Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ερωτηση για ασπρη οθωνη στο virtual

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

γεια σας παιδια και καλο φθινοπωρο. θελω να ρωτησω κατι εχθες που επαιζα στο σπιτι παρατηρησα κατι . μετα απο 10 λεπτα που πηγα να ψαξω ενα τραγουδι στιγμιαια μου εβγαλε ασπρη οθωνη για πολυ λιγο χωρις να κοψει τον ηχο. δουλευω με ενα δισκο verbatim 2t και οταν εγινε το παγωμα το φωτακι του δισκου ηταν κλειστο. υπαρχει περιπτωση ο δισκος να μπαινει σε καποια αδρανεια οταν δεν τον δουλευεις συνεχεια?

παρακαλω την βοηθεια σας και σας ευχαριστω εκ τον προτερων
 

Posted Thu 06 Sep 12 @ 3:38 am
dj liakos wrote :
υπαρχει περιπτωση ο δισκος να μπαινει σε καποια αδρανεια οταν δεν τον δουλευεις συνεχεια?

Ναι.


Και ειδικά οι Verbatim δεν φημίζονται για την ταχύτητα τους...
 

Posted Thu 06 Sep 12 @ 3:56 am
ναι ενταξει υποτιθεται οτι ειναι και usb 3. τωρα επειδη σε λιγο πρεπει να παρω ενα καινουργιο 3τ εχεις να μου προτεινεις κατι? ποιοι δισκοι εχουν καλες ταχυτητες.τωρα σε οτι αφορα την ερωτηση μου για την ασπρη οθωνη εχεις να μου πεις κατι αλλο.
 

Posted Thu 06 Sep 12 @ 4:19 am
Για την άσπρη οθόνη το μόνο που θα σου πω είναι να ελέγξεις αν ο δίσκος έχει κάποιο utility που σε επιτρέπει να αποτρέψεις την κατάσταση αδράνειας.
Αν είχε κάποιο setup/utility όταν τον αγόρασες θα πρέπει να το τρέξεις και απο εκεί να επέμβεις στο firmware του δίσκου για να αλλάξεις ή και να κλείσεις τελείως την αδράνεια. Θα σου πρότεινα να τον βάλεις να μπαίνει σε αδράνεια μετά από 30 λεπτά...


Υ.Γ.:
Θεωρώ οτι ήδη έχεις κλείσει την εξοικονόμιση ενέργειας των θύρων USB του υπολογιστή σου. Σωστά;
 

Posted Thu 06 Sep 12 @ 4:55 am
ναι βεβαια την εχω κλεισει. εχεις καποια ιδεα για καποιο αξιοπιστο δισκο η μηπως θα ηταν διαφημηση.
 

Posted Thu 06 Sep 12 @ 5:17 am
Απλά αυτή την στιγμή δεν έχω ιδέα... Τελευταία φορά που ασχολήθηκα με σκληρούς δίσκους ήταν πέρισυ το καλοκαίρι...
 

Posted Thu 06 Sep 12 @ 5:33 am


(Old topics and forums are automatically closed)