Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Ερωτηση πανω σε καρτα ηχου!

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

SpyroskHome userMember since 2013
Καλησπερα σε ολα τα μελη,ονομαζομαι σπυρος και αναφερομαι στο φορουμ για να μου λυσετε καποιες αποριες που εχω!Εχω μπει στο κλιμα του dj εδω και ενα χρονο,ασχολουμαι στον υπολογιστη με εναν virtual dj,μιας και δεν εχω κονσολα!Σκεφτομαι να αγορασω μια εξωτερικη καρτα ηχου(φθηνη) ετσι ωστε να μπορω να ακουω τον ηχο και στα ακουστικα μου!Διαβασα οτι θελει 2 καρτες ηχου,δεν το γνωριζα αυτο.Ηδη στον υπολογιστη εχω μια εσωτερικη καρτα και τωρα λεω να βαλω και μια εξωτερικη!Κανωντας μια ερευνα επεσα πανω σε αυτες τις καρτες!Με αυτες θα μπορεσω να κανω την δουλεια που θελω,η κανουν διαφορετικη δουλεια ?


Το διαθεσιμο προιον αναγραφει την παρακατω περιγραφη.Το κοστος του ειναι 7,00€!

ΠΕΡΙΓΡΑΦΗ
USB 5.1 3D sound controller για θαυμάσιο ήχο virtual surround στο laptop ή στον Η/Υ. Συνδέστε το USB stick στη θύρα USB και είναι έτοιμο για χρήση λόγω του χαρακτηριστικού Plug & Play. Η κάρτα ήχου δεν είναι πλέον απαραίτητη. Διαθέτει σύνδεση 3,5 mm για μικρόφωνο και ακουστικά.
- USB 2.0/1.1/1.0 συμβατό
- Plug & Play USB συσκευή
- Υποστηρίζει ήχο 3D και εικονικό 5.1 κανάλι soundtrack
- Ενσωματωμένος ψηφιακός ενισχυτής κλάσης B
- Ενδεικτική λυχνία κατάστασης
- Συμβατό με Windows® Vista / XP / 2000 / Me / 98SE
- Διαστάσεις: 51,5 x 23,0 x 12,6 mm
- Βάρος: 8 g
- Σύνδεση 3,5 mm

Για να δειτε πως ειναι η καρτα ηχου,πατηστε στο παρακατω λινκ!
http://www.cosmodata.gr/files/sun/140-2486_640.jpg


Υ.Γ
Σε περιπτωση που αυτο που αυτη η καρτα δεν κανει για την δουλεια που θελω,εχετε να μου προτεινετε κατι αλλο?
 

Posted Mon 24 Mar 14 @ 11:16 am
Για να έχεις απλά προακουστική στο σπίτι με την Home Free τότε ναι μια τέτοια κάρτα ήχου θα κάνει αυτό που θες. Όμως σε καμία περίπτωση αυτή η κάρτα ήχου μαζί με αυτή που έχει το laptop σου δεν θα σε καλύψουν εαν θελήσεις να βγεις απ' την κρεαββατοκάμαρα σου. :)
 

Posted Mon 24 Mar 14 @ 2:15 pm
SpyroskHome userMember since 2013
Μαλιστα,για αρχη λεω να την δοκιμασω!Θα εχω καθυστερησεις ηχου στα ακουστικα?Αν θελησω να κανω ενα βημα παραπανω αγοραζοντας μια κονσολα,σε αυτη την περιπτωση αυτο ειναι αχρηστο?Τι προτεινεις δηλαδη για κονσολα,εχεις καποιο λινκ?


Ευχαριστω για το χρονο σου!
 

Posted Tue 25 Mar 14 @ 6:33 am


(Old topics and forums are automatically closed)