Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: new λαπτοπ - Page: 3

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

t-paint wrote :
oke filaraki το allienware ειναι λιγο @@@@ εχει 16gb σκληρο ΕΛΕΟΣ γιαυτο τωρα θα βεω λαπτοπ only για deejaying ;)


Μήπως μπερδεύεις την RAM με το σκληρό;;;; :P
Η μήπως μπερδεύεις τον προαιρετικό SSD (για caching) με το βασικό σκληρό δίσκο;;;
Το πιο απλό μοντέλο έχει 750GB HDD με προαιρετικό 64GB SSD για caching, και 8 GB RAM.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.
Σου αρέσει δεν σου αρέσει, δεν έχεις ακόμα την ωριμότητα να καταλάβεις και να διαχειριστείς τόσο τις πληροφορίες που παίρνεις, όσο και το τεχνικό background τόσο των υπολογιστών, όσο και των συστημάτων/μηχανημάτων για dj's.
 

Posted Tue 18 Jun 13 @ 11:17 am
phantom:Μήπως μπερδεύεις την RAM με το σκληρό;;;; :P
Η μήπως μπερδεύεις τον προαιρετικό SSD (για caching) με το βασικό σκληρό δίσκο;;;
Το πιο απλό μοντέλο έχει 750GB HDD με προαιρετικό 64GB SSD για caching, και 8 GB RAM.

ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΘΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ.
Σου αρέσει δεν σου αρέσει, δεν έχεις ακόμα την ωριμότητα να καταλάβεις και να διαχειριστείς τόσο τις πληροφορίες που παίρνεις, όσο και το τεχνικό background τόσο των υπολογιστών, όσο και των συστημάτων/μηχανημάτων για dj's.


λοιπον ελπιζω να το δεις αυτο phantom :
εχεις δικιο οτι δεν ειμαι ωριμος αλλα στο φορουμ οτι γραφω το σκεφτομαι πρωτα...ετσι για να μην υπαρξουν παρεξηγησεις οταν εγραψα οτιto allienware εχει 16 GB σκληρο ακριβως απο κατω εγραψα οτι εκανα λαθος...ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΔΕΣ .... ;) αρα το σχολιο σου ηταν περιττο το ειχα συμπληρωση...φιλικα παντα :)
 

Posted Tue 18 Jun 13 @ 11:35 am
t-paint wrote :
φιλε ειμαι 14 και παιζω σε παρτυ με 100 παιδια το πολυ 150 ...η ηλικια δεν ξεπερναει την 1η γυμνασιου....

1δεν ειμαι επαγγελματιας
2ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ζηταω ..οτι μου δωσουν και συνηθως δινουν πολλα....
3δεν εχω λεφτα για να παρω 2 καλο λαπτοπ για gaming
4ειμαι μικρος και δεν μπορω να βλεπω ολους τους φιλους μου να παιζουν LOL και γω να μην μπορω να το ανοιξω γιατι κολλαει ο επεξεργαστης :/



οτι λετε ειναι σωστο αλλα υπαρψει και το ΑΛΛΑ....


Ξέρεις γιατί στα λέμε έτσι και γιατί κάποιοι δεν ασχολούνται άλλο;
Το djing (όπως πολλά καλλιτεχνικά) μπορείς να το αγγίξεις και σαν δουλειά και σαν χαβαλέ.

Απλά κάνοντας χαβαλέ με κάτι που ο άλλος ζει, δημιουργείς πρόβλημα.
Δεν είμαι ακόμα επαγγελματίας, όμως προσπαθώ να σέβομαι τους ανθρώπους του χώρου και το επάγγελμα.
Προσπαθούμε λοιπόν, μια τέτοια κατεύθυνση να σου δώσουμε.

Αντί να παίζεις με τον επεξεργαστή στο κόκκινο, πήγαινε στο ίντερνετ καφέ και παίξε LoL με 1ευρώ την ώρα...
Περίμενε τα Χριστούγεννα, τα γενέθλιά σου ή δεν ξέρω τι... και πάρε ένα δεύτερο PC για παιχνίδια...

Το θέμα είναι ότι πας να προσβάλεις έναν χώρο που ήδη είναι σε άσχημη κατάσταση...
Χωρίς να το θες βέβαια... ίσως οι περισσότεροι το κάναμε... όμως πρόσεχε! ;)
 

Posted Tue 18 Jun 13 @ 7:02 pm
+1 gia ton Savasavram!!
 

Posted Wed 19 Jun 13 @ 5:03 am
Mpravo sou Savasavram.
+ 1 kai apo emena.

Sosti topothetisi (mexri ekei) , gia na min platiasoume to thema , kai ginei kai off topic.

Fysika ta deonta kai ston filo Giorgo(phantom) , kyrios KAI gia tin ypomoni tou.
 

Posted Wed 19 Jun 13 @ 10:54 am


(Old topics and forums are automatically closed)