Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 144

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
wraio xali :p

Ola eksartwntai apo to ti theleis.
Alloi protimoun to laptop xwrista giati noiwthoun perissoteri asfaleia. Alloi logw eleipsis xwrou dto xwro ergasias tous den tous voleuei to rack me to syrtari kai theloun mono ena case gia metafora (opws o Giwrgos).
 

Posted Thu 07 Apr 11 @ 11:34 am
Αυτό που μόλις είπε ο Μπάμπης είναι πολύ σημαντικό... Πολλές φορές, σε πάρα πολλά μαγαζιά, τα μηχανήματα του dj είναι στριμωγμένα κάτω απο την μπάρα. Είναι σχεδόν αδύνατο να ανοίξεις laptop σκέτο εκεί, πολύ περισσότερο laptop πάνω σε case...
Αν έχεις δει το άλλο flight case που έχω με την HC4500 και τον DJM500 τότε θα σου πω οτι δεν βολεύει να μπει σχεδόν σε κανένα booth... Για mobile parties είναι ιδανικό, αλλά για να παίζεις μία στο ένα μπαρ και μία στο άλλο δεν βολεύει...

Μάλιστα έχω αγοράσει και ένα μουσικό αναλόγιο βαρέως τύπου για να μπορώ να τοποθετώ το laptop πάνω άμα χρειαστεί όταν παίζω σε όλα αυτά τα μπαράκια...
 

Posted Thu 07 Apr 11 @ 12:00 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
ego to thelo kathara gia party se spitia k se mikres ekdiloseis.. opote opos katalavenete dn exo thema xorou alla exo thema kouvalimatos k ogou... i tsanta dn einai katholou kali??
 

Posted Thu 07 Apr 11 @ 12:16 pm
Εγώ δεν εμπιστεύομαι κάτι που δεν έχει hard surface να μεταφέρει κάτι με knobs και faders... Εσύ διαλέγεις!
 

Posted Thu 07 Apr 11 @ 12:18 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
auto pou maresei stin tsanta einai oti tha vazo olo ton exoplismo mou mesa.. afou me to rack tha xriasto alli mia tsanta.. episis xanarotao sto flightcase pou sas edixa pernei kanonika mesa k to laptop otan klinei?? i apla doulevei san vasi?
 

Posted Thu 07 Apr 11 @ 12:23 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

Posted Fri 08 Apr 11 @ 5:56 am
snik3Home userMember since 2009
na mai kai egw sto 0:22 :P

http://www.youtube.com/watch?v=kkaFkmonCZI

mi sxoliasei kaneis ta akoustika...eixan xalasei ta dika mou kai de prolava na parw

sto sygkekrimeno party epaiza me 2 pioneer cdj 400 kai enan pioneer djm600, alla de fainontai

:D
 

Posted Fri 08 Apr 11 @ 6:21 am
Χαιρετω κι εγω την παρεα.. Κολυσα το μικροβιο 2 χρονια πριν παρα κατι ψιλα .. Σας ειχα εντοπισει περσι λιγες μερες πριν την Τσικνοπεμπτη οταν εψαχνα tracks για καρναβαλι μεσω του αγαπημένου μας Γούγλη. (τλκ καμια 10 καρναβαλιτικα τους επαιξα και πολυ τους ειναι, ολα τ αλλα disco klp) Ειμαι 20 χρονων και παιζω ηδη 1μισι χρονο.. Βσκ σχεδον με αναγκασε ενα αφεντικο απο την καφετερια που μεχρι πριν 2 εβδομαδες δουλευα.. Περασα και απο καποια μαγαζια ακομη αλλα οχι σταθερα, 2 μερες στο ενα, αναπληρωση στο αλλο, χαζοback2back (αλλα μ αρεσουν) και τετοια.. απο κει και περα οπου και οποτε μου πουν στην πατρίδα ( Κέρκυρα <3 ) δλδ χριστουγεννα πασχα καλοκαιρι .. Φετος περιμενω κατι καλο.
Λατρευω τις ιστορίες του aledjo με τα αφεντικα του :D . man ελπιζω να βρηκες την ακρη σου.
DJ Dad λογικα θα με μισεις γτ ειμαι κ εγω ενας απ τους φοιτητες dj που στα καπακια λατρευουν την πειρατεια στη μουσικη και στο free internet.
Και ειμαι απ αυτους που οσο περισσοτερο πινουν και καπνιζουν τοσο πιο καλο προγραμμα κανουν. :D
Εχω φαει το κραξιμο της ζωης μου στο χωρο απο παλιους που ενω πιστευα οτι θα χαιρονται να βλεπουν καινουργιους στην ουσια οσο καλος και να σαι παντα κατι θα βρουν και θα σου πουν "Φιλαρακι θες 20 χρονια εξασκηση για να μαθεις jogWheel " . .
Με το θεμα των ελληνικων.. οποτε χρειαστει παιζω αν και δεν τα προτιμαω.. Μου χουν σπασει τα νευρα ομως γτ καθε μερα κατεβαζω 6 με 7 και δε σταματανε με τπτ να βγαζουν νεα hit του ενος μηνα max.
Σημερα εχω και μια συναντηση με ενα αφεντικο με ενα μαγαζι που χτες εντοπισα και το αγαπησα (πολυ ωραιο και παιζει μονο house) σε συνενοηση με το resident . Ημασταν ολιγον σουρωμενοι ολοι μαζι αλλα τι να το κανεις κομματια να γινει.. ελπιζουμε να πανε ολα καλα αφου τα παιδια που τ ανοιξαν ειχαν μερακι.
Με τον καιρο θα φτιαχνω και το account μου.
αγωνιστικούς χαιρετισμους :P
 

Posted Sat 09 Apr 11 @ 1:07 pm
giwrgos_kerk wrote :
στην ουσια οσο καλος και να σαι παντα κατι θα βρουν και θα σου πουν "Φιλαρακι θες 20 χρονια εξασκηση για να μαθεις jogWheel " . .


Σίγουρα υπάρχουν πολλοί κακοπροαίρετοι εκεί έξω (το dj-ιλίκη είναι αρκετά ανταγωνιστικό hobby/επάγγελμα) αλλά δεν μιλάνε όλοι οι παλιοί πάντα κακοπροαίρετα... Μερικοί μπορεί να έχουν και δίκιο και να μην σε κράζουν αλλά με τον τρόπο τους να σου δίνουν συμβουλές για να γίνεις καλύτερος... Σκέψου το λίγο!

Τώρα για τα Ελληνικά hit του "μήνα" το ίδιο ισχύει και με τα mainstream house /RNB κτλ οπότε δεν βλέπω πουθενά την διαφορά. Η μουσική παραγωγή έχει γίνει βιομηχανία, και μάλιστα βαρέως τύπου... Οπότε απο εδώ και πέρα θα βγαίνουν hit του μήνα και της εβδομάδας συνέχεια, τόσο σε Ελληνικό, όσο και σε Διεθνές επίπεδο.

PS: Το να έχεις "τρέλα" όταν παίζεις μουσική είναι καλό... Αλλά πρόσεχε να μην χάνεις τον έλεγχο. Γιατί τότε σε μεσοπρόθεσμο/μακροπρόθεσμο επίπεδο θα βγεις χαμένος ;)
 

Posted Sat 09 Apr 11 @ 1:22 pm
 

Posted Sun 10 Apr 11 @ 12:36 pm
ilias7Home userMember since 2005
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 4:21 am
Άσχετο:
Εδώ και καιρό θέλω να γράψω πολλά... Για τη νύχτα, την "διασκέδαση" την μουσική, τα Ελληνικά, τα "ξένα", τα hit, τους μαϊντανούς (τόσο σε τοπικό όσο και διεθνές επίπεδο) αλλά δεν μπορώ... Είναι απο τις λίγες φορές που δεν μπορώ να δομήσω τον λόγο μου, ίσως γιατί ακριβώς δεν ξέρω απο που πρέπει να αρχίσω. Άσε που πολύ φοβάμαι πως οτι κι αν ξεκινήσω να γράφω θα καταλήξει σε ένα flaming thread...

Τι να πω; Κουράγιο παλληκάρια, και καλή σας μέρα!!!
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 4:42 am
Agaphte phantom..to skeftomai ki egw kairo twra kati tetoio,apla exw mazepsei tosa polla(opws kai polloi apo emas fantazomai)pou den mporw na vrw ena kosmio tropo na ta grapsw..px to agaphmeno mou afentiko gia ta kalokairia kai enw eixame kleisei gia fetos...molis xthes mou anakoinwse oti tha parei ena pitsirika me poly ligotera xrhmata...kai fysika xwris enshma..me mhdenikh empeiria..mexri perysi erxontan sthn konsola kai xazeue(katevase to vdj spasmeno merika mp3s ths seiras) kai egine dj se mia nyxta me 30 eurw merokamato...afou efxaristhsa to afentiko(prwhn)gia ta 5 xronia pou doulepsa sto magazi to opoio extisa kai mousika..afhnontas pisw playlists mp3s cds kai 1tb sklhro me mp3s(eixa skopo na ta eksafanisw ola auta)den ta katafera giati phgainontas shmera...den yphrxe oute pc oute mhxanhmata..einai leei gia service..eutyxws o texnikos einai gnwstos..tespa..H antidrash mou htan na kleisw sto dipla pio kainourgio magazi,antagnistiko me thn idia symfwnia pou eixa kai perysi...kai fysika xwris kamia typsh..aplws thymo
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 5:43 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 5:45 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
PhantomDeejay wrote :
Άσχετο:
Εδώ και καιρό θέλω να γράψω πολλά... Για τη νύχτα, την "διασκέδαση" την μουσική, τα Ελληνικά, τα "ξένα", τα hit, τους μαϊντανούς (τόσο σε τοπικό όσο και διεθνές επίπεδο) αλλά δεν μπορώ... Είναι απο τις λίγες φορές που δεν μπορώ να δομήσω τον λόγο μου, ίσως γιατί ακριβώς δεν ξέρω απο που πρέπει να αρχίσω. Άσε που πολύ φοβάμαι πως οτι κι αν ξεκινήσω να γράφω θα καταλήξει σε ένα flaming thread...

Τι να πω; Κουράγιο παλληκάρια, και καλή σας μέρα!!!


Pes oti ta eipes. To idio aisthanomai kai ego.
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 5:46 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Kosta, shit happens opos tha legan kai sto us.
Kai peristatika san auto panta synebainan alla twra einai pio perierga ta pragmata apo pote.
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 5:50 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
fenderisc wrote :
afhnontas pisw playlists mp3s cds kai 1tb sklhro me mp3s


e oxi! auta de ta kanoun bre sy.
ntaksi to na afines merika cd ok alla kai 1tb disko mp3?????
eisai trelos?????

otan se ksanaparei tilefono gia na ksanapas na paikseis, pes tou pio polla lefta!
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 5:57 am
@apopsis Re Giwrgo..an eixes magazi..se autes tis dyskoles meres tha to ypovathmizes?? Kai sthn telikh skopeua epeidh katalavainw ta zoria na kanw mia diaforetikh oikonomikh protash sevomenos ta 5 xronia pou hmouna ekei...tespa twra tha eimai antipalos kai me ta mhnhmata pou lamvanw apo ton kyklo mou kai tis parees pou exw mazepsei...malon h kinhsh tous na eksoikonomhsoun kapoia eurw tha tous kanei na xasoun perisotera
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 6:01 am
@aledjo....ale to magazi auto to eixa san deutero spiti...kai den yphrxe kati pou na mou elege oti den tha hmoun ekei kai fetos...dont worry pes oti o diskos svhsthke hdh......tha vlepei ta events kai ta parties pou tha kanw dipla
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 6:03 am
Δεν με ενοχλούν οι πιτσιρικάδες με τα 30 ευρώ, ούτε με ενοχλούν οι "τσιγκούνηδες" μαγαζάτορες που ψάχνουν να βγάλουν απο την μύγα ξίγκι όπως λέει και το ρητό.
Με ενοχλεί όμως πως ο κόσμος έχει γίνει πρόβατο και "διασκεδάζει" (ή τουλάχιστον έτσι νομίζει) με τον πιτσιρικά που δεν ξέρει όχι μόνο αλλαγή να κάνει (στην τελική πατάμε ένα SYNC και όλα ΟΚ) αλλά και δεν μπορεί να δομήσει 3 τραγούδια στη σειρά σωστά στο πρόγραμμα του.
Με αυτούς εκνευρίζομαι...
Μέχρι πριν απο λίγο καιρό αυτό που διαχώριζε πολλούς απο εμάς απο τους "πιτσιρικάδες" ήταν η ποιότητα της δουλειάς μας, κάτι που φαινόταν και στα αποτελέσματα που είχε στον κόσμο. Και τα "αφεντικά" καταλάβαιναν ποιος κάνει δουλειά και ποιος αξίζει πόσα λεφτά ακριβώς απο αυτό. Τώρα που ισοπεδώθηκε και αυτό δεν υπάρχει καμία διαφορά για να προτιμήσουν τον "ποιοτικό" dj...
Και (τουλάχιστον στην περίπτωση μου) τα λεφτά είναι το λιγότερο...

Αλλά μου την βιδώνει ρε γ@@@@@ο να προσπαθώ κάθε βράδυ να κάνω οτι καλύτερο μπορώ με βάση τον κόσμο που έχω, να προσπαθώ να μην επαναλαμβάνομαι, να είμαι δημιουργικός, διαφορετικός κάθε βράδυ κτλ, και αυτό να ΜΗΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΙΑ απολύτως σημασία!!! Όχι για το "αφεντικό" μου. Για τον κόσμο που έρχεται στο μαγαζί!!!
Και μου την βιδώνει να βλέπω π.χ. στο απέναντι μπαράκι ένα τύπο να παίζει κονσέρβες μιξαρισμένες απο τα Χριστούγεννα χωρίς να ξέρει καν ο ίδιος να παίζει μουσική και να γίνεται ο ίδιος "χαμός" (αν μπορείς πλέον να τον πεις έτσι) με το δικό μου μαγαζί...

Δεν θα συνεχίσω... Τουλάχιστον όχι τώρα! Γίνομαι επικίνδυνος!
 

Posted Mon 11 Apr 11 @ 6:04 am
73%