Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Automix
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Υπάρχει κάποιος τρόπος στο automix να ξεκινάνε τα τραγούδια από το cue που έχω ορίσει στο καθε τραγούδι, αντί να ξεκινάει από την αρχή όπως είναι τώρα?
 

Posted Fri 30 Sep 22 @ 4:16 pm
Όχι.
Μπορείς όμως να ορίσεις τα σημεία που ξεκινάει και τελειώνει το automix με βάση τον τύπο μίξης.
 

Posted Sun 02 Oct 22 @ 1:43 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Υπάρχει κάποιο manual που να λέει πως γίνετε αυτό?
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 7:48 pm
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 8:13 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Ευχαριστώ
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 8:21 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Αυτό που μου έστειλες οως το ανοίγω από που ? Δεξί κλικ bpm επεξεργασία? Η το poi ?
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 8:29 pm
Το γράφει ΠΑΝΩ ΠΑΝΩ στην σελίδα. POI EDITOR
Στην ελληνική μετάφραση θα το βρεις σαν "Επεξεργαστής POI"
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 8:33 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Ναι οκ το βρήκα... αλλα ... η κάτι δεν κάνω σωστά η δεν κα ει τίποτα... τα αγγλικά μου δεν είναι πολύ καλά δεν ξέρω αν δεν έχω καταλάβει καλά... πήγα στο cue που θέλω πχ 2 ... εβαλα στο type έναρξη automix ... φόρτωσα ένα τραγούδι στο automix και δεύτερο έβαλα αυτό... έπαιξε το πρώτο και όταν ήρθε η σειρά του δεύτερο, ξεκίνησε από την αρχή και όχι από το cue 2 ... τι κάνω λάθος?
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 8:45 pm
Αν εσύ όρισες ένα σημείο σαν "Automix Fade Start" αλλά ο τύπος automix που έγινε τελικά ήταν "Cut" τότε είναι λογικό.

Στα γρήγορα:
Υπάρχουν 4 τύποι σημείων automix: TEMPO, CUT, FADE και FULL

Αν επιλέξεις τον τύπο του automix να είναι "smart" τότε το automix μπορεί να γίνει με οποιονδήποτε από τους παραπάνω 4 τύπους (και η σειρά προτίμησης είναι TEMPO,CUT,FADE,FULL)

Αν επιλέξεις τον τύπο του automix να είναι FADE τότε το automix μπορεί να γίνει με τύπο FADE ή FULL

Καταλαβαίνεις λοιπόν οτι ανάλογα με τι τύπο automix επιλέγεις, πρέπει να έχεις ορίσει και τα αντίστοιχα σημεία ώστε το πρόγραμμα να τα χρησιμοποιήσει.

 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 9:01 pm
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Προσπαθώ να καταλάβω... θα πάω σε έναν φίλο μου που ξέρει καλά αγγλικά και ασχολείται λίγο με προγράμματα και θα το ψάξω μαζί του γιατί θα σε πριξω μέχρι να βγάλω άκρη και να καταλάβω?

Οκ ευχαριστώ για τον χρόνο σου αφού υπάρχει τρόπος που μου έδειξες θα βρω την λύση!
 

Posted Mon 03 Oct 22 @ 9:13 pm