Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual dj v5.xx ερωτήσεις και απαντήσεις εδώ... - Page: 18

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Χρόνια πολλά και ΦΥΣΙΚΑ ευχαριστώ και τους δυο για τον χρόνο σας να μου απαντήσετε.

Πράγματι Comments βγάζει το virtual dj, αλλά κάνοντας δεξί κλικ στο κάθε mp3, όπου αυτό το comment, είναι αυτό που έχει και το id3tag του κάθε τραγουδιού.
Στην περίπτωση του atomix πάντως, το συγκεκριμένο comment, δεν γραφόταν επάνω στο κάθε τραγούδι, αλλά στην database που έφτιαχνε το atomix. 'Ετσι το comment που είχε το id3tag ήταν άσχετο με το comment που έβαζα εγώ.

Πάντως το comment που βγάζει το virtual DJ, δεν κατάφερα σε καμμία στήλη να το δω. Δοκίμασα όλα τα skins. Δοκίμασα να σύρω τις στήλες. Δοκίμασα τα πάντα!


Για τις 2 άλλες περιπτώσεις, που αναφέρω παραπάνω, κάντε μου τη χάρη ρε παιδιά να μου πείτε πως γίνεται...
ΠΡΟΣΟΧΗ! Αναφέρομαι στην περίπτωση που κάποιος ΄ΗΔΗ ξέρει πως γίνεται. Δεν απαιτώ (χρονιάρες μέρες) να κάνετε αναζήτηση. Προς Θεού!

'Ηδη θα κατεβάσω το manual και θα το ξεκοκκαλίσω σε λίγο.
 

Posted Mon 29 Dec 08 @ 12:28 pm
aledjoPRO InfinityMember since 2005
gia ta comments kaneis deksi klik epano stis stiles kai bgainei ena menu me polles epiloges! ekei tha to breis

 

Posted Mon 29 Dec 08 @ 3:02 pm
Να συμπληρωσω οτι σε πρωτη φαση το προγραμμα σου βγαζει μονο artist ,title και bpm.
Mε δεξι κλικ πανω στο κουτακι με το artist πχ οπως λεει ο φιλος aledjo σου βγαινει το μενου με ολα οσα θες να εμφανιζονται.
Τα τσεκαρεις και εμφανιζονται, Επισης απο εκει αλλαζεις και την σειρα που εμφανιζονται.
Τωρα για το θεμα της μετατροπης του database κατι θυμαμαι απο παλια οτι γινοταν, αλλα δεν ξερω πως.
Δοκιμασε να μετονομασεις το αρχειακι του atomix σε VirtualDJ Database v5 και το αντικαταστησεις με το αρχειακι που ειναι στο φακελο My documents/virtualdj.
Πριν κανεις αυτο απο το config πηγαινε στο browser και απενεργοποιησε τις εντολες read ID3 tags και τις επομενες 2.
 

Posted Mon 29 Dec 08 @ 4:53 pm
Θα το δοκιμάσω.
Ευχαριστώ πολύ παιδιά.
Να είστε πάντα καλά!
 

Posted Mon 29 Dec 08 @ 5:41 pm
η db απο το atomix εχει αλλαξει και δεν νομιζω οτι ειναι συμβατη με την/τις db του vdj

Δυστυχώς πρέπει να βαλεις το pc να σου ξανασκαναρει τα κομματια
 

Posted Wed 31 Dec 08 @ 9:41 am
 

Posted Wed 31 Dec 08 @ 9:50 am
Καλή χρονιά φίλοι μου.

Δημήτρη το θυμάμαι ότι την έχουμε ξανακάνει την συζήτηση με τον συνάδελφο.
Πίστευα ότι μέσα σε 2 χρόνια κάτι θα έχει αλλάξει. (κάτι προς το καλύτερο).

Να ρωτήσω κάτι τελευταίο;

Kατάφερα και έκανα convert με το πρόγραμμα που μου είχαν στείλει κάποτε και έτσι έχω τη λίστα του ΑΤΟΜΙΧ για virtual DJ 4.
Μπορώ να μετατρέψω την database του 4 με την ονομασία "virtualdj internal database" σε "VirtualDJ Database v5.xml" που παίρνει το Virtual DJ 5;

Ευχαριστώ εκ των προτέρων όλους για τον χρόνο σας.
 

Posted Thu 01 Jan 09 @ 7:57 am
Geia sas
Mporei kapoios na mou eksigisei giati otan anazito an yparxei nea ekdosi (meta thn 5.2.1) vgainei i endeiksi "Sorry the link you have used is not valid anymore"
 

Posted Thu 01 Jan 09 @ 9:32 am
Kalispera kai kali xronia se olous. Exw diapistwsei kata kairous ena polu periergo provlima me to vdj.Kai stin 5.1 kai argotera stin 5.2 xrisimopoiwntas tin hercules rmx kapoies fores (2-3 to teleytaio 3mino) mou kolise kata ti diarkeia tis vradyas to 2o deck (moularwse). Dld patages play pigaine na ksekolisei kai tremopaize kai o ixos kai i symperifora toy stin othoni.Ayto den mporesa na to antimetwpisw me kanena tropo (uninstal,synexeis epanekkiniseis ktl) kai synexisa me cd. Telikws tin epomeni mera kai mono me epanafora systimatos epanerxotan. Xtes milwntas me kapoio synaderfo moy poy episis exei gnisio to vdj kai ti rmx moy eipe oti toy to xei kanei kai ekeinoy mia fora me ta idia apotelesmata.An gnwrizei kaneis kati as voithisei.Den nomizw na einai pantws thema hardware giati exei poly dynato stathero pc (o synaderfos moy) ki egw arketa aksiopisto laptop.Eyxaristw prokatavolika



P.s. Epsaksa arketa kai sto greek kai sta ksena forum mipws vrw kapoio antistoixo post. An yparxei kai den to eida sorry.
 

Posted Fri 02 Jan 09 @ 6:31 am
Xronia polla me igeia kai polla lefta se olous mas!!!Tha ithela na parakaleso opion mporei na me voithisei oson afora dyo provlimata pou eho kai me kolane pano stin douleia mou...Douleyo tin Rmx kai sta efects pou ehei 1 eos 6 den ehei pano to loop opos eihe i proigoumeni konsola Mk2 dld stin Mk2 ama pataga apo ta koumpia (1,2,3) to 2 empaine Loop 4 kai me to 1-3 to ekana Loop 2 , 1/2 H Loop 8 , 16 ktl.Stin Rmx den ehei kati antistoiho me apotelesma na to kano manual me to pontiki kai na min eho to apotelesma pou thelo.Eixa ksanarotisei kai kapios mou eipe oti mporo na rithmiso ta koumpia tis Rmx opos thelo ego.Oso kai na epsaksa den to vrika.Mipos kapoios mporei na mou pei pos ginetai ayto tha imoun ipohreos!!!Kai kati akoma antimetopizo episis provlima me ta koumpia Treble Midd Bass afou gia na einai sto Miden tha prepei na ta vazo sto Sin 1 kai episis ta pitch gia na doylepsoun tha prepei na kano apotomi kinisi pros ta pano i pros ta kato kai na to ftaso stin mesi gia na antapokrithoun.Eyharisto gia ton hrono sas.....Kali hronia kai pali!!!!!
 

Posted Fri 02 Jan 09 @ 8:08 am
Kalispera pedia kai auxome kali xronia se olous!!!

Eimai neos dj me ipologisti alla panta xrisimopoiousa opos kai tora to VirtualDj alla exo 1 aporia kai 1 problima.

Katarxin i ekdosi tou VirtualDj mou einai i 5.0.5

I aporia mou einai: otan beneis mesa se ena fakelo(album) enos kalitexni kai exei 15 komatia(arithmimena(track - artist - title(apo to mpr3 tag ftiagmena)), emena mou deixnei ta komatia ton kalitexnei to bpm kai to year ALLA den mou dixnei ta track diladi pio einai Proto pio einai deutero klp.


To problima einai:

Ekei pou pezo oxi panta, spanios borei na kolisei to programa kai na mou bgalei ena parathiro pou lei SHUTDOWN i RECOVER ama patiso to recover klini to programa kai ksananigei sinexizontas to komati na pezei apo ekei pou emeine.



Sas Parakalo ama boresei kapios na me boithisei giati den thelo na figo apo auto to programa
 

Posted Fri 02 Jan 09 @ 11:38 am
dj dreamchaser wrote :
Xronia polla me igeia kai polla lefta se olous mas!!!Tha ithela na parakaleso opion mporei na me voithisei oson afora dyo provlimata pou eho kai me kolane pano stin douleia mou...Douleyo tin Rmx kai sta efects pou ehei 1 eos 6 den ehei pano to loop opos eihe i proigoumeni konsola Mk2 dld stin Mk2 ama pataga apo ta koumpia (1,2,3) to 2 empaine Loop 4 kai me to 1-3 to ekana Loop 2 , 1/2 H Loop 8 , 16 ktl.Stin Rmx den ehei kati antistoiho me apotelesma na to kano manual me to pontiki kai na min eho to apotelesma pou thelo.Eixa ksanarotisei kai kapios mou eipe oti mporo na rithmiso ta koumpia tis Rmx opos thelo ego.Oso kai na epsaksa den to vrika.Mipos kapoios mporei na mou pei pos ginetai ayto tha imoun ipohreos!!!Kai kati akoma antimetopizo episis provlima me ta koumpia Treble Midd Bass afou gia na einai sto Miden tha prepei na ta vazo sto Sin 1 kai episis ta pitch gia na doylepsoun tha prepei na kano apotomi kinisi pros ta pano i pros ta kato kai na to ftaso stin mesi gia na antapokrithoun.Eyharisto gia ton hrono sas.....Kali hronia kai pali!!!!!


gia na allakseis tis leitoyrgies twn 6 buttons prepei na katevaseis to skin tis rmx (afoy gineis prwta pro-user). gia ola ta ypoloipa katevase toys latest drivers tis rmx kai ola tha einai ok
 

Posted Fri 02 Jan 09 @ 12:32 pm
george_gr wrote :
Kalispera pedia kai auxome kali xronia se olous!!!

Eimai neos dj me ipologisti alla panta xrisimopoiousa opos kai tora to VirtualDj alla exo 1 aporia kai 1 problima.

Katarxin i ekdosi tou VirtualDj mou einai i 5.0.5

I aporia mou einai: otan beneis mesa se ena fakelo(album) enos kalitexni kai exei 15 komatia(arithmimena(track - artist - title(apo to mpr3 tag ftiagmena)), emena mou deixnei ta komatia ton kalitexnei to bpm kai to year ALLA den mou dixnei ta track diladi pio einai Proto pio einai deutero klp.


To problima einai:

Ekei pou pezo oxi panta, spanios borei na kolisei to programa kai na mou bgalei ena parathiro pou lei SHUTDOWN i RECOVER ama patiso to recover klini to programa kai ksananigei sinexizontas to komati na pezei apo ekei pou emeine.



Sas Parakalo ama boresei kapios na me boithisei giati den thelo na figo apo auto to programa


gia tin aporia soy pata deksi klik sti mpara me ta artist, name, bpm ktl kai epelekse filename kai oti allo soy xreiazetai, gia to provlima soy just buy the original software
 

Posted Fri 02 Jan 09 @ 12:35 pm
dimitris_g wrote :
Kalispera kai kali xronia se olous. Exw diapistwsei kata kairous ena polu periergo provlima me to vdj.Kai stin 5.1 kai argotera stin 5.2 xrisimopoiwntas tin hercules rmx kapoies fores (2-3 to teleytaio 3mino) mou kolise kata ti diarkeia tis vradyas to 2o deck (moularwse). Dld patages play pigaine na ksekolisei kai tremopaize kai o ixos kai i symperifora toy stin othoni.Ayto den mporesa na to antimetwpisw me kanena tropo (uninstal,synexeis epanekkiniseis ktl) kai synexisa me cd. Telikws tin epomeni mera kai mono me epanafora systimatos epanerxotan. Xtes milwntas me kapoio synaderfo moy poy episis exei gnisio to vdj kai ti rmx moy eipe oti toy to xei kanei kai ekeinoy mia fora me ta idia apotelesmata.An gnwrizei kaneis kati as voithisei.Den nomizw na einai pantws thema hardware giati exei poly dynato stathero pc (o synaderfos moy) ki egw arketa aksiopisto laptop.Eyxaristw prokatavolika



P.s. Epsaksa arketa kai sto greek kai sta ksena forum mipws vrw kapoio antistoixo post. An yparxei kai den to eida sorry.


xm! anybody for me?
 

Posted Fri 02 Jan 09 @ 12:35 pm
Eyharisto para poli gia tin apantisi sou to mono provlima mou einai to pos na gino pro memeber apo tin stigmi pou to proto acount pou eixa me tin agora tis Mk2 to ehasa kai tin Rmx tin pira elafros metaheirismeni me apotelesma na fainomai tora san no licence user...Ti mporo na kano se aytin tin periptosi kai tha prepei na eho mono to skin tis Rmx gia na leitourgoun ta koumpia???Rotao giati eho sinithisei ena allo skin kai den thelo na to alakso!!!Eyharisto prokatavolika gia tin apantisi....
 

Posted Sat 03 Jan 09 @ 5:55 am
dimitris_g

se euxaristo pou apantises sto erotima mou... Tora sou exo kai alli aporia(signomi, apla psaxnome tora pou einai arxi)!!!

To ebala to Filename kai mou ta ebgale(i sintaksi pou kano stin diskothiki mou einai i eksis( %track% - %artist% - %title%) kai san tags opos ksereis year, album klp.

Tha ithela na ftiakso(to exo dei sto traktor oti to kanei) san pay list DILADI, na exo ena fakelo Disco kai na bazo ekei komatia alla oxi san antigrafi epikolisi me tin kanoniki xoritikotita alla san sintomeusi(gia na min pigeno fakelo fakelo kai na psaxno). Ginete kai an nai Pos boro na to kano???


kai i teleutea mou aporia einai oti, prin balo to filename itan sto parathiro : Artist - Title - Album - BPm - Year
Eno tora : Filename - Artist - Title - Album - BPm - Year

Einai ligo berdema se ena fakelo me epiloges diaforon kalitexnon, giati to gegonos otan thes na kaneis sintaksi san Kalitexni i sintaksi ana Titlo den boreis na to kaneis me to FileName giati opos ipa kai prin ta dixnei me tin morfi "Track - Artist - Title"


Euxaristo ek ton proteron

Y.G.
An boreis simboulepse ti Dj control na agoraso(2 pou exo dei einai ta Hercules control Steel kai Hercules Console rmx)
 

Posted Sat 03 Jan 09 @ 11:47 am
dj dreamchaser wrote :
Eyharisto para poli gia tin apantisi sou to mono provlima mou einai to pos na gino pro memeber apo tin stigmi pou to proto acount pou eixa me tin agora tis Mk2 to ehasa kai tin Rmx tin pira elafros metaheirismeni me apotelesma na fainomai tora san no licence user...Ti mporo na kano se aytin tin periptosi kai tha prepei na eho mono to skin tis Rmx gia na leitourgoun ta koumpia???Rotao giati eho sinithisei ena allo skin kai den thelo na to alakso!!!Eyharisto prokatavolika gia tin apantisi....


Gia to prwto skelos toy erwtimatos soy den exw lysi, gia to deytero apla tha valeis to skin na kaneis to configuration kai meta tha ksanavaleis ayto poy se voleyei.
 

Posted Sat 03 Jan 09 @ 11:51 am
george_gr wrote :
dimitris_g

se euxaristo pou apantises sto erotima mou... Tora sou exo kai alli aporia(signomi, apla psaxnome tora pou einai arxi)!!!

To ebala to Filename kai mou ta ebgale(i sintaksi pou kano stin diskothiki mou einai i eksis( %track% - %artist% - %title%) kai san tags opos ksereis year, album klp.

Tha ithela na ftiakso(to exo dei sto traktor oti to kanei) san pay list DILADI, na exo ena fakelo Disco kai na bazo ekei komatia alla oxi san antigrafi epikolisi me tin kanoniki xoritikotita alla san sintomeusi(gia na min pigeno fakelo fakelo kai na psaxno). Ginete kai an nai Pos boro na to kano???


kai i teleutea mou aporia einai oti, prin balo to filename itan sto parathiro : Artist - Title - Album - BPm - Year
Eno tora : Filename - Artist - Title - Album - BPm - Year

Einai ligo berdema se ena fakelo me epiloges diaforon kalitexnon, giati to gegonos otan thes na kaneis sintaksi san Kalitexni i sintaksi ana Titlo den boreis na to kaneis me to FileName giati opos ipa kai prin ta dixnei me tin morfi "Track - Artist - Title"


Euxaristo ek ton proteron

Y.G.
An boreis simboulepse ti Dj control na agoraso(2 pou exo dei einai ta Hercules control Steel kai Hercules Console rmx)


1. anamesa sto browser kai to search to trito fakelaki dimioyrgei virtual folder. Einai akrivws ayto poy psaxneis
2. An exeis enimerwmena ta tags pata panw sto artist i panw sto title i panw sto bpm i opou allou theleis na soy kanei syntaksi
3. exw tin rmx kai pleon meta to mapper kai toys teleytaioys drivers leitoyrgei apsoga san karta ixoy-meiktis-controller. (mono poy an den eisai pro member den mporeis na katevaseis to mapper)
 

Posted Sat 03 Jan 09 @ 12:05 pm
Dj dmcHome userMember since 2007
Geia Hara kai hronia polla se olous!!!Dokimazo prin agoraso tin Rmx apo ena filo mou kai paratiro oti den ehei kati poli vasiko kai aplo opos ehei i MK2 dld ta Loop (koumpi 3+) (koumpi 1-) kai (koumpi 2 Loop on kai Loop of stis 4 strofes).Kata tin gnomi mou ean kati pou aksizei stin Mk2 einai ayto.I Rmx ehei 6 koumpia ta opoia ta ritmizoumai opos ta theloume xoris tin dinatotita leitourgeias san ayto poy anefera parapano kai kathe fora pou kleino kai ksananoigo to programma xanei kai tis 6 rithmiseis kai prepei na to ksanarithmiso.Eida kai sto amerikaniko forum atoma na antimetopizoun to idio provlima kai den ehoun parei akoma safi apantisi.Mporei na mou pei kapoios me sigouria oti mporei na rithmisei kai an nai POS ta 3 prota koumpia tis RMX na douleyoun opos stin MK2....An antimetopizei to idio provlima kapoios tha ithela tin simvouli tou. Episis kati pou paratirisa kata tihiean pate stis glosses tha deite na min iparhei Elliniki kai stin proti selida anaferoun ta skopia san Macedonia kai ligo parapano despozei kai i tourkiki simaia!!!Toso xesmenous mas ehoun???APLI APORIA!!!!!
 

Posted Sat 03 Jan 09 @ 9:58 pm

Gia akoma mia fora se euxaristo alla ksereis toso kero me cd kai tora me pc einai ena thema....


Pos boro na gino pro member giati etsi opos ta les ama den katebaso to maper kai tous teleuteous drivers den aksizei na to agoraso to RMX.


sto virtual mou(ekdosi 5.0 rev. 5) aristera
i sira pou exoun einai i eksis: Computer
Desktop
Napster
Genres
History
iTunes
Playlist(Aspro ikonidio den boro na to patiso i na kano deksi klik)
Videos(kitrinos fakelos)
Music(kitrinos fakelos)
 

Posted Sun 04 Jan 09 @ 6:40 am
68%