Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 170

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

 

Posted Thu 04 Aug 11 @ 6:23 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Thu 04 Aug 11 @ 7:23 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
trabame tin anifora

 

Posted Thu 04 Aug 11 @ 9:24 am
 

Posted Fri 05 Aug 11 @ 3:57 am
Καλησπερα παιδια...Θυμαμαι καποιος παλια που ειχε πει οτι γνωριζει προσωπικα τον Dimension - X.Ενας φιλος μου εχει φτιαξει ενα remix στο call me το οποιο το χω ακουσει και ειναι πραγματικα πολυ δυνατο απο πλευρας μουσικης! http://soundcloud.com/dj_chris_k/claydee-dimension-x-call-me-dj?utm_source=soundcloud&utm_campaign=share&utm_medium=facebook&utm_content=http%3A%2F%2Fsoundcloud.com%2Fdj_chris_k%2Fclaydee-dimension-x-call-me-dj Αυτο ειναι ενα preview...Θελει την official acapella για να μπορεσει να το βγαλει σε δισκογραφικη και να χει και καλυτερη ποιοτητα σαν remix...Αν μπορει αυτος που τον γνωριζει προσωπικα να μου την δωσει θα του ειμαι υποχρεως!!!!.
Επισης ξερω πως απαγορευονται τα download links αλλα ισχυει αυτο και αν το δινει ο ιδιος ο παραγωγος...?
 

Posted Mon 08 Aug 11 @ 11:29 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 2:16 am
Εχουμε κι αλλες δουλειες...!
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 3:22 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
akouste ti peripeteia mou

eimai diakopes se ena meros konta stin athina opou exei epoxiaka magazia.
erxomeno ego edo (sto eksoxiko mou) mazi me to laptop ktl, efera kai ta akoustika
PHILIPS STEREO HEADSET HP195 http://mbit.gr/products/PHILIPS-STEREO-HEADSET-HP195.html
(gamata akoustika 10 euro exoun) gia na blepo tainies oootan eimai spiti.
apo gkantemia xalasane kai epsaksa oli ti perioxi gia na bro otidipote akoustika esto kai psires!
tipota apolytos! ooola ta magazia den eixan oute gia deigma.
diladi eleos! ta akoustika den einai antikeimeno pou xreiazetai stis diakopes??

pao se ena kainourgio super market tis perioxis, kai psaxno.
entelos tyxaia blepo ena kalathi, apo auta pou exoun sta pazaria pou bazoun palia petamena pragmata
kai blepo ena diafanes kouti me akoustika typou HEADPHONE
opos auta edo http://www.pc1.gr/showitem.php?ID=200011428
to idio sxima diladi. to kouti spasmeno, anoigmeno, ksanaklismeno, mesa se xoma (oxi se skoni...) prepei na itan
kapou sta 5-6 xronia petameno ekei kai fysika kineziko. timi den egrafe...
pao ston ypefthino na rotiso timi kai ti mou leei?
15 euro!!!! ELEOS

tou leo, plaka mou kaneis? mipos leei 1,5 euro??
kai mpenei kai mia alli sti syzitisi kai arxise na leei eksypnades oti auta toso exoun kai 3 poulakia kathontai!

to paratao kai feugo eironika...

perno to autokinito kai pao 10 xiliometra sto epomeno xorio pou einai pio megalo kai exei pio polla magazia.
brika 3-4 magazia pou eixan mono psires me peripou 9 euro! ksana eleos!
synexizo to psaksimo apo ti tsantila mou kai brisko ena magazi me ilektrika kai eixe ksaxasmena kati psires me 3 euro! kai ta pira xexe!

milame gia polyyyy eleos!

tha synexiso alli fora me tis krepes.....
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 4:40 am
osa glitwses apo ta akoustika, ta edwses stis venzines
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 6:15 am
Ειναι για το γαμωτο...!
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 6:18 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
akouste ti peripeteia mou



Pou htan h peripeteia ? Phges diakopes gia na gkriniazeis... auto blepo ego..
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 8:14 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
apopsis wrote :
aledjo wrote :
akouste ti peripeteia mou



Pou htan h peripeteia ? Phges diakopes gia na gkriniazeis... auto blepo ego..


xaxaxaxa
eimai gkriniaris to ksereis.....

alla olo auto to treksimo den itan peripeteia?
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 8:19 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
Μεγάλες κουβέντες..

Οι άνδρες κυνηγούν. Οι γυναίκες ψαρεύουν.
Βίκτωρ Ουγκώ, 1802-1885

Η γυναίκα θέλει πολλά από έναν άνδρα, ενώ ο άνδρας θέλει μόνο ένα, αλλά από πολλές γυναίκες.
Κονσταντίν Μελιχάν

Ο παράδεισος βρίσκεται εκεί που είναι η Εύα.
Mark Twain, 1835-1910

Βλέπεις πολλούς έξυπνους άντρες με ηλίθιες γυναίκες, αλλά ποτέ μια έξυπνη γυναίκα με ηλίθιο άντρα.
Erica Jong, γ. 1942

Αν δεν υπήρχαν γυναίκες, όλα τα λεφτά του κόσμου δεν θα είχαν σημασία.
Αριστοτέλης Ωνάσης, 1900-1975

Το να κερδίσεις έναν άντρα είναι τέχνη. Το να τον κρατήσεις είναι επάγγελμα.
Simone De Beauvoir, 1908-1986

Οι γυναίκες και οι γάτες θα κάνουν ό,τι τους αρέσει. Οι άντρες και οι σκύλοι θα πρέπει να χαλαρώσουν και να συνηθίσουν σ' αυτήν την ιδέα.
Robert Heinlein, 1907-1988

Στις γυναίκες αρέσει αυτό που ακούν, στους άντρες αυτό που βλέπουν.
Marcel Achard, 1899-1974

Ένα κορίτσι με μέλλον πρέπει να αποφεύγει έναν άντρα με παρελθόν.
Evan Esar, 1899-1995

Υπάρχουν δυο μόνο πράγματα που μπορούν να κάνουν τη γυναίκα σου ευτυχισμένη: πρώτον να την κάνεις να νομίζει ότι περνάει το δικό της και, δεύτερον, να περνάει το δικό της.
Λύντον Τζόνσον, 1908-1973

Ας αφήσουμε τις πολύ όμορφες γυναίκες για τους άντρες που δεν έχουν
καθόλου φαντασία.
Marcel Proust, 1871-1922

Οι άντρες αγαπάνε λίγο και συχνά, ενώ οι γυναίκες πολύ και σπάνια.
Ζαν-Ζακ Ρουσώ, 1712-1778

Το καλύτερο απόκτημα ενός άντρα, ή το χειρότερο, είναι η γυναίκα του.
Τhomas Fuller, 1608-1661, Άγγλος στοχαστής

Για να είσαι ευτυχισμένη μ' έναν άντρα, πρέπει να τον καταλαβαίνεις πολύ και να τον αγαπάς λίγο.
Για να είσαι ευτυχισμένος με μια γυναίκα, πρέπει να την αγαπάς πολύ και να μην προσπαθείς να την καταλάβεις καθόλου.
Hellen Rowland, 1875-1950

Η γυναίκα μου είναι ζώδιο της γης. Εγώ είμαι ζώδιο του νερού. Μαζί είμαστε το ζώδιο της λάσπης.
Henry Youngman, 1906-1998

Όταν ήμουν νέος, υποσχέθηκα στον εαυτό μου να μην παντρευτώ προτού βρω την ιδανική γυναίκα. Τελικά την βρήκα, αλλά έψαχνε κι αυτή για τον τέλειο άνδρα.
Robert Schuman, 1886-1963

Οι άντρες θέλουν από τις γυναίκες το ίδιο πράγμα που ζητάνε από τα εσώρουχά τους: λίγη υποστήριξη, ζεστασιά, άνεση, ελευθερία.
Jerry Seinfeld, 1954

Ο πόλεμος ανάμεσα στα δύο φύλα είναι ο μόνος στον οποίο τα αντίπαλα μέρη κοιμούνται τακτικά με τον εχθρό.
Quentin Crisp, 1908-1999
 

Posted Tue 09 Aug 11 @ 10:05 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Wed 10 Aug 11 @ 3:46 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Μ’αρέσει που όταν λέω για αύξηση στο αφεντικό μου δε με αγριοκοιτάζει αλλά σκάει στα γέλια. Άσε που έδιωξε κάνα δυο που δε μου άρεσε η μούρη τους.

Μ’αρέσει που πολλοί φίλοι μου μετανάστευσαν για καλύτερο μέλλον,γιατί θα έχω extra προορισμούς διακοπών στο εξωτερικό. Άσε που όλο και κάτι θα στέλνουν τις γιορτές.

Μ’αρέσει που ακρίβυνε η βενζίνη και είναι απλησίαστη ,και κουνάω λιγότερο το αμάξι γιατί αυτό σημαίνει ότι θα το έχω για περισσότερα χρόνια,κάνω καλό στην καρδιά μου και είμαι και πολύ μούρη όταν προτείνω σε φίλους να πάμε τσάρκα με το αμάξι στην εθνική. Άσε που όταν πάμε για μπάνιο το καλοκαίρι τσοντάρουν πια όλοι για βενζίνη ενώ παλιά κάναν τον Κινέζο.

Μ’αρέσει που τα καφενεία έχουν γεμίσει άνεργους επιστήμονες με 2 μεταπτυχιακά.Πλέον πας για ουζάκι και αντί για μπάλα συζητάς για μαύρες τρύπες τουλάχιστον.

Μ’αρέσει που οι σερβιτόροι άρχισαν να λένε πάλι ευχαριστώ όσα λίγα και να είναι τα τιπς και αν τους δώσουν.

Επιπλέον για τις γκόμενες ,είσαι σίγουρος πια 100% ότι δε σε θέλει για τα λεφτά σου.

Μ’αρέσει που ο κουλουρτζής έξω από τα μπουζούκια έχει πιο πολύ δουλειά από τη λουλουδού μέσα στα μπουζούκια.

Μ’αρέσει ο καφές που κερδίζω στο τάβλι με φιλαράκια αποτελεί το 2%του μισθού μου που σημαίνει ότι σε 50 παρτίδες έχω βγάλει ένα μισθό.

Μ’αρέσει που θα κόψουν τα επιδόματα. Δεν άντεχα να περιμένω σε ουρές όρθιος.

Μ’αρέσει που το μέλλον της χώρας είναι αβέβαιο, γιατί σε όλους μας έλειπε λίγο πολύ η περιπέτεια στη ζωή μας.

Μ’αρέσει που μπορώ να έχω κατάθλιψη ελεύθερα. Παλιά μου τα είχαν πρήξει όλοι. Τι σου λείπει ρε ..? Τη δουλειά σου την έχεις, το αμαξάκι σου, τι άλλο θες?’

Μ’αρέσει που στο σούπερ μάρκετ σπάνια περιμένεις πια τον μπροστά να χτυπήσει 2 καρότσια ψώνια,και αν πέσεις σε τέτοιον, του λες να σε καλέσει και σένα στο πάρτι.

Μ’αρέσει που γίνονται πιο πολλοί πολιτικοί γάμοι, γιατί σε αυτούς τουλάχιστον δε χρεώνουν για τους πολυέλαιους.

Μ’αρέσει που την έχουν δει ξαφνικά όλοι οικολόγοι, και καλά ότι κάνουν οικονομία γιατί προστατεύουν το περιβάλλον.

Μ’αρέσει που λένε ότι θα ξαναγυρίσουμε στη δραχμή, γιατί επιτέλους θα ξοδέψω τις δραχμές που είχα φυλάξει για ενθύμιο και μου έσπαγαν τα νεύρα όταν δεν είχα μία και υπολόγιζα ότι αντιστοιχούν σε 60-70 ευρώ αλλά δεν τις άλλαζε πια η τράπεζα.

Μ’αρέσει που αν πω ότι δουλεύω 2 φορές τη βδομάδα με κοιτούν με συμπάθεια και μου λένε κουράγιο, ενώ πιο παλιά σκεφτόντουσαν "Ρε τον τεμπέλη".

Μ’αρέσει που θα έχω και εγώ μία ιστορία πόνου και δυστυχίας να λέω στις επόμενες γενιές για το παρελθόν της χώρας,όπως εμείς ακούγαμε για χούντα και 2ο παγκόσμιο. Αλλιώς θα με πέρναγαν για πολύ φλώρο.

Πηγές:

blackhumor.gr

dinfo.gr

btw καλες διακοπες κ καλη ξεκουραση σε ολους!
 

Posted Wed 10 Aug 11 @ 5:25 am
gouvrasHome userMember since 2009
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι εννοούμε όταν λέμε ότι ένα τραγούδι είναι π.χ 12-μετρο; (να το εξηγήσει και πρακτικά;)
 

Posted Wed 10 Aug 11 @ 6:55 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
gouvras wrote :
Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι εννοούμε όταν λέμε ότι ένα τραγούδι είναι π.χ 12-μετρο; (να το εξηγήσει και πρακτικά;)


An to aploseis se eutheia kato sto patoma pianei ta 12 metra.....

sorry paidia, ligo plakitsa na xalaraso apo to chat support... augousto kairo...
 

Posted Wed 10 Aug 11 @ 7:25 am
gouvrasHome userMember since 2009
:P
 

Posted Wed 10 Aug 11 @ 7:40 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Wed 10 Aug 11 @ 3:36 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Thu 11 Aug 11 @ 6:37 am
86%