Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Relocate Library
Καλησπέρα ομαδα. Sos βοήθεια.
Καταλάθος άλλαξα την τοποθεσία του φακέλου της μουσικής μου και όταν τον επανέφερα στην αρχική του θέση δεν μου διαβάζει κανένα τραγούδι μέσα από το πρόγραμμα. Ξέρει κάποιος πως κάνουμε μαζικη επαναφορά αγνοουμενων αρχείων. Η πώς μπορώ να λύσω το πρόβλημα?
 

Posted Sun 26 May 24 @ 8:41 pm
Μήπως εξακολουθείς και ΔΕΝ τον έχεις επαναφέρει στην αρχική του θέση;
Μήπως έχεις κάνει κάποιο "ύπουλο" τυπογραφικό λάθος όταν έκανες μεταφορά/μετονομασία του φακέλου;
Για παράδειγμα αντί για ΜΟΥΣΙΚΗ (με όλα τα γράμματα ελληνικά) να έχεις γράψει MΟΥΣΙΚΗ (όπου κάποιο γράμμα - εδώ το γράμμα μ - είναι στα αγγλικά;

Το πρόγραμμα θα έπρεπε να δει ξανά τα κομμάτια, αν τα επανάφερες 100% ακριβώς στην αρχική τους θέση.
 

Posted Mon 27 May 24 @ 7:32 am
Καλημέρα σας. Πολύ μετά άλλαξα την ονομασία. Απλά πήρα τον φάκελο από την επιφάνεια εργασίας και τον έβαλα μέσα στον φάκελο dropbox και πιθανώς αυτός άρχισε να του κάνει αλλαγές και τον έβγαλα μετά από δύο λεπτά που το πήρα χαμπάρι. Όταν τον επανέφερα δεν έπαιζε. Υπάρχει τρόπος να γίνει relocate όλη η μουσική ταυτόχρονα και όχι ξεχωριστά κομμάτι κομμάτι?
 

Posted Mon 27 May 24 @ 8:48 am
Καλημέρα σας. Πολύ μετά άλλαξα την ονομασία. Απλά πήρα τον φάκελο από την επιφάνεια εργασίας και τον έβαλα μέσα στον φάκελο dropbox και πιθανώς αυτός άρχισε να του κάνει αλλαγές και τον έβγαλα μετά από δύο λεπτά που το πήρα χαμπάρι. Όταν τον επανέφερα δεν έπαιζε. Υπάρχει τρόπος να γίνει relocate όλη η μουσική ταυτόχρονα και όχι ξεχωριστά κομμάτι κομμάτι?
 

Posted Mon 27 May 24 @ 8:51 am
Το Dropbox από μόνο του δεν αλλάζει τις ονομασίες των φακέλων.
Οπότε, αν είχες ένα φάκελο "Μουσική" στην Επιφάνεια Εργασίας, τον έκανες κατά λάθος μετακίνηση μέσα στο φάκελο Dropbox και όταν το κατάλαβες τον μετακίνησες πάλι πίσω στην επιφάνεια εργασίας, τότε ΟΛΑ θα έπρεπε να δουλεύουν όπως πριν.

Υπάρχει λόγος που ακόμα δεν σου δίνω λύσεις "μαζικής επεξεργασίας", και αυτός είναι να αποφύγουμε να κάνουμε το πρόβλημα χειρότερο απ' ότι ήδη είναι.
Μαζικά ΟΧΙ το VirtualDJ δεν κάνει relocate. Παρόλα αυτά υπάρχουν τρόποι μαζικής επεξεργασίας.
Αλλά πρέπει πρώτα να καταλάβουμε τι στράβωσε για να ξέρουμε τι ακριβώς πρέπει να αλλάξουμε διορθώσουμε. Διαφορετικά είναι ΠΟΛΥ εύκολο να κάνουμε τα πράγματα πολύ χειρότερα!
 

Posted Mon 27 May 24 @ 9:03 am
Δεν μπορώ να κάνω κάτι δυστυχώς η αλήθεια είναι ότι πείραξα την ονομασία αλλά πολύ μετά αφού είδα ότι δεν έπαιζε τίποτα.Το πρόβλημα είναι ότι απέξω δεν τους έχω τακτοποιημένους τους φακέλους όπως τους είχα μέσα στο πρόγραμμα. Αλλιώς θα κάνα έφτιαχνα τις λίστες μια μια.
Έχω και το anydesk αν έχετε το χρόνο και την διάθεση να ριξετε μια ματιά και από μέσα
 

Posted Mon 27 May 24 @ 9:55 am