Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual dj v4.xx erwtiseis kai apantiseis edw... - Page: 3

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Hello !!
Apopsis thelw voitheia me tin version 4.Den kanei sync diladi otan stin 32 pataga panw panw sync sygxrwnize automata enw twra den douleuei.Exw mono beat lock alla se merika tragoudia pou ta beat den einai panw apo tin telitses an patiseis beat lock kanei alogakia enw me tin palia version pataga sync kai itan ola kala gia pes kamia idea.

ps kai an mporeis na dwseis kamia pliroforia sxetika me tis "kaliteres''kai axiopistes rythmiseis.
Euxaristw!!!
 

Posted Sun 17 Sep 06 @ 7:29 pm
παιδια καλησπερα....μαπα το καρπυζι δυστηχως.....μεχρι στιγμης τουλαχιστον.
εχει σοβαρα προβληματα οδηγησης με τις καρτες ηχου,εχθες επαιξα σε εναν γαμο και εγινα ρομπα στην μεση του προγραμματος σταματησαν τα παντα στο τσακιρ κεφι,και εστρωσε προς το παρον μονο με επανεκινηση..
οποτε το ξηλωσα και ξαναεβαλα την σιγουρη εκδοση 2,05 που εχω παιξει εμ αυτη πανω απο 20 γαμους και δεν με προδωσε ποτε.
για να ακουσω εντυπωσεις?
μαρεσει που πιο πανω ειπα οτι δεν θα παιξω με αυτην μεχρι να την δοκιμασω καλα,και τελικα πιαστηκα μαλακς!
 

Posted Sun 17 Sep 06 @ 9:14 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
alfa.. 2 gamous ekana ayti ti bdomada kai olo to kalokairi epaiza (xoris ..repo) me oles tis ..43 beta, rompa den me ekane pote, ektos apo gnosta bug stis protes beta pou iksera pos na ta apofygo.
Pantos afou den to exeis agorasei kai pas se gamo me xxx version, den mporeis na paraponiesai kiolas, na eimaste dikaioi...

@chrispad, gia to beatlock dokimase to palio skin (3.4), douleyei opos to theleis ?
Gia rythmiseis, grapse mou pllirofories: karta ixou, mnimi, cpu klp kai tha sou po.
 

Posted Mon 18 Sep 06 @ 4:08 am
ego pantos..parolo pou exw thn xxx version den mou exei kollisei pote..tsoulaei mia xara..to mono kako einai h proakoustikh pou kanei xrats xrouts...molis dior8othei 8a thn agorasw giati einai poly kalh..apopsis mipos mporeis na me voi8iseis kai mena me tpt aksiopistes ri8miseis??cpu p4 2.8,512 ram,kartes hxou=soundblaster 5.1 digital kai mia aplh ondoard gia proakoustikh,karta grafikwn geforce 5200(den einai kai to teleio pc)..eyxaristw
 

Posted Mon 18 Sep 06 @ 12:37 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
@baggos, bale to performance sto deytero preset apo aristera, safe mode on, overclock off, latency 512, maxload sta options 15min kai sound setup bale mono tin sound blaster se 4.1 mode , den xreiazesai 2 kartes, master kai preview apo ekei (front + rear outputs)
prepei na setareis kai tin idia tin karta san 5.1 (oxi stereo) gia ayto.
Pou eixes to latency mexri tota kai ti alles rythmiseis ?
 

Posted Mon 18 Sep 06 @ 3:37 pm
to performance to eixa ekei pou mou eipes na to valw..to latancy sto 512..alla eixa anoixto to overclock,to safe mode anoixto kai to max load sto 30....den eixa provlhmata mono h proakoustikh mou ekane xrats xrouts..oso gia tis 2 kartes hxou..an valw thn 5.1 akougetai pioa xamhla h proakoustikh....kai den exw kai ta teleia akoustika...exeis na mou proteineis kana kalo zeygari oxi me polla lefta?
 

Posted Mon 18 Sep 06 @ 9:39 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
1. eisai sigouros oti stin 5.1 ta output einai ola sto max gia front kai rear outs ? opos kai to wave/audio i opos to grafei ? anoikse to mikti twn windows kai des.
2. Dokimase latency 1024, kanei pali parasita ?
3. Anti gia pio dynata akoustika pou prepei na pliroseis.. pare kalytera ena mikro mikti.. pio ftina tha sou bgei..
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 4:12 am
1.einai ola sto terma...
2.me latency sta 1024 den kanei idiaitera ews kai ka8olou alla vlepo pano pou sxhmatizei to kommati oti kollaei..
3.ok.symfwvw.alla an parw ena dikanalo ,prepei na syndesw sto ena kanali to ena deck kai sto allo to allo,dhladh san na exw to ena sta hxeia kai to allo sta akoustika ...swsta??an einai etsi efoson vgazei parasita sthn proakoustikh de 8a ta vgazei kai sto master tou mikth otan paizei to 2o deck?
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 9:17 am
aa..kai kati allo...gia mikth 8a dwsw kana 80e sigoura ..swsta??
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 9:19 am
μπορειτε να μου εξηγησετε αυτες οι ρυθμισεις που εχει η v4 για την soynd card τι ακριβως ρυθμιζουν?
πχ safe mode,overclock,κλπ
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 10:25 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
alfa 156 wrote :
μπορειτε να μου εξηγησετε αυτες οι ρυθμισεις που εχει η v4 για την soynd card τι ακριβως ρυθμιζουν?
πχ safe mode,overclock,κλπ

Apo to manual pou einai kai auto se beta morfi..:

" Safe Mode – If you are using a DirectX mode (like Simple, Dual, Mono or 4.1), safe mode will
let vdj be much less likely to produce glitches and pops if your CPU is momentarily busy. On
the downside, scratching and pitching will use more CPU, especially with advanced algorithms.
So if you use advanced Master Tempo you will probably need to turn this off, unless your
computer is very fast.
(note: this option has no effect on ASIO or Low-Latency modes)
Overclock – This setting can make your computer run faster (especially on laptops) and
therefore be compatible with lower latencies "

@Baggos, mikti mporeis na breis kai apo 40 euro, me mia karta 5.1 kai mikti den tha exeis parasita, pithanon na exeis background programmata na trexoun antivirus klp afou sta 1024 den
exeis problima.
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 4:39 pm
loipon...thn wra pou to testara me to 1024 etrexan apo pisw ta programmata=DC++,panda antivirus,zone alarm kai kati alla mikra..
mikth pou mporo na vrw apo 40e??ksereis kana magazi h kana net shop??
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 4:52 pm
epaiksa kana misawro me 1024 kai pali ekane xrats xrouts.
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 4:56 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
gia paikse mono me mia karta aytin pou bgazei to problima na doume kanei parasita ?
psaxnoume na broume to problima tora. dokimase 512 prota.

mikti den ksero, athina eisai ? se magazia me ilektonika eksartimata isos oxi me dj eksoplismo, monastiraki klp (ego den eimai athina)
psaxneis gia markes opos "delta", "Tele", phonic, i kanenan ftino behringer
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 6:01 pm
1=ennoeis na exw master ayth pou tora exw gia proakoustikh??gia proakoustikh exw thn onboarb

athina eimai....kana fthno lew na parw...vasika den mou einai aparaithtos giati paizw me to keyboard ka8olou pontiki..alla ti 8a kanw me ta akoustika??akougontai siga....
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 11:27 pm
pantos se eyxaristw pou asxoleisai me to provlima mou.
 

Posted Tue 19 Sep 06 @ 11:27 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
dj baggos wrote :
1=ennoeis na exw master ayth pou tora exw gia proakoustikh??gia proakoustikh exw thn onboarb

Nai.
dj baggos wrote :
athina eimai....kana fthno lew na parw...vasika den mou einai aparaithtos giati paizw me to keyboard ka8olou pontiki..alla ti 8a kanw me ta akoustika??akougontai siga....

O miktis den einai ...ployteleia, apo ekei ksekinas, kai ta akoustika tha akougontai kalytera akoma kai me ena ftino mikti, toulaxiston gia to spiti.
 

Posted Wed 20 Sep 06 @ 1:27 am
koita symfono oti o mikths den einai polyteleia...kai me ta akoustika 8a akougontai kala pistevw..enas gnwstos pou exei mikth exei kati enelws moufa akoustika kai paizei mia xara kai malista to ena hxeiaki apo ta akoustika exei kopei kai yparxei mono to ena pano..ok..8a psaksw na vrw enan kai 8a ton exw mono gia ta akoustika...dioti to keyboard me volevei poly...kai me to virtual sou dinei th dynatothta na kaneis papades me to keyboard..vasika eixa skeftei kai to allo...(poly proxeirh lysh)na valw ena zeygari hxeia(kati fthna pou exw alla me thn 5.1 akougontai kala)kai na syndesw ta akoustika sthn eksodo pou exoun gia akoustika...alla einai mia poly proxeirh lysh kai exeis kai poly kalwdio..
 

Posted Wed 20 Sep 06 @ 9:52 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
hello!
gyrisa exthes apo to strato kai simera dokimasa to vdj4! ena exo na po! GAMAEI!
se mena de kolage tipota... ola pigan roloi! me hercules mk2....
kalitero ixo kai polla alla...
to mono pou de katalaba einai tis rythmiseis pou exoun ta master tempo, complexity, spatialization kai ola ta ypoloipa pou theloun noumera!
ebala tyxaia noumera kai den eida kamia diafora....
mallon auta den einai apla pragmata..

episis otan ebala to safe mode, to vdj sernotan! tora to ebgala kai exo mono to overclock kai ola pane roloi!

mpravo sta paidia!
 

Posted Sat 23 Sep 06 @ 4:40 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
etsi mpravo !
Gia ta settings min paideyesai, to deytero preset apo aristera (poy einai kai to default otan kaneis setup to programma) einai i xrysi tomi poiotitas/aksiopistias, to proto einai peripou san tin 3.x version (xeiroteros ixos), ta alla mono gia poly grigori cpu..
 

Posted Sun 24 Sep 06 @ 2:19 am
21%