Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Playlist - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

Παιδιά γειά σας και Χρόνια Πολλά.

Χτες το βράδυ πλακώθηκα με έναν DJ που παίζει με το τράκτορ.

Πέρα από τα κομπλεξικά του στιλ "το τράκτορ έχει καλύτερο ήχο", μου είπε κάτι και με έπιασε αδιάβαστο.

Μου είπε "ναι, αλλά το τράκτορ, κρατάει τα playlist που έπαιζες και όταν βάλεις ένα κομμάτι, σου λέει την προηγούμενη φορά που έπαιζες, με ποιό τραγούδι το άλλαγες."

Εκεί δεν μπόρεσα να απαντήσω.

Μπορείτε να με βοηθήσετε για να τον αποστωμώσω σήμερα;
 

Posted Sat 04 May 13 @ 4:31 am
djppkHome userMember since 2008
Καλημέρα,
δεν είμαι απόλυτα σίγουρος για την απάντησή μου αλλά νομίζω πως ισχύει.
Λοιπόν, στον browser του VDj στο αριστερό μέρος (φάκελοι κτλ) έχει μια "επιλογή History εκεί έχει όλες τις playlist με όνομα την ημερομηνία που έπαιξες, και εδώ είναι το κομμάτι που δεν είμαι σίγουρος,
ΝΟΜΙΖΩ πως επιλέγοντας μια playlist απο αριστερά, δεξιά σου βγάζει τα κομμάτια που έπαιξες και μάλιστα με την σειρά που τα έπαιξες!!!
Μπορείς να το τσεκάρεις και μόνος σου αυτό, αλλά για σιγουριά περίμενε να στο επιβεβαιώσουν ;)

Χρόνια πολλά
Καλή Ανάσταση!!!
Φιλικά Θάνος.

[ΕDIT]:
Ξαναδιάβασα το ποστ σου και κατάλαβα πως δεν εννοείς ακριβώς αυτό που απάντησα αλλά είναι ένας έμμεσος τρόπος!!!
 

Posted Sat 04 May 13 @ 5:23 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
στο vdj υπάρχει το history που σου αποθηκεύει σε playlist τα τραγούδια που έχεις παίξει την συγκεκριμένη μέρα με την σειρά που τα έπαιξες
όποτε μπορείς αναπασα στιγμή να την ανοίξεις και να παίξεις όπιο τραγούδι θέλεις εσύ ( στον υπολογιστή μου να σκεφτείς έχω το history από τον 6 του 20011
να και ένα στιγμιότυπο



ελπίζω να σε καλιψα
άντε και καλή ανάσταση να έχουμε
 

Posted Sat 04 May 13 @ 5:28 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
xaxaxaxa
μ'αρεσουν πολυ κατι τετοιοι τυποι, εγω θα απαντουσα το εξης για σπασιμο

"ναι αλλα το virtualdj δε σου διχνει μονο με ποιο το εκανες αλλαγη τη τελευταια φορα, ΑΛΛΑ αποθηκευει ακομα και τις κινησεις που εκανες και το βαζεις στο αυτοματο και κανει καρμπον την αλλαγη μονο του"

και αστον να ψαχνει......
 

Posted Sat 04 May 13 @ 7:30 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
και για να τον ψαρώσεις ποιο πολύ μίλα του για το "LiveFeedback" του vdj!!!
 

Posted Sat 04 May 13 @ 11:48 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
aledjo wrote :

"ναι αλλα το virtualdj δε σου διχνει μονο με ποιο το εκανες αλλαγη τη τελευταια φορα, ΑΛΛΑ αποθηκευει ακομα και τις κινησεις που εκανες και το βαζεις στο αυτοματο και κανει καρμπον την αλλαγη μονο του"


πλακα πλακα θα ηταν ωραιο να γινεται αυτο στο vdj8.
να κανει record τις κινησεις με τη playlist και μετα να το βαζαμε να παιζει μονο του.

 

Posted Sat 04 May 13 @ 12:09 pm
livefeedback??
 

Posted Sat 04 May 13 @ 1:18 pm
djsadim wrote :
από τον 6 του 20011



Αυτό ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!! θέλω να μου πεις πώς το κανες :P
Χρόνια Πολλά!!
 

Posted Sun 05 May 13 @ 12:19 pm
Πάντως θα ήταν ενδιαφέρουσσα η λειτουργία για την οποία λένε πιο πάνω!
Ειδικά για όσους παίζουν σε bar cafe... που οι αλλαγές είναι πιο ιδιότροπες απ'τα house beats...
 

Posted Sun 05 May 13 @ 12:20 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Savasavram wrote :
djsadim wrote :
από τον 6 του 20011



Αυτό ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!! θέλω να μου πεις πώς το κανες :P
Χρόνια Πολλά!!


poio apo ola giati exw kanei polla P:


ela bre gia ena mideniko kaneis olokliro 8ema !!! ;)

 

Posted Sun 05 May 13 @ 12:23 pm




Χριστος ανεστη και χρονια πολλα. Αυτο το skin υπαρχει διαθεσιμο για download?
Ακυρο παιδια, το βρηκα, απλα δεν εχει την αναλυση που ηθελα (1280x800)
 

Posted Sun 05 May 13 @ 2:35 pm
afoy ανοιχτηκε τετοιο τοπικ tractor Vs Vdj εχω να πω οτι ειμουν σε ενα απο τα μεγαλυτερα ξεναδοχεια της ελλαδος [grecotel kilini oasis] που χρυσοπληρωνες και ο dj που επαιζε στο μπαρ τα βραδια επαιζε με vdj ΕΤΣΙ!!!
 

Posted Tue 07 May 13 @ 8:34 am
Παιδιά σημασία έχει σε όλες τις δουλειές ΈΝΑ και μόνο ΈΝΑ ΠΡΑΓΜΑ!!!

Να γίνεται σωστά η δουλειά...
Είτε αυτό είναι mac vs pc, είτε traktor vs VDj, είτε photoshop vs paint...

 

Posted Tue 07 May 13 @ 12:15 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
RadioDJ105 wrote :
Μου είπε "ναι, αλλά το τράκτορ, κρατάει τα playlist που έπαιζες και όταν βάλεις ένα κομμάτι, σου λέει την προηγούμενη φορά που έπαιζες, με ποιό τραγούδι το άλλαγες.


Νομίζω ότι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνεις αυτό, αυτός είναι ο φάκελος "Compatible Songs". Το πρόβλημα είναι ότι ενώ είμαι σίγουρος ότι ο φάκελος αυτός χρησιμοποιεί το Netsearch, δεν έχω βγάλει συμπέρασμα -μετά από έρευνα στο ελληνικό, αγγλικό και γερμανικό φόρουμ- αν το φίλτρο που χρησιμοποιεί συμπεριλαμβάνει και τις επιλογές με βάση playlists του παρελθόντος. Με μια μηδαμινή έρευνα από τη πλευρά μου, τα αποτελέσματα είναι αρνητικά. Από την άλλη θα μ'ενδιέφερε πάρα πολύ να ξέρω αν κάτι τέτοιο ισχύει και πως αυτό λειτουργεί (αν λειτουργεί) :-)
 

Posted Tue 07 May 13 @ 8:53 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Dee P wrote :
RadioDJ105 wrote :
Μου είπε "ναι, αλλά το τράκτορ, κρατάει τα playlist που έπαιζες και όταν βάλεις ένα κομμάτι, σου λέει την προηγούμενη φορά που έπαιζες, με ποιό τραγούδι το άλλαγες.


Νομίζω ότι αν υπάρχει κάποιος τρόπος να το κάνεις αυτό, αυτός είναι ο φάκελος "Compatible Songs". Το πρόβλημα είναι ότι ενώ είμαι σίγουρος ότι ο φάκελος αυτός χρησιμοποιεί το Netsearch, δεν έχω βγάλει συμπέρασμα -μετά από έρευνα στο ελληνικό, αγγλικό και γερμανικό φόρουμ- αν το φίλτρο που χρησιμοποιεί συμπεριλαμβάνει και τις επιλογές με βάση playlists του παρελθόντος. Με μια μηδαμινή έρευνα από τη πλευρά μου, τα αποτελέσματα είναι αρνητικά. Από την άλλη θα μ'ενδιέφερε πάρα πολύ να ξέρω αν κάτι τέτοιο ισχύει και πως αυτό λειτουργεί (αν λειτουργεί) :-)

το φίλτρο Compatible Songs σου βρίσκει τραγούδια που ταιριάζουν στο key και δεν έχουν μεγαλύτερη διαφορά στο bpm απο 4 bpm με το τραγούδι του master deck τώρα σε συνδυασμό του browser sort σε smart σου δίνει πρώτα τα πιο πρόσφατα που έχεις παίξει τραγούδια, που ταιριάζουν!!

 

Posted Wed 08 May 13 @ 12:31 am
dimitris_g wrote :




Χριστος ανεστη και χρονια πολλα. Αυτο το skin υπαρχει διαθεσιμο για download?
Ακυρο παιδια, το βρηκα, απλα δεν εχει την αναλυση που ηθελα (1280x800)

Το κανονικό skin βγαίνει σε 1366x768, 1440x900 και 1920x1080.
Μπορεί να γίνει resize σε 1280x800 "εύκολα" εάν φύγουν οι κυμματομορφές του scratch.

Υ.Γ.: Το skin που βλέπεις εδώ είναι "πειραγμένο" από τον djsadim για τις δικές του ανάγκες.

Υ.Γ.2: Πλάκα-πλάκα δεν θυμάμαι να έκανα release το Ghost Ultra (που είναι το μόνο που έχει αυτά τα jog) μόνο screeshots και ένα βίντεο ανέβασα... :P
 

Posted Thu 09 May 13 @ 12:30 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
PhantomDeejay wrote :

Το κανονικό skin βγαίνει σε 1366x768, 1440x900 και 1920x1080.
Μπορεί να γίνει resize σε 1280x800 "εύκολα" εάν φύγουν οι κυμματομορφές του scratch.

Υ.Γ.: Το skin που βλέπεις εδώ είναι "πειραγμένο" από τον djsadim για τις δικές του ανάγκες.

Υ.Γ.2: Πλάκα-πλάκα δεν θυμάμαι να έκανα release το Ghost Ultra (που είναι το μόνο που έχει αυτά τα jog) μόνο screeshots και ένα βίντεο ανέβασα... :P

Γιώργο ελπίζω να μην σε πειράζει που έχω "βάλει χέρι" στο σκιν σου!
Ναι είναι όντως "πειραγμένο" σε ανάλυση 1366x768 και έχω προσθέσει και κάποιες άλλες λειτουργίες που στο αρχικό σκιν έλλειπαν ή ειναι μεταγενέστερες του σκιν του Γιώργου που τις ήθελα να υπάρχουν (limiter, BEATKEEPER-PHASER , beat_num 16).
όσο για τα jog , επειδή γούσταρα αυτά που έχεις στο Ghost Ultra και ήθελα να πειραματιστώ με την δημιουργία σκιν (αν και έχω πολύ δρόμο για κατασκευή ολόκληρου σκιν ) έκανα κάτι παρόμοιο.

Άσχετο!!
Αλήθεια ο RADIODJ105 που χάθηκε!!!!
 

Posted Thu 09 May 13 @ 3:23 am
PhantomDeejay wrote :


Το κανονικό skin βγαίνει σε 1366x768, 1440x900 και 1920x1080.
Μπορεί να γίνει resize σε 1280x800 "εύκολα" εάν φύγουν οι κυμματομορφές του scratch.



Οταν λες ευκολα? Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης? Ευκολα για σενα ή ευκολα για μας? χαχαχαχαχα
 

Posted Thu 09 May 13 @ 9:29 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
dimitris_g wrote :
PhantomDeejay wrote :


Το κανονικό skin βγαίνει σε 1366x768, 1440x900 και 1920x1080.
Μπορεί να γίνει resize σε 1280x800 "εύκολα" εάν φύγουν οι κυμματομορφές του scratch.



Οταν λες ευκολα? Μπορεις να γινεις λιγο πιο σαφης? Ευκολα για σενα ή ευκολα για μας? χαχαχαχαχα

μάλλον ο Γιώργος εννοεί το πρώτο!!!

 

Posted Thu 09 May 13 @ 9:43 am
otan metakineis toys fakeloys mesa apo to vdj ta tragoydia stis playlist paramenoyn?
diladi 8a paizoun stis playlist h xalaei to euretirio toys.


emena kapoies playlist den paizoyn eno oles oi metakiniseis ginontai mesa
apo to vdj.
Den kanw kati kala ?
 

Posted Thu 09 May 13 @ 10:43 am
83%