Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Problem

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Τι θα χρειαστεί για να συνδέσω τα ηχεία με το deck εχω το numark idj3 αν βοηθάει;
Ειμαι αρχάριος γι αυτο ρωτάω!
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 7:36 am
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Δεν μας είπες ποια ηχεία έχεις... Στείλε ένα link από κάποιο site!
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 11:25 am
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 11:48 am
Dee PPRO InfinityMember since 2006
RCA male σε XLR male, π.χ. από Cordial

 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 1:31 pm
Duo tha xreiasto?
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 1:45 pm
Eyxaristo poly Gia thn vohtheia!
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 1:53 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Πόσες υποδοχές έχεις στο controller και πόσες στα ηχεία;

Χαίρομαι που βοήθησα!
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 1:54 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Auto einai to sosto kalodio ontos an den exei balanced xlr h idj3.
Ostoso einai ligo anorthodoksi syndesi giati apo unbalanced rca pas se balanced xlr.
Auto den simainei oti kaneis ti grammi sou balanced, h grammi paramenei unbalanced.
Pou simainei oti gia mikres apostaseis -merika metra- tha eisai ok (na exeis ta hxeis konta sou) alla min ypologizeis oti tha mporeis na aploseis makria kalodia giati tha exeis thorybous.
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 2:19 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Ακριβώς! Η επόμενη ερώτηση θα ήταν: Πόσα μέτρα έχεις να καλύψεις από το μείκτη μέχρι το εκάστοτε ηχείο; Φαντάζομαι μέχρι 6 εκατέρωθεν είσαι οκ! Από κει και μετά χρειάζεσαι adapters ή άλλη λύση...

Y.Γ. Δε βάζω το χέρι μου στη φωτιά! Η τελευταία φορά που χρησιμοποίησα το 6 με βρήκε τελείως λάθος (αναφερόμουν σε λεπτά και όχι μέτρα) ;-)
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 4:19 pm
Χαχαχα...
Αν και τα μέτρα παίζουν μεγάλο ρόλο, περισότερο ρόλο παίζει αν το σήμα (το καλώδιο) δέχεται παρεμβολές (πχ το σήμα ταξιδεύει δίπλα-δίπλα με το ρεύμα)
Μέχρι 3 μέτρα είσαι ok. Μέχρι 5 είσαι ψιλό-εντάξει. Από 5 και πάνω πας γυρεύοντας... :P
Αναλυτικά επεξήγηση αύριο...
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 5:33 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Λοιπόν, ανακοινώνω με κάθε επισημότητα ότι ο αριθμός 6 δεν θα αναφερθεί από το άτομό μου ποτέ ξανά! Όσες φορές τον χρησιμοποίησα, με εξέθεσε ανεπανόρθωτα :-P

Αναμένω αύριο με χαρά την επεξήγηση και μιας και είμαστε στο θέμα, θα ήθελα να μάθω για ποιό λόγο καταξιωμένοι κατασκευαστές προσφέρουν κάτι που πάει γυρεύοντας, όπως π.χ. το Cordial CFU 6 MC ;-)
 

Posted Fri 14 Dec 12 @ 5:57 pm
Το ηχειο μου ειναι έτσι ειναι το πρώτο ηχειο που περνώ για dj και το πήρα εχθές οπότε δεν ξερω απο καλώδια γι αυτο θα στείλω φωτογραφία της κονσολας και του ηχεί που και να μου πείτε τι πρέπει να πάρω;
 

Posted Sat 15 Dec 12 @ 1:49 am
 

Posted Sat 15 Dec 12 @ 1:59 am


(Old topics and forums are automatically closed)