Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: TK Filter V2

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Ποιο καλό παιδί θα μου δώσει μια εντολή για μαπάρισμα σε knob του TK Filter V2?
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 3:01 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
DrJekyl wrote :
Ποιο καλό παιδί θα μου δώσει μια εντολή για μαπάρισμα σε knob του TK Filter V2?

gia thn ergo opos to exw gia to QB_Filter poy xrisimopeio einai :
FILTER
param_greater 0.505 ? effect 'QB_Filter' slider 3 & effect "QB_Filter" active on : param_smaller 0.495 ?effect 'QB_Filter' slider 3 & effect "QB_Filter" active on : effect "QB_Filter" active off & filter
esy opoy QB_Filter bazeis to onoma poy exei to dikosoy effect kai ekei poy leei gia slider 3 bazeis to ari8mo toy slider poy ueleis na elegxeis

kai akoma ua soy doso kai allo ligo kodika gia na exeis kai to antistixo effe sta led tis ergo

LED_FX_ON
effect "QB_Filter" active ? off : effect active

DNC_FILTER
effect "QB_Filter" active ? effect 'QB_Filter' slider 3 : filter
an den einai h ergo ta dyo teleutea poy dinw den ta xriazese

 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 6:27 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Sadim είχα την ergo και την άλλαξα με την XDJ R1 και γι'αυτό δε δοκίμασα να τσεκάρω αν αυτή η εντολή είναι αυτή που ψάχνω. Για να ακριβολογώ, τσεκάροντας το πως αποκρίνεται το knob ''FILTER'' στο skin του VDJ θα ήθελα το knob του εκάστοτε controller που χρησιμοποιώ να κάνει αυτό το πράγμα (και αν έχουμε τη δυνατότητα να επέμβουμε στην ευαισθησία του να το κάνουμε στο τέρμα του - αριστερά ή δεξιά - να σβήνει σχεδόν εντελώς). Με την εντολή που μου έδωσες απλά μετακινείτε πολύ λίγο το ''FILTER'' και φυσικά δε δουλεύει..
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 7:06 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
sorry file la8s moy nomiza pws milages gia to Filters_v2_TexZK enw esei 8eleis to TK Filter V2 to opoio den exei sliders kai etsi den mporei na to elenkswis me knob
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 8:29 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Ξέρεις αν υπάρχει κάτι παραπλήσιο effect Sadim?
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 10:29 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Βρήκα ακριβώς αυτό που θέλω στα plugins του site του VDJ. Είναι το filter_sbdj (http://www.virtualdj.com/addons/16287/filter_sbdj.html) . Το θέμα είναι πως μπορώ να ελέγξω τις ευαισθησίες με knob (ποια είναι δηλαδή η εντολή που πρέπει να δώσω στον mapper)? Στο site λέει ότι μπορεί να ελεγχθεί με knob!!
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 10:50 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
DrJekyl wrote :
Βρήκα ακριβώς αυτό που θέλω στα plugins του site του VDJ. Είναι το filter_sbdj (http://www.virtualdj.com/addons/16287/filter_sbdj.html) . Το θέμα είναι πως μπορώ να ελέγξω τις ευαισθησίες με knob (ποια είναι δηλαδή η εντολή που πρέπει να δώσω στον mapper)? Στο site λέει ότι μπορεί να ελεγχθεί με knob!!

sto egrapsa kai sto proto post moy alla sto dinw kai etimo parakato

param_greater 0.505 ? effect 'filter_sbdj' slider 1 & effect "filter_sbdj" active on : param_smaller 0.495 ?effect 'filter_sbdj' slider 1 & effect "filter_sbdj" active on : effect "filter_sbdj" active off & filter
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 11:23 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
Super!! Απλά δεν έβλεπα το frequency στα effects να κινείται και νόμιζα ότι δε δουλεύει αφού..δεν είχα ανεβάσει την ένταση. Μια ακόμη ερώτηση έχω : Επειδή το effect ενεργοποιείται άμεσα με το knob, υπάρχει τρόπος εφ'οσον το ενεργοποιήσω (on - off) με κάποιο άλλο πλήκτρο, με το knob να λειτουργούν μόνο οι ευαισθησίες (+-)?
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 11:46 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
DrJekyl wrote :
Super!! Απλά δεν έβλεπα το frequency στα effects να κινείται και νόμιζα ότι δε δουλεύει αφού..δεν είχα ανεβάσει την ένταση. Μια ακόμη ερώτηση έχω : Επειδή το effect ενεργοποιείται άμεσα με το knob, υπάρχει τρόπος εφ'οσον το ενεργοποιήσω (on - off) με κάποιο άλλο πλήκτρο, με το knob να λειτουργούν μόνο οι ευαισθησίες (+-)?


gia to button bazeis
effect "filter_sbdj" active
kai sto knob bazeis
effect 'filter_sbdj' slider 1
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 11:54 am
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
djsadim wrote :
DrJekyl wrote :
Super!! Απλά δεν έβλεπα το frequency στα effects να κινείται και νόμιζα ότι δε δουλεύει αφού..δεν είχα ανεβάσει την ένταση. Μια ακόμη ερώτηση έχω : Επειδή το effect ενεργοποιείται άμεσα με το knob, υπάρχει τρόπος εφ'οσον το ενεργοποιήσω (on - off) με κάποιο άλλο πλήκτρο, με το knob να λειτουργούν μόνο οι ευαισθησίες (+-)?


gia to button bazeis
effect "filter_sbdj" active
kai sto knob bazeis
effect 'filter_sbdj' slider 1


Sadim είσαι δυναμίτης!!!!!

(Την εντολή για το button την ήξερα, αυτή για το knob δεν ήξερα..)
 

Posted Tue 03 Dec 13 @ 11:56 am


(Old topics and forums are automatically closed)