Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: βοηθεια για επιλογη djcontroller - Page: 2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Η Intersys είναι η επίσημη αντιπροσωπεία, και φυσικά έχει και εξουσιοδοτημένο service για Pioneer.
Οποιοδήποτε Pioneer είναι αντός εγγύησης επισκευάζεται στην ουσία από την Intersys.
Αν με ρωτάς αν κάνουν καλό ή γρήγορο service θα σε γελάσω. Δεν τους χρειάστηκα ποτέ.
Εκτός εγγύησης που χρειάστηκα επισκευή σε κάποια CDJ τα πήγα σε ένα ηλεκτρονικό και μου τα έφτιαξε. Βέβαια τα ανταλακτικά που χρειάστηκε τα παρήγγειλε κι αυτός από την Intersys.
 

Posted Mon 27 Apr 15 @ 11:38 am
σ'ευχαριστω παρα πολυ για τις πολυτιμες και γρηγορες απαντησεις σου....
 

Posted Mon 27 Apr 15 @ 12:34 pm
μηπως καποιος ξερει τι παιζει και ποτε επιτελους θα ερθουν στην ελλαδα τα pioneer ddj sx2?????
περιμενω απο 20-5-2015 εως και σημερα και περνω τα μαγαζια δεν ξερουν ποτε θα φερει ο αντιπροσωπος ολο τους το αναβαλει λενε...
παιρνω τηλεφωνο την intersys (σαν αντιπροσωπος στην ελλαδα για pioneer) δεν τους στελνουν απο εξωτερικο απο την pioneer λενε και δεν ξερουν ποτε...εχουν απο εβδομαδα σε εβδομαδα και απο τον μαιο μεχτι τωρα...μου ειπαν πως θα ερχοντουσαν στις 18 τα προπληρωμενα μονο dj controllers.τελικα θα ερθουν στις 24 αυγουστου αλλα οχι τα sx2,rx ,sz αλλα μονο τα μικρα και φθηνα της pioneer....τωρα λενε πως θα ερθουν μετα τις 7 σεπτεβρη....!!!!!!!!!!
ελεος μονο στην ελλαδα γινονται αυτα...και αυτοι που τα εχουν προπληρωμενα τα ακριβα μοντελα ποτε θα τα παρουν???????
που να απευθυνθω να μαθω τι παιζει γιατι εδω στην ελλαδα μονο κοροιδευουν και τα ριχνουν ο ενας στον αλλον....!!!!!!!!!!!!
 

Posted Thu 20 Aug 15 @ 3:52 pm
Δυστυχώς αυτό που αναφέρεις είναι απο τα λίγα προβλήματα που δεν είναι Ελληνικό πρόβλημα ή "πατέντα"

Όντως η Pioneer έχει εδώ και κάποιο καιρό τεράστιο θέμα με τις παραγγελίες της. Βασικά η ζήτηση σε κάποια μοντέλα υπερκαλύπτει την παραγωγή 4 και 5 φορές. Ένα από αυτά τα μοντέλα είναι η SX2.
Αρκεί να σου αναφέρω οτι η δικιά μου SX2 που ήρθε απ' ευθείας από την Pioneer (χωρίς να μεσολαβήσει η Ελληνική αντιπροσωπεία) ήταν σε "αναμονή" 3 μήνες.
Αντίστοιχο πράγμα μου είχε συμβεί και πέρυσι με την DDJ-SZ όπου παρέλαβα την κονσόλα τον Ιούνιο μετά από 4 μήνες αναμονή έχοντας προπληρώσει ολόκληρο το ποσό. Και μάλιστα ήμουν απ' τους τυχερούς καθώς παρέλαβα 1 από τα 5 πρώτα κομμάτια της Ελληνικής αντιπροσωπείας. Τα επόμενα κομμάτια απ' οτι γνωρίζω έφτασαν στην αγορά το Σεπτέμβριο.

Τώρα σε όλο αυτό το πρόβλημα της με τις παραγγελίες που αντιμετωπίζει η Pioneer βάλε και τα capital controls και την αδυναμία εκτέλεσης εισαγωγών απροβλημάτιστα στην Ελλάδα και θα δεις οτι δεν σε "κοροϊδεύουν" αλλά όντως η κατάσταση είναι έτσι!
 

Posted Fri 21 Aug 15 @ 8:04 am
μολις μιλησα με ενα γνωστο μαγαζι της αθηνας και λεει πως ειχαν ερθει γυρω στα 19 κομματια πριν 2-3 μερες και τα πηραν ολα με την μια....
στο μαγαζι που το εχω προπληρωσει λεει πως δεν ειχε κανενα sx2 απο τον μαιο μεχρι τωρα...σε μερικα μαγαζια εστειλαν δηλαδη??????
πως γινεται να το παρω απευθειας απο την pioneer στο εξωτερικο PhantomDeejay?????????????
τι διαδικασια πρεπει να κανω???????
 

Posted Fri 21 Aug 15 @ 2:07 pm
Απευθείας από την Pioneer απλά... "δεν γίνεται". Η SX2 ήρθε σε μένα απ' ευθείας από την Pioneer σαν VIP sale.
Τώρα για το άλλο που ρωτάς φυσικά και κάποια μαγαζιά παίρνουν και κάποια όχι. Η Pioneer (κι οποιαδήποτε άλλη σοβαρή εταιρεία) τηρεί αυστηρή σειρά προτεραιότητας στις παραγγελίες της. Έτσι το "γνωστό" μαγαζί στης Αθήνας που αναφέρεις λογικά είχε κάνει παραγγελία πριν από το μαγαζί στο οποίο εσύ παρήγγειλες και προπλήρωσες την κονσόλα σου. Το θετικό είναι οτι αν το γνωστό αυτό μαγαζί παρέλαβε στοκ πριν απο 2-3 μέρες είναι πολύ πιθανό να παραλάβει και το δικό σου μέσα στην επόμενη εβδομάδα...
 

Posted Mon 24 Aug 15 @ 8:59 am
απο το στομα σου και στις pioneer το αυτι...!!!!!!!
ευχαριστω πολυ και εδω για την απαντηση σου..!
 

Posted Tue 25 Aug 15 @ 4:41 pm


(Old topics and forums are automatically closed)