Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Maya 44 USB προβλήματα!

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

DJdBNNHome userMember since 2013
Προχθές αγόρασα την εν λόγω κάρτα ήχου.
Αρχικά ήταν όλα εντάξει αλλά άρχισαν τα προβλήματα πολύ σύντομα.
Εκεί που παίζω μουσική ξαφνικά χαλάει το σήμα, ακούγεται "γδάρσιμο" και αναγκάζομαι να κλείνω και να ξαναανοίγω το vdj για να επανέλθει.

Στο cue/play κλπ η απόκριση είναι ενός δευτερολέπτου και όχι άμεση!
Στο panel της κάρτας δεν έχω επιλογές παρα μόνο ένταση, στα settings του asio μου δίνει επιλογή μόνο για 44/48kHz και σταθερές τιμές latency που όπου και να τις έχω παρουσιάζεται το ίδιο πρόβλημα.

Το λάπτοπ είναι acer extensa 5220 με αλλαγμένο επεξεργαστή και μνήμες (intel pentium core 2 duo 1.6, ram 2gb) και windows 7 home premium 64 bit.
Έχω δοκιμάσει και άλλες κάρτες στο παρελθόν και δεν είχα αντιμετωπίσει πρόβλημα....
 

Posted Sat 23 Mar 13 @ 3:32 am
Φταίνε οι τελευταίοι drivers που βγάλανε γισ να υποστηρίξουνε και τα Windowds 8.
Πέρνα τους προηγούμενους drivers (είναι μερικών χρόνων παλιοί) και θα είσαι εντάξει... :)
 

Posted Sat 23 Mar 13 @ 6:01 am
DJdBNNHome userMember since 2013
Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου! Μου έφυγε μεγάλο άγχος!
 

Posted Sat 23 Mar 13 @ 6:24 am
Αντιμετώπισα το ίδιο θέμα κι εγώ την Πέμπτη. Ξαναπέρασα τους παλιούς drivers και όλα εντάξει.
Κρίμα πάντως γιατί η ESI μας είχε συνηθίσει σε πολύ καλογραμμένους drivers. Φαίνεται οτι στο τελευταίο update (που έγινε μόνο και μόνο για να υποστηρίξουν τα Windows 8) κάνανε προχειροδουλειά...
 

Posted Sat 23 Mar 13 @ 7:53 am
DJdBNNHome userMember since 2013
Κατάλαβα. Κατέβασα όσους drivers βρήκα απο το 2003 μέχρι σήμερα, θα βγάλω άκρη. Όπως λες έκαναν προχειροδουλειά αλλά δεν πειράζει όλα διορθώνονται...
 

Posted Sat 23 Mar 13 @ 8:12 am
DJdBNNHome userMember since 2013
Ζητώ συγνώμη για την αργοπορία! Τελικά πέρασα τους drivers για vista 64bit και το πρόβλημά μου λύθηκε! Έχει αλλάξει ακόμα και η ποιότητα του ήχου! Ευχαριστώ για την πολύτιμη βοήθεια!
 

Posted Wed 27 Mar 13 @ 4:22 am
Καλησπέρα. Δεν ξερω αν υπαρχει καποιο αλλο τοπικ που ειναι πιο σχετικο αλλα θελω να ρωτησω κατι αντιστοιχο. Εχω την ESI U46 XL και μου εχει βγαλει αντιστοιχο προβλημα πολλες φορες. Συνδεω τα Pioneer και εχω καινουριο λαπτοπ με windows 8/64 bit. Κατεβασα τους τελευταιος drivers και εκει που παιζω ξαφνικα ακουγεται αυτο το "γδαρσιμο", οπως ειναι δλδ και το Timecode σαν Mp3. Να κατεβασω παλιότερους drivers και αν ναι, ποιους?

Ευχαριστω.
 

Posted Wed 10 Apr 13 @ 10:56 am


(Old topics and forums are automatically closed)