws "kati" pou to "mperdeuei" kai to kathysterei.
 

Posted Sat 19 Dec 09 @ 8:37 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
de leo oti etsi fortonei pio grigora to tragoudi alla fortonei pio grigora to vdj otan anoigei!
auto einai 100% sigouro giati auto blepo ego.
oso gia ta tragoudia, epimeno giati otan fortonei ena tragoudi, ektos apo ta cue fortonei kai tis pliforories tou analyze pou eixe kanei prin i otan prokeite gia kainourgi tragoudi mperdeutai gia to logo pou leo!

emena mou fainetai logiki eksigisi.....
to mellon tha diksei.
opoios exei problima as to dokimasei kai blepoume.
 

Posted Sun 20 Dec 09 @ 3:26 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
na kano mia erotisi pou edo kai kairo skeftomai.
to vdj exei problima me to master tempo?

de ksero bre paidia alla otan akouo prosektika ena house komati, xoris na peirakso to pitch, kamia fora akouo na PNIGETAI kapoio apo ta beat pou paizoun!

mporei na akougetai kanonika kai se tyxaies stigmes na akougetai to 1 beat gia na to epnikse kapoios....
 

Posted Mon 28 Dec 09 @ 5:40 pm
Aledjo me to masteryempo(timestreching) ontos ta beats akougontai ''pnigmena'' esto kai me elaxisti metatopisi tou pitch fader kalitera apenergopioiseto.
 

Posted Mon 28 Dec 09 @ 9:01 pm
44%