Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Chill out room,..... (mpla, mpla, mpla...) - Page: 127

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

aledjoPRO InfinityMember since 2005
 

Posted Thu 03 Feb 11 @ 9:09 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Prostheste akoma ena site gia agores se auta pou idi kseroume
http://www.salection-shop.de
To link vgike apo to idealo.de pou ousiastika einai kati san to skroutz.

Sygkekrimena se auto site vrika tin idia case metaforas gia VMS4 134+12 euros metaforika, otan to djmarket tin dinei 159+22 euro metaforika.

Kai lew egw... ok.. exeis mia diafora stin timi pwlisis, to katalavainw. Ta metaforia omws apo Germania na einai piio ftina apo tin Larisa. Eleos !

 

Posted Thu 03 Feb 11 @ 10:51 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ΑΥτη τη στιγμή γράφω απο το iPhone γιατι το λάπτοπ τα παίξε Πριν
Κάνω format τσεκαρω τα αρχεία μου μη τυχόν έχω ξεχάσει κάτι για backup Απο χτες στα καλα καθουμενα μου κανε τρέλα η οθόνη και αφού παλεψα όλη μέρα με τους drivers ήρθε η ώρα του format Το ανυσηχητικο είναι ότι τα τρέλα της οθόνης τα κάνει και όταν φορτώνει το bios Κάτι μου λέει ότι τη Δευτέρα θα σταξω για λάπτοπ
Και η πλάκα είναι ότι ευτυχώς η δυστυχώς δεν δούλευα σκ και κατα κάποιο τροπο νοιώθω καλα αφού ότι συνέβη η πρόκειται να συμβεί δεν θα επηρεαστεί η δουλειά μου
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 4:04 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
gi auto to logo ego exo panta 2 laptop mazi mou
pote de ksereis ti ginetai

mexri tora mono mia fora mou xreiastike to deutero
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 4:15 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 4:36 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Aledjo to backup mou einai ena netbook Katalavaineis oti einai apla Mia enalaktiki lysi Gia ena restart Kai oxi Gia na paiksw olokliri vradya
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 4:48 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
djdad wrote :
http://touch.facebook.com/?w2m#/photo.php?pid=497240&id=100000621454978&aid=22777
Parte Mia idea ti vlepw stin othonii mou


xmm nomizo oti den einai thema drivers

einai hardware
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 4:56 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
djdad wrote :
Το ανυσηχητικο είναι ότι τα τρέλα της οθόνης τα κάνει και όταν φορτώνει το bios

Karta grafikwn... klassiki periptosi gia laptop. Sorry gia tin atyxia sou, einai ektos eggyhsis ?
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 5:01 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
-Dokimase na syndeseis eksoteriki othoni. An kanei ta idia einai SIGOYRA h karta grafikwn.
Se ayti tin periptosi kane DISABLE entelos tin epitaxynsi grafikwn, kai /h disable tin karta apo ton device manager. An den ginetai dokimase se safe mode.
Epeisis rikse tin analysi kai to xroma, kai oti exei sxesi me grafika (aero, background photo). Den tha to soseis alla isos parameinei leitourgiko gia aples douleies (office klp)
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 5:09 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Min panikobalesai kai min kaneis format, den ofelei.
Krata ton disko kai ta arxeia sou opos einai.
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 5:14 pm
gouvrasHome userMember since 2009
@alexmak o ellaskins einai polu kalos kai sunexizei ta videos kai adapokrinetai sta erwtimata tn theatwn... padws min to fovasai kai egw stn arxi ekana synchronize... alla meta katalava pws i ousia dn einai na vazeis 2 tragoudia na ta mixarei to pc kai siga siga kai me practise ematha beatmatch me to afti... 3ekina me house kommatia to sunexomeno beat voithaei stin arxi... kai metra bars argotera tha deis pws dn tha xreiazetai kan na metras tha akous apla kai tha pigainei mono t to xeri s... kai egw xtupaw sunithws to xeri m dipla apo to play voithaei polu... me practise ola ginode :)
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 6:54 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
dokimasa ta panta, dystyxws einai karta off. Kwdikos lathous 43,,google...hardware off. Ola ta test pou ekana me vasi google search, alla kai auta pou eipe o Giwrgos deixnoun pros ta ekei. End of story..snif !

Erwtisi. Oi kartes sta laptop allazoun? Foraei mia Geforce 8600M GS. To anoiksa apo katw, alla i karta grafikwn den einai eukola prosvasimi. Prepei na tou kanw oliki egxeirisi mallon.

Eggyisi, oxi, den me kalyptei pleon. Deutera paei synergeio.. :P
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 7:12 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ksexna to Mpampi. Mono se eggyisi exei nohma.... kai gia ..periergo logo kapoies kartes grafikwn 'skane' ligous mines meta tin liksi tis eggyhsis.
Einai syxni blabi sta laptop me nvidia kai ati... paradoksws me intel onboard eisai pio asfalis.
Ayto gia osous dinoun lefta gia exotikes kartes grafikwn se laptop.

Oi kartes grafikwn einai eite typomenes pano sto motherboard (...pou simainei allagi motherboard) h se ksexoristi plaketa.
Kai stis dyo periptoseis h episkeyh einai asymfori... apo 300-350 euro kai panw... plus fpa...
An pas se service tha prepei na to afiseis ekei gia na ginei diagnosi kai na sou poun kostos, kai an apofasiseis na min to kaneis exoun elaxisti xreosi 40-60 euro analoga me tin etairia..
 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 7:36 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
epsaksa ligo to net, vrika videakia antikatastasis, einai ligo maniki, alla oxi impossible. Apo ebay vriskw tin idia karta (se slot einai) me 50 euros.

Outws i allws, Deutera paw Plaisio, an i episkeui einai sta ypsi, xtypaw kainourgio, kai paraggelnw apo ebay tin karta na tin palepsw, an to ftiaksw, na exw ena deutero tis prokopis, oxi to netbook.

 

Posted Sat 05 Feb 11 @ 8:48 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
mpampi an vreis thn karta thn allazoume parea...sto magazi mou exw olo ton aparaitito exoplismo an vreis kana exploited view manual...
 

Posted Sun 06 Feb 11 @ 5:51 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Sostos o Mpampis. Nai mono etsi sksizei. An tin briskeis 50 euro kai afou pianoun ta xeria sou kai me tin boitheia tou Panou kanto.
Odigies.....
-Prospathise na tairiakseis to part number min koitas to montelo tou laptop mono, an einai dynaton anoikse to laptop sou kai bres tin karta, kai psakse gia sticker me to part number, bgaltin kai mia fotografia, meta psakse sto ebay me basi ayto.
-An eisai tyxeros kai exeis prosvasi stin karta aplos bgazontas merikes bides sto piso meros, px to kapaki pou einai gia tis mnimes exei kalws...
Allios ta pragmata dyskoleyoun -para poly-... Kapoia laptop exoun tin karta apo tin pano pleyra tis motherboard diladi apo tin meria pou einai to pliktrologio. Prepei na dialyseis olo to laptop na bgaleis to motherboard, pliktrologio isos kai lcd, ta panta...Psakse sto youtube gia videakia gia to sygkekrimmeno laptop...
-Na ksereis ....tha perisepsoun bides otan to kleiseis... klassiki periptosi.., Bgale fotografies kai krata simeioseis apo pou bgazeis kathe bida.
Tin teleytaia fora pou anoiksa laptop etsi ebala mia lathos bida pou htan ligo pio makria apo tin kanoniki kai bgike apo pano ,.. dipla sto touchpad...
-Xrysos kanonas .."den thelei kopo, thelei tropo". An den anoigei ena kapaki, h px den bgainei to pliktrologio -> mia bida to sygkratei apo tin katw pleyra tou laptop.
 

Posted Sun 06 Feb 11 @ 7:38 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Siga min den to anoiga ..:ppp

Loipon to chipaki einai killimeno stin mitriki. Vrika videakia pws to allazoun, me zestama klp. To laptop to ekana bides..xaxax Einai apo auta pou prepei na vgaleis keyboard, mousepad, klp. Anyway thanks gia ti voitheia. Otan vrw xrono kai erthei me to kalo to chipaki, tha to palepsw pali. Pros to paron to exw se ena kouti me tis 55 vides..xaxaxa To kalo einai pws oi vides einai sxedon idies se megethos ektos apo 4 pou thymamai pou mpainoun..A ksexasa na pw, gia na vgei to motherboard, eprepe na vgalw kai tin othoni..lol

Loipon gia na min anoigw allo topic, sta grigora..
DualCore, i3 i i5 ???
i mallon to pio swsto erwtima.. 32bit i 64bit leitourgiko? Ta fovamai ta 64aria gia thema drivers perissotero.

Prosanatolizomai se HP.
 

Posted Sun 06 Feb 11 @ 8:44 am
Πάρε ΟΤΙ θες εκτός απο HP... Όσα πέρασαν απο τα χέρια μου ή χέρια φίλων κατέληξαν να πάνε τουλάχιστον μια φορά στο service της HP εντός εγγύησης και μερικές φορές ακόμα εκτός...
 

Posted Sun 06 Feb 11 @ 9:06 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
 

Posted Sun 06 Feb 11 @ 10:07 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
PhantomDeejay wrote :
Πάρε ΟΤΙ θες εκτός απο HP... Όσα πέρασαν απο τα χέρια μου ή χέρια φίλων κατέληξαν να πάνε τουλάχιστον μια φορά στο service της HP εντός εγγύησης και μερικές φορές ακόμα εκτός...


ego exo alli apopsi gia hp.
osa eixa, exo ego kai filoi bgikan skylia.

gia mena makria apo acer!

gia lenovo exo akousei kala logia.

oso gia ta 32 vs 64 ego leo oti ama einai gia vdj xrisi kalytera na exeis 32bit
kai ena ftino laptop ton 400-450 euro.
ektos an einai gia video use opou ekei allazei to thema.
 

Posted Sun 06 Feb 11 @ 10:30 am
64%