Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: περισσότερα hot cue.

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

lakis69PRO InfinityMember since 2011
Καλημέρα και χρόνια πολλά!! Θέλω να ρωτήσω άμα υπάρχει κάποιος τρόπος να μπορώ να έχω περισσότερα hot cue από τα 3 που έχει το πρόγραμμα.Και αν ναι πως γίνετε αυτό? ευχαριστώ!
 

Posted Mon 13 May 13 @ 12:38 am
Το πρόγραμμα έχει 99 hotcues, όχι 3. Απλά 3 είναι ορατά στο default skin του VirtualDj.
Αν έχεις το HOME FREE τότε επειδή δεν μπορείς να κατεβάσεις skin με περισσότερα hotcue θα πρέπει να τα χειριστείς από το πληκτρολόγιο.
Έτσι για παράδειγμα ανοίγεις τις ρυθμίσεις, πας στην καρτέλα mappers και αφού πατήσεις τον σταυρό, πατάς ένα πλήκτρο στο πληκτρολόγιο σου και γράφεις σαν κώδικα
hot_cue 4

Αντίστοιχα μπορείς να γράψεις, hot_cue 5, hot_cue 6, κτλ μέχρι το hot_cue 99 ;)
 

Posted Mon 13 May 13 @ 12:44 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Α!!! Μάλιστα! δε το ήξερα αυτό!! Και όταν πατήσω πχ να μου έχει 5 hot cue θα φαίνονται και στο vdj ή ακόμα θα δείχνει 3ια? δεν έχω το free το pro έχω.... Το έκανα αυτό που μου είπες μόλις τώρα και όντος πιάνει 4α...αλλά στο vdj skin ακόμα δείχνει 3ια...Αυτό αλλάζει από άλλο skin που πρέπει να κατεβάσω? έχω ένα controller το JB-Systems - DJ KONTROL-1 ( http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=16611&LANG=GR ) όπου έχει 3ια cue, αναρωτιέμαι μετά με αυτό πως θα πατάω το 4ο η 5ο cue θα πρέπει να το κάνω από το πληκτρολόγιο του laptop μου η αν πατήσω το shift θα έχει 3+3 ?Καλά θα το δω μην σε ζαλίζω εσένα!! Ελπιζω να μην σε ζάλισα με της απορίες μου!!!! :) σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και την βοήθεια!!!
 

Posted Mon 13 May 13 @ 7:22 pm
1) Αν έχεις το PRO ενημέρωσε το προφίλ σου με το σειριακό σου αριθμό ώστε να μπορείς να κατεβάσεις skins (είναι δωρεάν) από ΕΔΩ: http://www.virtualdj.com/addons/skins.html

2) Σε περίπτωση που έχεις κάποια γκούχου-γκούχου "άλλη" έκδοση το μόνο που μπορώ να σου πω είναι να προσέχεις. Κυκλοφορεί "AIDS" και αφροδίσια νοσήματα.

3) Το πόσα hotcues θα βλέπεις στην οθόνη σου είναι καθαρά θέμα skin και όχι αυτό το νούμερο δεν αλλάζει αυτόματα όταν δημιουργείς ή χρησιμοποιείς περισσότερα από 3. Πολλά skins έχουν 4 ή 5 hotcues ενώ υπάρχουν και πολύ λίγα skins με περισσότερα από 5 (εγώ π.χ. έχω φτιάξει ένα με 20)

4) Για τον controller εφόσων έρχεται με VirtualDJ LE λογικά θα έχεις 3 hot cue. Εάν κάνεις αναβάθμιση σε PRO FULL (θα δικαιούσαι έκπτωση λόγω της LE) ή εάν ήδη έχεις το PRO θα μπορείς να "πειράξεις" τον mapper της κονσόλας και να έχεις 6 hotcue με την χρήση του SHIFT
 

Posted Tue 14 May 13 @ 2:45 am
lakis69PRO InfinityMember since 2011
Οκ φίλε μου σε ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου και την βοήθεια σου! να είσαι καλά! :) θα κοιτάξω να βρω κάποιο skin με περισσότερα cue άλλα ελπίζω να μην βρω με κανένα καρκίνο AIDS κτλ μέσα :D
 

Posted Tue 14 May 13 @ 9:13 am


(Old topics and forums are automatically closed)