Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΞΑΦΝΙΚΗ ΔΙΑΚΟΠΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Macbook pro Retina 13'' 2015
ddj sx2
και εξωτερικο σκληρο δισκο.
Πριν μια βδομαδα μου ετυχε δυο τρεις φορες εκει που επαιζα να κλεινει το προγραμμα και να ξανανοιγει συνεχιζοντας απο το σημειο που ηταν το κομματι. Ολα αυτα στην τελευτα εκδοση. Γυρισα λοιπον για σιγουρια 3-4 εκδοσεις πισω που ηταν σταθερο το προγραμμα. Χτες το βραδυ ενω επαιζα ξαφνικα κλεινει το προγραμμα και η μουσικη για 2 δευτερα , ακουγεται η συνεχεια του τραγουδιου για δεκατα του δευετερολπετου παλι, και μετα ξανανοιγει το προγραμμα παιζοντας απο εκει που ηταν το τραγουδι. Η διαφορα σε σχεση με το κολλημα της προηγουμενης εβδομαδας ηταν οτι μου ανοιξε το προγραμμα μαλλον σε προηγουμενη ωρα. Τι εννοοω? οταν ξαναανοιγε , στο browser ηταν σε φακελους που ειχα μπει 2-3 ωρες πριν και στην sidelist ειχε τραγουδια που ειχα προσθεσει παλι περιπου 2-3 ωρες σχεδον στην αρχη της βραδιας.
Τι μπορει να φταει?

Σημειωση 1
Τον τελευταιο μηνα μου εβγαλε σφαλμα στην database του εξωτερικου και την εκανα επιδιορθωση .
Οσες φορες πηγα να κανω ολο τον εξωτερικο δισκο προσθηκη στην database κλεινει το προγραμμα μετα απο ενα σημειο ενω κανει την διαδικασια οποτε τον εκανα βημα βημα λιγους φακελους,

Σημειωση 2
Τις 2 απο τις 4-5 φορες που το ειχα το συκγεκριμενο κρασαρισμα , δευτερολεπτα πριν εκανα αναζητηση για τραγουδι που βρισκοταν στον εξωτερικο σκληρο.


 

Posted Sun 19 May 19 @ 4:25 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Δεν βλέπω να έχει ανέβει κάτι στον server, άραμάλλον ήσουν offline όταν σου κράσαρε. Δυστηχώς χωρίς κάποιο crash report είναι δύσκολο να πούμε τι ακριβώς έγινε. Υπάρχει περίπτωση να προσπαθήσες να το αναπαραγάγεις στο σπίτι με σύνδεση Internet ?
 

Posted Sat 25 May 19 @ 12:03 pm
Ωπα εχω μεινει λιγο πισω. Αμα ειμαι ονλαιν συνεχως οτι προβλημα εχω καταγραφεται?
2) ειχα ενεργοποιημενο το log report....μετραει μετα απο τοσες μερες?
 

Posted Thu 30 May 19 @ 9:24 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Οταν είσαι συνδεδεμένος στο Internet, ανεβαίνουν στον server μας τα crash reports, όχι δλδ ακριβώς "ότι πρόβλημα εχω" ;)

Όχι το Log report δεν καταγράφει crash reports.
 

Posted Thu 30 May 19 @ 10:22 pm
καλησπερα στην παρεα. σοβαρο προβλημα και θελω την βοηθεια σας. εχω ενα macbook pro kai sx2 pionner, ολα πηγαιναν καλα μεχρι την περασμενη παρασκευη που ξεκινησε να μην δουλευει το ποντεσιομετρο για τα bpm απο την μεση και κατω στο αριστερο deck. και το αποκορυφωμα σημερα μολισ συνδεσω την κονσολα δεν κανει τιποτα. αν καποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.ευχαριστω εκ των προτερων
 

Posted Fri 14 Jun 19 @ 1:27 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ελεγξε την κονσολα μηπως το προβλημα σου ειναι hw...
[How to enter Service mode]
Turn on the power while pressing both left "SHIFT" button and the "DECK 1" button or while pressing both right "SHIFT" button
and the "DECK 2" button.
LEDs of Channel Level Indicator (CH1), Channel Level Indicator (CH2), and Channel Level Indicator (CH4) should be lit
depending on the firmware version and other LEDs should be unlit right after the controller launches in Service mode.
Note: Even if the controller connects with a computer via USB cable, it does not communicate with the computer during
Service mode. Unused LEDs should be unlit during Service mode.
[How to exit Service mode]
In order to exit Service mode, turn off the power.
 

Posted Fri 14 Jun 19 @ 1:43 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
maroulas wrote :
... και το αποκορυφωμα σημερα μολισ συνδεσω την κονσολα δεν κανει τιποτα. αν καποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει.ευχαριστω εκ των προτερων


Υπήρξε ένα πρόβλημα με την Build 5002 που ήταν διαθέσιμη σαν update για λίγες μέρες. Αντικαταστάθηκε με την 5003, με την οποία δεν θα έχεις πρόβλημα. Βεβαιώσου οτι η Build που τρέχεις είναι η 5003 και ενημέρωσέ μας για τυχόν πρόβλημα.

 

Posted Sat 15 Jun 19 @ 12:39 pm


(Old topics and forums are automatically closed)