Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Latency

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

το latency στο pc μου ανεβαινει πολυ μεχρι και 40 ms και δεν εχω καν συνδεδεμενο controler...τι μπορω να κανω για να το κατεβασω???
 

Posted Thu 18 Apr 13 @ 5:48 am
Υπόψη 40ms = 40000μs. Οπότε κάτι μάλλον κάνεις λάθος. Κατέβασε το latency checker και ξαναπές μας, με ακριβείς μονάδες. Γενικά μπορείς να κάνεις πολλά, αν ψάξεις στο Forum μπορείς να βρεις πολλά σχετικά άρθρα. Προσωπικά έχω μαζέψει όλη τη γνώση εδώ! http://www.djunkies.gr/dj-tips/82-rithmisi-upologisti-gia-djs.html
 

Posted Thu 18 Apr 13 @ 11:21 am
εχει φτασει μεχρι 4000μs
 

Posted Thu 18 Apr 13 @ 1:24 pm
και εχω κανει τα περισσοτερα που λεει αυτο το αρθρο..δδεν εχω κανει το update bios
 

Posted Thu 18 Apr 13 @ 1:25 pm
Μια πολύ βασική ερώτηση. Οι αυξομειώσεις είναι ανά συγκεκριμένα χρονικά διαστήματα; Αν ναι ανά πόσα και τι γίνεται με τους drivers της κάρτας γραφικών σου. Ανέβασε μια photo από το latency checker που να δείχνει τις αυξομιώσεις αυτές και γράψε τη σύστημα έχεις (μάρκα pc, cpu, ram, graphic card και Antivirus!!). Γενικά σε τέτοιες περιπτώσεις φταίει η κάρτα γραφικών. Αν μπεις στο device manager μπορείς να την απενεργοποιήσεις όπως λέω και στο άρθρο, ώστε να δεις αν φταίει αυτό! Φυσικά δεν θα έχεις καμία ιδιότητα γραφικών αλλά θα μπορείς να χρησιμοποιείς το Virtual απροβλημάτιστα.
 

Posted Thu 18 Apr 13 @ 7:39 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Ti xaraktiristika exei to PC sou ? Processor, RAM, karta grafikwn Leitourgiko klp ?
 

Posted Fri 19 Apr 13 @ 5:04 pm
λαπτοπ hp g62 επεξεργαστη intel core i3 2.13 ghz ram 2 gb windows 7 home prenium 64 bit να σημειωσω οτι με την hercules 4set επαιζε μια χαρα χωρις να υπαρχουν κολληματα στον ηχο..αλλα δεν ειχα κοιταξει ποσο ανεβαινει το latency..τωρα με την απλη χρηση που του κανω ανεβαινει το latensy πολυ οπως ειπα και πιο πανω..καρτα γραφικων δεν ξερω που βλεπω ποια ειναι...και χρησιμοποιω το norton για antivirus!!
 

Posted Sat 20 Apr 13 @ 4:04 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
 

Posted Sat 20 Apr 13 @ 5:27 pm
Όπως είπε και από πάνω ο Dee P το latencymon μπορεί να σου αποκαλύψει το πρόβλημα!! Να σου κάνω μια ερώτηση που δεν κατάλαβα. Παλαιότερα το pc δούλευε κανονικά ή παρουσίαζε την ίδια συμπεριφορά χωρίς προβλήματα στον ήχο;;;
Ακόμα δοκίμασε και αυτό που σου είπα με την κάρτα γραφικών αν το "καρφί" στο latency είναι περιοδικό!! Ένας άλλος τρόπος για να λύσεις το πρόβλημα με την κάρτα γραφικών είναι να απενεργοποιήσεις την shared memory μέσω του bios
 

Posted Sat 20 Apr 13 @ 8:16 pm
παιδια εχω κανει καποια πραγματα απο τα παραπανω..αλλα μερικες φορς οταν παιζω με την 4set ξαφνικα σταμταει ο ηχος απο τα ηχεια και δεν ανταποκρινεται η κονσολα..ενω με το ποντικι δουλευει!!! τι μπορει να ειναι το προβλημα??
 

Posted Sat 25 May 13 @ 4:13 pm


(Old topics and forums are automatically closed)