Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: relocate files to mac

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Γεια χαρα !
Στο virtual dj, αν εισαι σε pc, και καποιες playlists βγαινουν "κιτρινες" επειδη εχει αλλαξει η τοποθεσια του αρχειου (-των αρχειων),
τοτε κανεις απλα ενα relocate, και επιλεγοντας ολα τα files που λειπουν πατας το enter συνεχεια και το προγραμμα αυτοματα ενα ενα τα βαζει ολα στην θεση τους και γινονται ασπρα και λειτουργουν....
Οταν ειμαι σε mac δεν συμβαινει το ιδιο. Πρεπει να πας να βρεις μονος σου το ακριβες σημειο που βρισκεται το file που λειπει για να το κανεις relocate !!!...
και αυτο πρεπει να το κανεις οσες φορες χρειαστει για καθε ενα απο τα αρχεια που σου λειπουν και βγαινουν κιτρινα στην playlist. Αυτο βεβαια ειναι πολυ χρονοβορο.
Υπαρχει καποιο κολπο σχετικα που δεν ξερω ? η ετσι ειναι το mac και δεν γινεται τιποτα?
 

Posted Sat 21 Sep 19 @ 3:35 pm
Εμενα σε windows πρεπει να τα επιλεξεις ολα κ να πατας καθε φορα το εντερ να τα βρει.προσεξε ομως αν δεν βρει το αρχειο τοτε ψαχνει να βρει που αλλου υπαρχει... μπορει πχ να στο τραβηξει απο ενα album κ να μην υπαρχουν τα cue κ λοιπα που ειχες στο αρχικο.δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος πουθενα για ευκολη δουλεια.εχω φαει απειρες ωρες γι'αρχεια που δεν εβρισκε.τωρα καλυτερα θα μας δωσουν τα φωτα τους τα παιδια
 

Posted Sun 22 Sep 19 @ 6:08 pm
dj_betty wrote :
Εμενα σε windows πρεπει να τα επιλεξεις ολα κ να πατας καθε φορα το εντερ να τα βρει.προσεξε ομως αν δεν βρει το αρχειο τοτε ψαχνει να βρει που αλλου υπαρχει... μπορει πχ να στο τραβηξει απο ενα album κ να μην υπαρχουν τα cue κ λοιπα που ειχες στο αρχικο.δεν νομιζω οτι υπαρχει τροπος πουθενα για ευκολη δουλεια.εχω φαει απειρες ωρες γι'αρχεια που δεν εβρισκε.τωρα καλυτερα θα μας δωσουν τα φωτα τους τα παιδια

Ναι οκ αυτοειπα κι εγω. Σε windows δεν εχω προβλημα. Και αν κολλησει σε καποια και δεν τα βρισκει ...ειναι γιατι δεν υπαρχουν (εχουν σβηστει, χαθει κλπ).
Το οτι παταω το εντερ συνεχεια δε με χαλαει. Διορθονω playlist ολοκληρη μεσα σε δεπτερολεπτα !. Το προβλημα ειναι με το MAC που ΔΕΝ τα κανει αυτα και κολλαει σε καθε αρχειο και πρεπει να πας να ψαξεις μονος να το βρεις. Και απ οτι βλεπω εδω το virtual dj σηκωνει τα χερια ψηλα, (η μαλλον το mac σηκωνει τα χερια ψηλα που το χρυσοπληρωνουν κιολας....)

 

Posted Mon 23 Sep 19 @ 5:18 am
τιποτα? κανεις γνωστης ???
 

Posted Thu 24 Oct 19 @ 5:43 am


(Old topics and forums are automatically closed)