Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Ερώτηση απο αρχάριο.

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

He1c123Home userMember since 2013
Γεια χαρά σε όλα τα παιδιά του φόρουμ θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις και αν είναι εύκολο να μου απαντήσετε.
Λοιπόν εχουν σχέση με την μίξη των τραγουδιών, ενώ εχω εξικοιωθεί με το μέτρημα των κομματιών (bit,bar,phrases) δυσκολευομαι λίγο στο πόσο να αφήσω το ενα τραγούδι στον αέρα και πότε να κανώ την αλλαγή γενικά πανω σε αυτό. Το ξέρω λιγο χαζη η ερωτηση και με την εκασκηση θα το βρω..αλλα δ ξερω..Τελος παντων ευχαριστω εκ τον προτερων :)
 

Posted Tue 13 Aug 13 @ 6:59 am
He1c123 wrote :
Γεια χαρά σε όλα τα παιδιά του φόρουμ θα ήθελα να κάνω μερικές ερωτήσεις και αν είναι εύκολο να μου απαντήσετε.
Λοιπόν εχουν σχέση με την μίξη των τραγουδιών, ενώ εχω εξικοιωθεί με το μέτρημα των κομματιών (bit,bar,phrases) δυσκολευομαι λίγο στο πόσο να αφήσω το ενα τραγούδι στον αέρα και πότε να κανώ την αλλαγή γενικά πανω σε αυτό. Το ξέρω λιγο χαζη η ερωτηση και με την εκασκηση θα το βρω..αλλα δ ξερω..Τελος παντων ευχαριστω εκ τον προτερων :)


Έχει να κάνει με το πού παίζεις, το είδος, τον κόσμο και την ώρα...

Πχ. όταν παίζεις τα τελευταία σκυλολαικά... δεν τα αφήνεις πολύ! Ίσως παίζεις δλδ ρεφραίν-ρεφραίν!

Όταν παίζεις σε bar χαλαρή μουσικούλα το κοιτάς ανάλογα το κομμάτι. Γενικά δεν ξεπερνάς τα 3:00 λεπτά ποτέ!
Ανάλογα μετά και το κομμάτι... πχ αν το κουπλέ του είναι 15 δευτερόλεπτα... ε! δεν θα το αλλάξεις στο κουπλέ :P

Συνήθως λένε: νιώσε το... κάντο!
 

Posted Tue 13 Aug 13 @ 3:05 pm


(Old topics and forums are automatically closed)