Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Usb 2.0 σε 3.0
Καλημέρα μία απλή και γρήγορη ερώτηση όπως βλέπουμε μέρες πάρε μέρος χρόνο με χρόνο η υπολογιστές αναβαθμίζονται έρχονται με νέες θυρε usb όπως 3.0 3.1 3.2 και 3.2gen σε αυτή την περίπτωση όπως βλέπουμε και ετερειας που δημιουργούν κονσόλες ακόμη βγάζουν καλώδια υποστιριξει usb 2.0 σε αυτήν την περίπτωση αν ένας υπολογιστή μας δεν υποστιριζει θύρα usb 2.0 μπορούμε να συνδέσουμε την κονσόλα μας σε νέα γενιάς usb 3.0 3.1 3.2 και αν ναι θα έχουμε κάποιο πρόβλημα θα έχουμε κάποια καθυστέρηση κάποια δυσλειτουργία η υπάρχει κάποια άλλη λύσει όπως κάποιο usb hub να σου μετατροπή την θύρα Που 3.0 σε 2.0 δηλαδή θα μπορούμε με το καλώδιο που μας δίνει η εταιρεία της κονσόλας να δουλέψουμε όλο το βράδυ μεσο usb 3
 

Posted Sun 02 Oct 22 @ 6:54 am
Εκτός από κάποιες αρκετά παλιές κονσόλες που στην αρχή είχαν πρόβλημα με τα πρώτα chipset USB 3.0 δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα να συνδέσεις USB 2.0 συσκευή σε USB 3.X θύρα.
Και όχι δεν "χάνεις" κάτι, αλλά δεν κερδίζεις κιόλας.
 

Posted Sun 02 Oct 22 @ 1:32 pm
Μπορώ δηλαδή την κονσόλα Μ που έχει usb 2.0 να το σύνδεσμο σε ένα hub usb 3.0 και να μην έχω πρόβλημα λειτουργίας
 

Posted Wed 05 Oct 22 @ 12:01 pm
Δε νομίζω ότι υπάρχει laptop το οποίο να διαθέτει μόνο μία θύρα USB. Οπότε, όχι μόνο δεν βρίσκω το λόγο να συνδέσεις τον όποιο controller σε USB Hub, αλλά δεν θα στο συμβούλευα κιόλας (και ας ήταν USB Hub με δική του ττροφοδοσία).

Εάν, ντε και καλά, πρέπει να χρησιμοποιήσεις USB Hub, προσωπικά θα σε συμβούλευα να είναι με εξωτερική τροφοδοσία και για όλες τις υπόλοιπες συσκευές που θέλεις να συνδέσεις επί του laptop.
 

Posted Wed 05 Oct 22 @ 12:52 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
djgiannhspp93 wrote :
Μπορώ δηλαδή την κονσόλα Μ που έχει usb 2.0 να το σύνδεσμο σε ένα hub usb 3.0 και να μην έχω πρόβλημα λειτουργίας
μπορεις ναι
 

Posted Wed 05 Oct 22 @ 10:21 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Δε νομίζω ότι υπάρχει laptop το οποίο να διαθέτει μόνο μία θύρα USB. Οπότε, όχι μόνο δεν βρίσκω το λόγο να συνδέσεις τον όποιο controller σε USB Hub, αλλά δεν θα στο συμβούλευα κιόλας (και ας ήταν USB Hub με δική του ττροφοδοσία).


καποια μακ θειο εχουν μονο ενα usb (το δικο μου εχει δυο)
 

Posted Wed 05 Oct 22 @ 10:22 pm
PANOSV wrote :
Theios Giorgos wrote :
Δε νομίζω ότι υπάρχει laptop το οποίο να διαθέτει μόνο μία θύρα USB. Οπότε, όχι μόνο δεν βρίσκω το λόγο να συνδέσεις τον όποιο controller σε USB Hub, αλλά δεν θα στο συμβούλευα κιόλας (και ας ήταν USB Hub με δική του ττροφοδοσία).
καποια μακ θειο εχουν μονο ενα usb (το δικο μου εχει δυο)
Ρε Πανούλη, σε σοβαρά (Όχι mac) laptops αναφερόμουν... :-)

 

Posted Thu 06 Oct 22 @ 5:27 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
Theios Giorgos wrote :
Ρε Πανούλη, σε σοβαρά (Όχι mac) laptops αναφερόμουν... :-)

:P :P

 

Posted Thu 06 Oct 22 @ 8:48 am