Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Ξεσκαρτάρισμα αρχείων

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Έχω ένα φίλο που παίζουμε μαζί τα καλοκαίρια και ανταλλάσσουμε μουσική ...

Έχω λοιπόν στο δίσκο μου ένα φάκελο δικό το,υ π.χ. W:/Μάνος old, όπου περιέχει tracks που σε κάποια από αυτά έχω φτιάξει tags, cues και τα έχω σε λίστες μου και τα χρησιμοποιώ.
Μέτα από καιρό παίρνω ξανά έναν φάκελο , π.χ. W:/Μάνος new ο ποιος έχει μέσα τα εν λόγο tracks αλλά σε άλλα path, γιατί εν το μεταξύ προσπαθεί και αυτός να τακτοποιήσει την μουσική του.

Θέλω λοιπόν να ξεσκαρτάρω τα αρχεία μού ΑΛΛΑ ...

Αν εγώ σβήσω τον W:/Μάνος old, ναι μεν στις λίστες θα τα ξαναβρώ τα traks με relocate αλλά θα χάσω την πληροφορία που υπάρχει στα tags & cues, σωστά;

Σκέφτηκα να φιλτράρω τον φάκελο W:/Μάνος old με play count=0 or Rating=0 και να σβήσω μέσα από το πρόγραμμα τα tracks που δεν χρησιμοποιώ, και μετά να πάω να σβήσω με το χέρι τους άδειους υποφακέλλους, αλλά είπα να ρωτήσω πρώτα εδώ μπας και υπάρχει καλύτερος τρόπος ...

Τα φώτα σας παρακαλώ ...

Υ.Γ. Τα Is Edit, Has Edit & Edit που βλέπω σαν επιλογές στα filter folders τι είναι ???
 

Posted Sun 26 Jan 20 @ 11:00 pm
MAC II wrote :
Υ.Γ. Τα Is Edit, Has Edit & Edit που βλέπω σαν επιλογές στα filter folders τι είναι ???

Είναι τα Edits που φτιάχνεις με τον Track Cleaner (Καθαριστή κομματιού) ή τον Video Editor (όταν κάνεις υπέρθεση βίντεο σε κομμάτι ήχου) κτλ

Τώρα στην πρώτη σου ερώτηση δεν υπάρχει εύκολη απάντηση / λύση.

Αυτό όμως που είναι καλό να γνωρίζεις είναι οτι όταν το πρόγραμμα κάνει relocate αν για τη νέα θέση δεν υπάρχουν πληροφορίες για το κομμάτι (είναι εκτός βάσης δεδομένων) τότε (και μόνο τότε) αντιγράφει τις πληροφορίες από το παλιό.

 

Posted Mon 27 Jan 20 @ 12:34 pm
Δηλαδή αν μεταφέρω μέσα από το πρόγραμμα σε ένα άδειο δίσκο το Μάνος new , μετά σβήσω την database από τον καινούργιο δίσκο , σβήσω τον Μάνος old , κάνω relocate από τις λίστες και μετά κάνω add στην database τον Μάνος new είμαι ΟΚ ?
 

Posted Mon 27 Jan 20 @ 1:04 pm


(Old topics and forums are automatically closed)