Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Εξοπλισμος - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

DjSteMoHome userMember since 2013
Γεια σας ειμαι κενοουριος εδω περα και γενικα στο djing δεν ξερω τιποτα και απο τοπικ σας ειδα οτι ο καλυτερος τροπος για το καλο Djing ειναι η εξασκηση και οχι καποια σχολη που σε μαθενει τυποποιημενα πραγματα. Επισης πιστευω οτι σε αυτο το ειδος το να εισαι απεσιοδοξος δεν βοηθαει γιατι αν διχνεις οτι εισαι σιγουρος για τον εαυτο σου βοηθαει και ας μην παιζεις καλα. Απο εσας θελω μια συμβουλη στο θεμα τι εξοπλισμω μπορω να παρω απο cdιερες κτλ. θελω κατι οχι πολυ ακριβο και καλο (αν μπορειτε να μου πητε και που θα τα βρω και το κοστος στο περιπου). 2ον θελω να μου πητε αν μπορω να κανω εξασκηση με τις κονσολες και χωρις ιδιετερα ηχεια (με απλου ηχοσιστηματος δηλαδη) και χωρις ενισχητη γιατι τα λεφτα σιγουρα δεν φτανουν...
 

Posted Wed 27 Mar 13 @ 10:42 am
τι εξοπλισμο;εγω πρωσοπικα θα σου προτεινα αφου εισαι ''νεος'' οπως λες να παρεις την hercules mk4 με 160 ευρο και Hercules XPS 2.060 (Ζεύγος)  Μετρητοίς: €97,00 για ηχεια και να αρχισεις να παιζεις σπιτακι σου και να δεις πως ειναι και ολα τα σχετικα
 

Posted Fri 29 Mar 13 @ 1:01 pm
DjSteMoHome userMember since 2013
Skeutomai na parw thn pionner DDj-ergo v efoson einai na parw kati na parw kati sxetika kalo apla den kserw an se ena magazi methaurio tha mporw na thn xrhsimopoihsw. twra gia hxeia den 3erw exw valei sto topic (Απορίες για ηχεία και ενισχυτές - Συμβουλές αγοράς) kapoia pou exw kai perimenw apantish an einai sumvata me thn konsola giati den exw para polla lefta kai idika an ta hxeia xreiazonte kai enisxiti
 

Posted Fri 29 Mar 13 @ 6:06 pm
η pionner ergo και βεβαια μπορει να χρησημοποιηθει επαγγελματικα.οσο για τα ηχεια τα δικα σ αυτα πυ σου προτεινα νομιζω ειναι οκ γιατι στο κλαμπ εσυ απλα θα φερνεις την κονσολα
 

Posted Sat 30 Mar 13 @ 1:12 am
απλα αν ειναι η πρωτη σχεση με djing νομιζω θα σου φανει λιγο εως και πολυ περιπλοκη η ergo
 

Posted Sat 30 Mar 13 @ 1:14 am
DjSteMoHome userMember since 2013
Kala sigoura oti kai na parw tha mou fanei periploko akoma kai mia poly eykolh konsola apla skeutomai oti ama parw twra kati poly aplo meta tha paw se kati poio kalo hte giati xalase hte giati varethika. Opote kalutera mia sxetika kalh konsola pou exei arketa pragmata panw kai siga siga meso internet kapoion gnwstwn kai meta apo eksaskish peiramatismo ktl pisteuw tha ta kataferw. Twra tha deiksei pisteyw einai thema poso tha asxolitheis me kati oso duskolo kai na einai ama to paleyeis kati vgazeis... :)
 

Posted Sat 30 Mar 13 @ 8:34 am
DjSteMoHome userMember since 2013
a kai ta hxeia den xreiazonte enisxith etsi? einai autoenisxizomena apo to sub
 

Posted Sat 30 Mar 13 @ 8:35 am
τα ηχεια που σου πα ναι αυτοενισχυομενα ειναι.κοιτα εγω ξεινησα με μια ΓΕΛΟΙΑ κονσολα μεχρι να καταληξω στην ergo.στο λεω γτ μπορει να το βαρεθεις και να δωσεις τσαμπα χρηματα.εγω μεχρι να παρω την ergo μαθαινα πραγματα απο την μικρη .Εμενα παντως ενω ηξερα πολλα με δυσκολεψε στην αρχη h ergo...τωρα αν το εχεις αποφασισει δεν μπορω να κανω κατι...
 

Posted Sat 30 Mar 13 @ 12:32 pm
DjSteMoHome userMember since 2013
Telika 8a psaksw gia hercules mk4 metaxeirhsmenh... logo oikonomikwn....
 

Posted Tue 23 Apr 13 @ 1:20 pm
επουλαω εγω αν σε ενδιαφερει....
 

Posted Tue 23 Apr 13 @ 1:22 pm
DjSteMoHome userMember since 2013
Steile mou sto facebook ..**** **** legomai

Moderation. Δεν επιτρέπεται από χρήστες χωρίς αδεια (No License Users) να δημοσιεύουν στοιχεία επικοινωνίας. Τα στοιχεία επικοινωνίας σας διαγράφηκαν.
 

Posted Tue 23 Apr 13 @ 1:31 pm
δεν σε βρισκω :ρ
 

Posted Tue 23 Apr 13 @ 1:37 pm
DjSteMoHome userMember since 2013
Me to vitrual dj ti ginete otan perneis apo kapoion allo konsola?
 

Posted Tue 23 Apr 13 @ 1:38 pm
Οι άδειες χρήσης του VirtualDj δεν πωλούνται και δεν μεταβιβάζονται.
Διαβάστε τους κανόνες λειτουργίας και χρήσιμες πληροφορίες....

Τζάμπα γράφουμε ολόκληρα κατεβατά;;;
 

Posted Tue 23 Apr 13 @ 3:10 pm
snik3Home userMember since 2009
PhantomDeejay wrote :


Τζάμπα γράφουμε ολόκληρα κατεβατά;;;


nai

:D :P
 

Posted Thu 25 Apr 13 @ 8:33 am
KALISPERA.EXO ENA MIKTI GEMINI PMX 2001 K ENA ENISXITI JVC 360W K THA THELA NA MATHO POIA CD PLAYER, MIDI KEYABOARD EINAI KATALLILA GIA TO MIKTI K GENIKA TI ALLO THA XREIASTEI GIA MIXEIS K SINTHESEIS ME FRUITY LOOPS GIA PARADEIGMA..AN EXETE K KAMIA PROTASI GIA IXEIA KALODEXOYMENI..AN K EXO ENA SONY ALLA TA KALODIA EINAI ME VISMATA...THA MPOROYSA NA KANO TIPOTA OSTE NA XO K TO STEREO K TON ENISXITI STO PC??
 

Posted Sun 28 Apr 13 @ 12:11 pm
Μην γράφεις με κεφαλαία... Είναι σαν να φωνάζεις και παραβιάζεις και τους κανόνες λειτουργίας του forum.
 

Posted Sun 28 Apr 13 @ 1:25 pm
de to xera sorry tora eida toys kanonismoys...eimai kainoyrios sto forum.......
 

Posted Sun 28 Apr 13 @ 3:30 pm
Καλησπερα! εχω ενα turbo x λαπτοπ και επειδη τον χρησημοποιω εκτος απο djing για τα παντα το cpu ειναι τερμα.ετσι σκεφτομαι να παρω ενα καινουργειο λαπτοπ...τι προτεινετε αποκλειστικα για djing.[παιδια οσο ποιο οικονομικο γινεται παντως ευχαριστω :)]
 

Posted Mon 29 Apr 13 @ 6:55 am
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Απλά να ενημερώσω ότι η αγορά φορητού υπολογιστή αποκλειστικά για DJing είναι περιττό έξοδο -εκτός βεβαίως κι αν είναι τόσο παλιό που δεν πληροί τις ελάχιστες τεχνικές προυποθέσεις που δίνει ο κατασκευαστής του λογισμικού. Αυτό που χρειάζεσαι είναι η εγκατάσταση παράλληλου λειτουργικού συστήματος (Dual Booting). Αν πάλι δεν τίθεται θέμα οικονομικό: Καλές αγορές!!!
 

Posted Tue 30 Apr 13 @ 12:07 pm
95%