Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: den mporo na valo ta elinika - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

whynotHome userMember since 2003
gia sas
den mporo na kano toc atomix na moy dixni elinika ekana tis alages kai pali oxi exo XP kai sta skins osa kai na valo mesa sto fakelo mono ena moy dixni
why?
 

Posted Tue 04 Feb 03 @ 1:10 am
mixalisPRO InfinityMember since 2003
Ti akribws?
An den blepeis ta ellinika tragoudia me ellinikous xaraktires tote dwse mia matia sto topic YPOSTIRIXI ELLINIKWN... kai kane se ola ta skin pou xreisomopoieis, oti leei oti prepei na kaneis.
H allagi apo tahoma se arial greek prepei na ginei se ka8e ena skin 3exwrista.

An den exeis sta ellinika ta minimata boh8eias tou atomixmp3, katebase to arxeio language twn ellinikwn apo ta add-ons kai baltw sto fakelo tou atomix.
 

Posted Tue 04 Feb 03 @ 7:53 am
whynotHome userMember since 2003
exo ta minimata sta elinika ala den me vlepi toys fakeloys poy exoyn elinikoys xaraktires (ypologistis egrafa kai titloys elinikon tragoydion)an vazo ton kersora pano moy ta vgazi .
 

Posted Wed 05 Feb 03 @ 11:08 am
mixalisPRO InfinityMember since 2003
Akolou8ise tin prwti symbouli kai alla3e se ola ta skin pou exeis kai xreisimopoieis tin grammatoseira apo tahoma se arial greek.
Pantws 8a balw se xp to programma na dw ti ginete kai aurio 8a exeis kai nea apantisi.
 

Posted Wed 05 Feb 03 @ 5:03 pm
whynotHome userMember since 2003
sto pc moy den exo tin arial greec mipos eine ayto to provlima?
 

Posted Wed 05 Feb 03 @ 8:16 pm
mixalisPRO InfinityMember since 2003
Nai ayto einai. Antikatestise tin tahoma pou exoun ta skin me alli elliniki grammatoseira pou exeis egkatestimeni.
 

Posted Thu 06 Feb 03 @ 10:49 am
whynotHome userMember since 2003
oyte ayto eine file mixali
 

Posted Fri 07 Feb 03 @ 12:46 pm
mixalisPRO InfinityMember since 2003
X8es dokimasa to atomix se winxp home kai ola einai entaxei me ta ellinika. Kati kaneis la8os. Grapse mou to email soy na sou steilw ena arxeio me to skin greecepro sta ellinika to arxeio language sta ellinika kai tin arial greek grammatoseira. Pantws sta Xp i grammatoseira arial greek sigoura yparxei san default grammatoseira. Mipws exeis aggliki ekdosi twn XP?
 

Posted Sat 08 Feb 03 @ 8:34 am
whynotHome userMember since 2003
oxi ta elinika exo
 

Posted Mon 10 Feb 03 @ 11:13 am
mixalisPRO InfinityMember since 2003
Sigoura kati kaneis la8os. Exw balei to atomix se xp kai ola einai entaxei.Dose mia matia sto topic ypostirixi ellinikwn xaraktirwn.
 

Posted Tue 11 Feb 03 @ 8:13 pm
giannisHome userMember since 2003
eho akrivos to idio provlima me ton demo user (me windows XP sta ellinika). Vrikate lisi?
 

Posted Sun 16 Feb 03 @ 1:10 am
mixalisPRO InfinityMember since 2003
Exw dokimasei to atomix sta xp kai den eixa kanena provlima. Gia alli mia fora 8a exigisw ti prepei na kanete:
1. me to notepad anoigete to arxeio skin.xml (skin=to onoma toy skin poy xreisomopoieite gia paradeigma default.xml greecepro.xml bmp.xml).Ta arxeia xml einai sto fakelo atomixmp3/skin
2. pame epexergasia-antikatastasi-olwn kai antika8istoume to "tahoma" me to "arial greek" h me opoia alli elliniki grammatoseira ypostirizei to pc mas.
3. kanoume save us panw sto skin kai teleiosame.

Prosoxi prepei na kanoyme to idio se ka8e skin pou 8eloume na exoume ellinika.

Den yparxei periptwsi na min doulevei. (an kai pote den eisai sigouros me ton Bill)

Panta milame gia tin ekdosi atomixmp3 2,2
Bebaia exw tin full ekdosi alla to idio isxyei kai gia tin demo.
 

Posted Sun 16 Feb 03 @ 10:20 am
Geia sas paidia!kai egw exw provlima me ta ellinika.Exw windows xp professional edition sta gallika,kanw kanonika tin antikatastasi grammatoseiras sto arxeio XML tou greecepro 2.2 alla kai pali den mporw na dw sta ellinika.Episis den mou paizei ola ta mp3s me ellinikous titlous i auta pou vriskontai se fakelous me ellinikous titlous,den mou emfanizei kan tin kimmatomorfi tous.Mporei na me voithisei kaneis?
 

Posted Mon 17 Mar 03 @ 5:22 pm
mixalisPRO InfinityMember since 2003
Den exw idea gia xp sta galika, alla eimai periergos na ma8w an mporeis na grapsis ellinika sto world i sto proxeiro?
Diladi an exeis egkatasteisi ellinikes grammatoseires kai an exeis kanei tis ri8miseis sta win. Gia paradeigma me winxp ellinika exw tin epilogi na grapsw agglika h ellinika. Esy mporeis na frafeis galika h ellinika?
 

Posted Mon 17 Mar 03 @ 9:58 pm
Nai mporw na grapsw kanonika sta ellinika,egkatestisa kai tin arial greek.Ekana dowload to atomixmp3 2.2 sta ellinika,kai enw stin kentriki othoni diavazw kanonika ta ellinika,gia paradeigma ekei pou leei "titlos","siggrafeas","BPM" kai "sxolia",eksakolouthei na min mou emfanizei ta onomata twn mp3 sta ellinika kai na min ta paizei kan.
 

Posted Tue 18 Mar 03 @ 10:56 am
mixalisPRO InfinityMember since 2003
Gia ta onomata twn mp3 to mono poy mporw na skeftw einai oti kati paei la8os me tin kodikopoiisi twn xaraktirwn. Yparxei ena programma to mp3file editor (mp3fe) pou mporeis na kaneis mazika rename sta mp3, toso sta id tag oso kai sta onomata twn arxeiwn mp3. Dokimase to mp3 fe kai 3anagrapse. To oti den ta paizei kiolas ta mp3 me provlimatizei. Grapse moy se parakalw se ti bitrate einai ta mp3. Einai se 128 se 192 h se kapoio allo?
 

Posted Wed 19 Mar 03 @ 9:04 am
sxedon ola ta mp3s mou einai se 128 k/s bitrate.vevaia exw kai orismena se 192.Tha dokimasw to programma pou mou eipes kai tha ksanagrapsw.einai periergo giati palia epaiza kai mp3s me ellinikous titlous alla ksafnika stamatise na mou ta emfanizei akomi kai auta me agglikous titlous pou vriskontai se fakelous sta ellinika.
 

Posted Wed 19 Mar 03 @ 11:06 am
Xereto ! Eimai new User tou forum alla oxi tou atomix.Exw omos ena prob re ceis stin v2.2 Eno exw katebasei to xml arxeio gia na "blepei" ta ellinika,kai katebasa kai to greek skin gia to 2.2 , de mou anagnorizei ellinika... Ti mporo na kanw ?
 

Posted Sat 10 May 03 @ 3:14 pm
mixalisPRO InfinityMember since 2003
 

Posted Sat 10 May 03 @ 3:44 pm
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 4:40 pm
95%