Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Εσείς στη θέση μου τι θα κάνατε;

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

djachiPRO InfinityMember since 2005
Γεια χαρά σε όλους. Θέλω να αγοράσω καινούριο κοντρόλερ και έχω φτάσει στο εξής δίλλημα:

Καινούριο DDJ RZ στα 1980€ ή
μεταχειρισμένο DDJ SZ2 στα 1600€?
 

Posted Thu 23 Jan 20 @ 9:21 am
Για μένα, RZ
 

Posted Thu 23 Jan 20 @ 11:50 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
rz εχω και γω και επαυξανω..
 

Posted Sat 25 Jan 20 @ 7:58 pm
djachiPRO InfinityMember since 2005
Με γεια μου το beast DDJ RZ!
Θα τη μάθω και θα τη φέρω στα μέτρα μου.

Επι της ευκαιρίας 1η ερώτηση: Επαιζα και πάτησα το κουμπακι JET για φίλτρο και ενώ το ποτενσιόμετρο δεν ήταν ακόμη στη θέση "12" πάτησα το filter. Από εκείνη την ώρα και μετά, όταν παίζω με το knob και επιλεγμένο το filter λειτουργεί κανονικά αλλά στο virtual δε μου δείχνει να κουνιέται. Default Skin. Θα το τσεκάρω πάλι σήμερα.

Ερώτηση 2η: Που να πάω την DDJ RR για service?
 

Posted Wed 12 Feb 20 @ 11:13 am
djachiPRO InfinityMember since 2005
Update
Ειναι σα να δουλευει hardware το filter. Αν το εχω στη θεση "και μιση" (τερμα δεξια) κ φορτωσω αλλο κομματι καινουριο δεν επανερχεται στη θεση 12. Δεν απενεργοποιει δηλαδη το φιλτρο. Θα πρεπει να γυρισω εγω το knob. Κ ειναι τσεκαρισμενη η επιλογη reset on load. Κ ο μεικτης internal
 

Posted Wed 12 Feb 20 @ 6:01 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
αυτο ειναι λογικο, και σε μενα ετσι ειναι, πρεπει να το γυρισεις για να πιασει την κινηση απο το μηδεν. αν και νομιζω οτι μπορει να γινει και να σου πιανει την θεση που ειναι
 

Posted Wed 12 Feb 20 @ 6:07 pm
djachiPRO InfinityMember since 2005
Πανο, το filter μονο δεν ανταποκρινεται με το προγραμμα. Δεν μου δειχνει την κινηση στο σκιν
 

Posted Wed 12 Feb 20 @ 6:42 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
κατσε να το τσεκαρω τοτε και γω σημερα αυτο το βραδυ..
 

Posted Thu 13 Feb 20 @ 11:51 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ισχυει και σε μενα αυτο που λες...απλα δε το χα προσεξει καν (και μεταξυ μας δε με ενοχλει κιολας)
 

Posted Fri 14 Feb 20 @ 11:42 am
djachiPRO InfinityMember since 2005
Panos ή Phantom, οταν επιλεγω ενα κομματι -δεξι κλικ - go to folder, αργει ελαχιστα κ με το παει στο φακελο "φλασσρει" ολη η κονσολα. Σας το κανει κ εσας;
 

Posted Sun 16 Feb 20 @ 5:28 pm


(Old topics and forums are automatically closed)