Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 141

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ο 2000 ειναι απλα μικτις με οθονη/φιλτρα αφης απο αλλη διασταση...μετα μπαινεις στη διαδικασια να σκεφτεις αν μπορεις να εκμεταλευτεις εστω το 1/10 απ αυτα που κανουν...(εγω προσωπικα δε νομιζω να μπορω:P)
 

Posted Sat 26 Mar 11 @ 2:54 pm
http://www.tvxs.gr/webtv/%CE%BD%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BC%CE%B1%CE%BD%CF%84%CE%AD%CF%81/%CE%B3%CF%81%CE%AC%CE%BC%CE%BC%CE%B1-%CF%83%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%BA%CE%B1%CE%B3%CE%BA%CE%B5%CE%BB%CE%AC%CF%81%CE%B9%CE%BF-%CE%BC%CE%AD%CF%81%CE%BA%CE%B5%CE%BB-%CE%B1%CF%80%CF%8C-%CE%AD%CE%BD%CE%B1-%CE%B3%CE%BF%CF%85%CF%81%CE%BF%CF%85%CE%BD%CE%AC%CE%BA%CE%B9

prokeitai gia to ntokimanter tou Steliou kouloglou ''reportaz xoris sunora'' kai afora kata kurio logo th germanikh politikh kai thn epidrash pou eixe sthn ellhnikh oikonomia ta teleftaia xronia. To brhka aksiologo kai skefthka na to postarw.
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 9:06 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
erotisi se autous pou kseroun SIGOURA!

epitrepetai nomika to embed gia mousika video apo youtube se mousiko site??
i thelei pali adeies apo aepi kai sxetika?
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 10:41 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ti ithela kai to eipa?
deite ti brika

ΑΕΠΙ κατά website για δημοσίευση links χωρίς την άδειά της

Μια ενδιαφέρουσα δικαστική διαμάχη που αφορά παραπομπές σε έργα που προστατεύονται από δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας εντόπισε η εφημερίδα Καθημερινή. Συγκεκριμένα, η Ελληνική Εταιρεία Προστασίας της Πνευματικής Ιδιοκτησίας (ΑΕΠΙ) κατέθεσε πρόσφατα μήνυση εναντίον του ιδιοκτήτη του www.livemovies.gr για ηθική βλάβη, ισχυριζόμενη ότι ορισμένα από τα links του ιστοχώρου καθιστούν «προσιτά στο κοινό» έργα για τα οποία η ΑΕΠΙ έχει δικαιοδοσία – και άρα νομιμοποιείται να ζητήσει άδεια, καθώς και το προβλεπόμενο αντίτιμο.

Το ενδιαφέρον της υπόθεσης είναι ότι, με μια επίσκεψη στον εν λόγω ιστοχώρο, διαπιστώνει κανείς ότι οι παραπομπές που γίνονται αφορούν είτε τα τρέιλερ εκπομπών στο YouTube είτε links προς τους επισημους ιστοχώρους των σταθμών όπου αυτές προβάλλονται. Αυτό είναι, άλλωστε, και το επιχείρημα του δικηγόρου του livemovies.gr, κ. Βασίλη Σωτηρόπουλου, που θεωρεί αβάσιμη την αξίωση της ΑΕΠΙ.

«Το livemovies.gr είναι ένα καθαρά ευρετηριακό site, το οποίο σέβεται τα δικαιώματα πνευματικής ιδιοκτησίας και μάλιστα καλύπτεται από τον νόμο 2121/1993 (άρθρο 2, παρ. 2-α) περί “βάσης δεδομένων”». Συγκεκριμένα, ο κ. Σωτηρόπουλος εξηγεί ότι «Πρόκειται για απλή παράθεση links», κάτι που «Δεν συνιστά παραβίαση της πνευματικής ιδιοκτησίας, αφού δεν αποτελεί αναπαραγωγή ούτε μετάδοση στο κοινό. Θα μπορούσαμε να πούμε ότι ισοδυναμεί με την παραπομπή σ’ ένα βιβλίο. Δεν υπάρχει κανένα έννομο συμφέρον για είσπραξη δικαιωμάτων».

Η υπόθεση ξεκίνησε το 2008, όταν η ΑΕΠΙ είχε πρωτοεπικοινωνήσει με τον διαχειριστή της ιστοσελίδας ζητώντας ενημέρωση για το καθεστώς λειτουργίας της. Παρά τις εξηγήσεις από την πλευρά του livemovies.gr, η Εταιρεία επέμεινε στη διεκδίκηση αντιτίμου. Στη συνέχεια η υπόθεση προχώρησε, με αποτέλεσμα ο εισαγγελέας να διατάξει την έναρξη προκαταρκτικής εξέτασης για κακούργημα.

«Από το 2008 μέχρι σήμερα, έχω χάσει τον ύπνο μου και μερικές χιλιάδες ευρώ», λέει ο ιδιοκτήτης του livemovies.gr. «Δεν θεωρώ ότι παραβιάζω πνευματικά δικαιώματα – υπάρχουν εκατοντάδες ιστοσελίδες που παραπέμπουν με link σε διαθέσιμα οπτικοακουστικά έργα. Μάλιστα, θεωρώ εξωφρενική την απαίτηση της ΑΕΠΙ, όταν τα ίδια τα τηλεοπτικά κανάλια έχουν το κουμπί “share” για διαμοιρασμό του οπτικοακουστικού υλικού».

perissotera http://news.kathimerini.gr/4dcgi/_w_articles_civ_1_26/03/2011_436872

 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 11:35 am
παιδια ειμαι καινουργιος στο χωρο...προ 2 μηνων αγόρασα την mk4 της hercules...αφου εκανα το χαβαλε με κουμπι sync στα κομματια αποφασισα να αρχίσω να δουλευω το beatmatch με το αυτι...αλλά έχω το εξής πρόβλημα
ξεκίνησα στην αρχή με το ίδιο κομμάτι στα δύο decks και με το jog wheel ταυτιζα τα beats...παρόλα αυτα δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να ταυτίσω 2 κομμάτια που έχουν διαφορετικά bpm...μου φαίνεται αδύνατο...κάνω κάτι λάθος μήπως????(μάλλον ναι)
πχ αν βάλω ένα κομμάτι που έχει 128 bpm με ένα άλλο που έχει 131 bpm δεν μπορώ να τα ταυτίσω καθόλου και το αποτελεσμα ειναι απολύτως τραγικό.
αν καταλάβατε τι είπα γίνεται να μου δώσετε καμιά συμβουλή?
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 11:44 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
electro_techno wrote :
παιδια ειμαι καινουργιος στο χωρο...προ 2 μηνων αγόρασα την mk4 της hercules...αφου εκανα το χαβαλε με κουμπι sync στα κομματια αποφασισα να αρχίσω να δουλευω το beatmatch με το αυτι...αλλά έχω το εξής πρόβλημα
ξεκίνησα στην αρχή με το ίδιο κομμάτι στα δύο decks και με το jog wheel ταυτιζα τα beats...παρόλα αυτα δεν μπορώ να καταλάβω πως μπορώ να ταυτίσω 2 κομμάτια που έχουν διαφορετικά bpm...μου φαίνεται αδύνατο...κάνω κάτι λάθος μήπως????(μάλλον ναι)
πχ αν βάλω ένα κομμάτι που έχει 128 bpm με ένα άλλο που έχει 131 bpm δεν μπορώ να τα ταυτίσω καθόλου και το αποτελεσμα ειναι απολύτως τραγικό.
αν καταλάβατε τι είπα γίνεται να μου δώσετε καμιά συμβουλή?


prota apola prepei na katseis k na afosioneis kathe mera 1 ora exaskisi pano se auto... deuteron prepei gia na mn <<kleveis>> prepei na kalipseis me tenia i me kati allo tis taxitites k na allaxeis to wave (kimatografisi k ton 2 tragoudion) se kimatografisi pou na ta vlepeis xexorista.. mporeis apla na patiseis elaxistopiisi sto parathiro (auto kano ego).. stin arxi tha sou fanei diskolo k akatorthoto meta omos tha to sinithiseis k tha deis megali diafora se mia vdomada! episis gia na akouei kalitera to pitch slider valto sta -/+ 8 stis rithmiseis..
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 12:07 pm
όντως η εξάσκηση σίγουρα είναι λύση...επειδή έχω το vdj le από την κονσόλα γίνεται να αλλάξω τα +/- στα sliders??? άρα με εξάσκηση κυρίως να προσπαθώ να ταυτίσω τα bpm???
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 12:13 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
vazeis 2 tragoudia pou na exoune xekatharo beat dld na to akous oxi pou na mperdevei me ta logia... vazeis to ena na pezei k meta vazeis ta akoustika stin mesi (na akougonte k ta dio mazi.. analoga ti thes esi k pos se volevei) k patas to allo komati pano sto beat tou allou oste na pesoune k ta 2 beat mazi.. k meta girnas tin roda se bend mode gia na deis an thelei na afereseis i na prostheseis taxitita k meta pali ta idia mexri na akougonte k ta 2 beat mazi...

na tautiseis ta bmp k na pefteis k pano sto beat
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 12:22 pm
φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. καλή συνέχεια
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 12:28 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
episeis ;) k oti thes edo imaste :) k sou xanaleo mn to valeis kato an dn deis diafora stis 2 - 3 protes meres.. pedepseto!
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 12:32 pm
και μία τελευταία ερώτηση.το vdj to pro μπορώ να το βρω μόνο μέσω ίντερνετ ή υπάρχει και κάποιος διανομέας που να συνεργάζεται με την εταιρεία? γιατί τον υπολογιστή μου δεν τον εμπιστεύομαι να δώσω στοιχεία μέσω ίντερνετ.
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 12:34 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To VirtualDJ Pro Full to vriskeis mono apo edw http://www.virtualdj.com/buy/index.html Se parapempei se selida agoras 100% asfalis kai mporeis na dwseis afova opoia stoixea sou zitisei. Tha xreiasteis pistwtiki karta i kapoioa PrePaid Card apo kapoia Trapeza.

San katoxos VirtualDJ LE exeis dikaiwma mias megalis ekptwsis stin agora tis Full version pou mporei na ftasei to 50%. Des edw tin ekptwsi pou dikaiousai http://www.virtualdj.com/products/oem.html

Me tin anavathmisi se Full Pro, tha exeis to dikaiwma dwrean updates kai upgrades, apeiroristi xrisi kai downloadings se Skins, Plugins kai genika Addons, kathws episis kai apeires dynatotites prosarmogis tis konsolas sou stis dikes sou apaitiseis (mapping), diaforetika sound setups, xrisi ekswterikou mikti, Rewire kai polla alla.

 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 12:40 pm
κατάλαβα άρα πρέπει να το έχω στα υπόψιν στο άμεσο μέλλον. την σκέψη του predaid card από τράπεζα δεν την είχα σκεφτεί.
σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας παιδιά. καλή συνέχεια.
ps: κάνετε άψογη δουλειά με τις πληροφοριές που παρέχετε.
 

Posted Sun 27 Mar 11 @ 12:47 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
aledjo wrote :
ti ithela kai to eipa?
deite ti brika

ΑΕΠΙ κατά website για δημοσίευση links χωρίς την άδειά της..


Αλεξη η ΑΕΠΙ ειναι αυτη τη στιγμή απο τους μεγαλύτερους κρατικούς νταβατζήδες
 

Posted Mon 28 Mar 11 @ 3:47 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Wed 30 Mar 11 @ 7:30 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
bgike to traktor 2 kai skeftika na katebazo to demo gia na to dokimaso.
gia na katabasei kapoios to demo prepei na kanei 1002 pragmata, register kai polla alla...
eleos!

ena aplo link ti tous peirazei?
alla eipame, marketing.....
 

Posted Thu 31 Mar 11 @ 5:15 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
aledjo wrote :
ma poio einai auto to club na pao kai go?

[DjDad]Moderation Edit: Ta parakatw links apaitoun goniki synainesi. xaxa..
http://polyeleos.blogspot.com/2011/03/almaza-topless-d-j.html
http://apolele.blogspot.com/2010/11/sexy-dj.html

tin eidate ti hercules rmx sto deutero link?


Mou arese o titlos:
"Η ... "γνωστή" Almaza", gnosti apo tis grammes 090..... ?
kapote metaksy sovarou kai asteiou theorousa ena eidos apeilis an gynaikes mpainan stin androkratoumeni douleia tou dj, tha mas pernan tis douleies.. lol, alla telika mono an bgaloun ta rouxa tous mporoun na to kanoun, diladi ... dyo douleies se ena.
Krima giati kseftilizontai ta koritsia !, meta theloun kai isotita...
 

Posted Thu 31 Mar 11 @ 5:37 am
Γειά χαρά.
Αφού η Virtual δεν έχει merchandise τμήμα με προϊόντα της προκοπής, αποφάσισα να φτιάξω μια τσάντα για να βάζω μέσα την πραμάτια μου.
Με το αυτοκόλλητο που περίσσεψε, "έντυσα" και τον εξωτερικό σκληρό μου, όπως φαίνεται στο τέλος των φώτο.

Φυσικά, είμαι στη διάθεση όπου θέλει να του δώσω τα PSD που χρησιμοποίησα από το photoshop

















 

Posted Thu 31 Mar 11 @ 8:32 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
 

Posted Thu 31 Mar 11 @ 1:42 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
egw xazepsa ligo to pliktrologio tou Vassili. Gia fwtise mas ligo.. Apo Mac einai?
 

Posted Thu 31 Mar 11 @ 2:15 pm
72%