Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΔΙΣΚΟ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑΣ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

καλημερα σε ολους εχω ενα εξωτερικο δισκο της verbatim 2τ usb 3 και μου μπαινει συχνα σε αδρανεια . αυτο εχει σαν αποτελεσμα οταν ψαχνω ενα τραγουδι μου το βρισκει αλλα αργει να το αναιβασει . εχω κανεις ολες τις ρυθμισεις που εχω βρει στο φορουμ αλλα τελικα βλεπω οτι ειναι θεμα δισκου καθαρα . επειδη σκεφτομαι να τον αλλαξω μηπως υπαρχει καποιος αλλος δοκιμασμενος δισκος .

ευχαριστω θερμα
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 2:20 am
djadamxControlleristMember since 2006
Έχεις κοιτάξει αν ο εξωτερικός δίσκος έχει δικές του ρυθμίσεις για την αδράνεια ? Τα τελευταία χρόνια οι εξ.σκληροί έχουν δικές τους ρυθμίσεις ξεχωριστές από του υπολογιστή, ώστε να έχουν σταθερές ρυθμίσεις ανεξάρτητα σε ποιόν υπολογιστή τον συνδέεις. Λογικά κάπου θα έχεις ένα εικονίδιο που αφορά το management του δίσκου, για ψάξε το λίγο.
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 3:59 am
ευχαριστω για την βοηθεια , ναι το εχω ψαξει εχει ενα συστημα για διαχειρισης ενεργειας και του εδωσα απο εκει εντολη να μην μπαινει ποτε σε αδρανεια αλλα αυτος συνεχιζει και κοιματε οταν τον. αφησω για λιγο.

μηπως τελικα ειναι θεμα δισκου γιατι ο αλλος lacie που εχω δεν μου το κανει ποτε
 

Posted Mon 10 Jun 13 @ 6:51 am
Από ψυχολογικης άποψης το έχεις ψάξει;

Συμπεριφέρεσαι καλά στον δίσκο σου; Μήπως τον παραμέλυσες και έχει κάποιας μορφής κατάθλιψη;

 

Posted Wed 12 Jun 13 @ 9:31 pm


(Old topics and forums are automatically closed)