Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Νέος ενισχυτής κ ηχεία για σπιτικά πάρτυ..

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλημέρα καλησπέρα καλό βράδυ.. (ανάλογα πότε το διαβάζει ο καθένας).. Ψάχνω για ενισχυτή κ ηχεία τα οποία θα χρησιμοποιώ κάθε μέρα στο σπίτι και να με καλύπτουν για κάποια πάρτυ σε σπίτια κ κλειστούς μικρούς χώρους.. έχω ψιλοκαταλήξει σε αυτό το συνδυασμό με την προοπτική αργότερα να προσθέσω κ άλλο ένα ζευγάρι ηχεία.. ακούω γνώμες και οποιεσδήποτε άλλες προτάσεις ευπρόσδεκτες (στην ίδια τιμή εννοείται)..
ενισχυτής http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=14181&LANG=GR
ηχεία http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=12301&LANG=GR
Ευχαριστώ!!
 

Posted Thu 19 Jul 12 @ 6:09 pm
me 50w???????
(xoris pareksigisi)ama sto party einai 50 atoma..kalitera na tragoudate eseis...pio dinata 8a akougete file mou!! :P
 

Posted Thu 19 Jul 12 @ 11:59 pm
Quote :
me 50w???????

Η τιμή είναι για το ζεύγος και 50w είναι το κάθε ένα.. σύνολο 100w με προοπτική να πάρω άλλο ένα ζεύγος (σύνολο 200W στα 4ohm)
νομίζω είναι ικανοποιητικά για ένα σπίτι.. οποιαδήποτε άλλη πρόταση δεκτή..
 

Posted Fri 20 Jul 12 @ 8:44 am
http://www.djshop.gr/displayITM2.asp?ITMID=12927&LANG=GR
Ιδια εταιρια.Αυτα ειναι ηχεια τα οποια κανουν για ενα παρτυ με 50 ατομα (ισως και παραπανω)
2x προφανως.Ομως μπορεις αν θελεις να αγορασεις το ενα πρωτα και να ακους μονοφωνικο ηχο και μετα οταν κανονισεις καποιο παρτυ να αγορασεις και το αλλο ενα.Σε καθε περιπτωση πιστευω οτι εχωντας 1 ηχειο μπορεις να καλυψεις παρτυ με 20-30 ατομα.Δεν ειμαι και σιγουρος κιολας αλλα αυτη την εντυπωση εχω.!
 

Posted Fri 20 Jul 12 @ 9:09 am
kai pali.....den kserw..mou fenonte poli liga...vsk den akougetai mpaso h' 8a akougete para poli ligo (pseftika) kai otan 8a paizoun kai ta 2 tragoudia mazi 8a paramorfonei full to mpaso..kai 8a m peis...tote 8a xamilwnw ta mpasa...alla....kai pali dn einai oreo....
 

Posted Fri 20 Jul 12 @ 11:43 am
Στην ίδια τιμή λυπάμαι, αλλά ξέχνα το.
Χωρίς να σπάσεις αυγά ομελέτα δεν κάνεις που λένε...
Περίμενε να μαζέψεις κι άλλα χρήματα να πάρεις κάτι αξιοπρεπές!
 

Posted Fri 20 Jul 12 @ 12:01 pm
παρτυ σε σπιτι θελει να κανει οχι να στησει club...
 

Posted Fri 20 Jul 12 @ 12:24 pm
Για πάρτυ σε σπίτι θες τουλάχιστον 2Χ150W RMS με τουλάχιστον 96db ευαισθησία και τουλάχιστον οχταΐντσο woofer για να λες οτι κάνεις ΠΑΡΤΥ και όχι απλά μια "γιορτή". Αλλά αν εσύ ξέρεις καλύτερα, τότε συγνώμη, θα σταματήσω να δείνω λάθος συμβουλές.
Ευχαριστώ!
 

Posted Fri 20 Jul 12 @ 1:58 pm
akou tis simvoules apo tous megaliterous..kai PIO EMPEIROYS APO EMAS!!
 

Posted Fri 20 Jul 12 @ 6:16 pm
ankosPRO InfinityMember since 2009
Ο Phanton στα εξηγεισαι.
Τα ηχεία που εχεις διαλεξει κάνουν για περιφερειακο ηχο απλα να ακους μουσικη την ωρα που πινεις καφε.
Ψαξε για ηχεία 150w rms στα 8Ω το καθενα και εναν ενισχυτη πάνω από 200w rms στα 8Ω.
Εγω θα σου προτεινα αν οχι 12ιντζα τουλαχιστον 10ιντζα ηχεια και θα είσαι ενταξει.Θα κοστισουν σιγουρα παραπάνω
αλλά δεν θα το μετανειωσεις.
Βαλε και κάποιες δοσεις αν χρειαστει.
Λυσεις του τύπου παρε ενα ηχείο τωρα παιξε σε παρτυ και μετά αγόρασε και άλλο ένα ειναι για γέλια.
Στα πάρτυ θα πας οταν θα εισαι έτοιμος απο κάθε αποψη.
 

Posted Sat 21 Jul 12 @ 2:04 am
Ευχαριστώ όλους για τις προτάσεις.. Να σημειώσω μόνο πως τον ενισχυτή και τα ηχεία θα τα έχω στο σπίτι για τα δικά μου πειράματα κ μόνο αν χρειαστεί σε σπίτι κάποιου φίλου. δεν θα χρησιμοποιηθούν για επαγγελματική χρήση.. Επίσης ο χώρος στο σπίτι με περιορίζει ως προς το μέγεθος των ηχείων.. Το μόνο που ίσως σκέφτομαι είναι όντως να πάρω ένα καλύτερο ενισχυτή κ ένα μόνο καλό ηχείο αλλά κ πάλι το μέγεθος κ ο χώρος που θα πιάνει θα με περιορίζουν..
 

Posted Sat 21 Jul 12 @ 8:20 am
Kalispera pedia tha ithela tin gnwmi sas gia ta hxeia tis koda k genika gia to modelo Koda KD-123
 

Posted Sun 10 Feb 13 @ 1:32 pm
Εξαρτάται για τι δουλειά τα θέλεις. Ερασιτεχνικά/ημι-επαγγελματικά (κυρίως ερασιτεχνικά) ηχεία είναι...
 

Posted Mon 11 Feb 13 @ 3:15 am
θα τα χρησιμοποιήσω για πάρτυ σε παραλία με 40-50 άτομα και σε εσωτερικούΣ χωρούσ και εξωτερικουσ για. 40-50 ατομα.δηλαδη μαζευομαστε με. την παρέα κ στισ ΓΙΟΡΤΈΣ με φίλουσ και συγγενείς.H μουσική που θα παίζουν είναι κυρίως ελληνικα,κλαρίνα-και λίγα ξένα rnb.έχετε κάτι άλλο να προτείνεται?έναν καλό ενισχυτή που ισωσ βοηθήσει στην καλύτερη λειτουργία κ ποιότητα?
 

Posted Tue 12 Feb 13 @ 4:41 am


(Old topics and forums are automatically closed)