Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: pioneer ddj-s1

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

synadelfoi kalyspera...tha hthela na rotiso an kapoios ap to forum exei, h doyleyei thn pioneer ddj-s1 me to vdj
sas eyxaristo ek ton proteron
 

Posted Thu 12 Jul 12 @ 4:25 pm
Η Pioneer DDJ-S1 υποστηρίζεται πλήρως (native) από το VirtualDj. Ξέρω ένα παιδί που την έχει (την δουλεύει με το ITCH), και την έχω δουλέψει προσωπικά για μία-δύο ώρες με το VirtualDj χωρίς κανένα πρόβλημα. Όμως δεν είχα χρόνο να πειραματιστώ ιδιαίτερα τόσο με τον mapper όσο και τις δυνατότητες της...
 

Posted Fri 13 Jul 12 @ 9:05 am
phandom σε ευχαριστω,,,θελω αν σε παιρνει και εχεις χρονο λογο οτι την εχεις δουλεψει αν και παλι ξανα αναφερω χωρις να γινομαι κουραστικος
να ξερουμε καποια στοιχεια πχ αν ηχητικα εχει δυνατοτητες να σταθει και σε κατι ποιο σοβαρο,τι καρτα φοραει πχ hz που παιζει και με virtual οτι δεν παρουσιαζει θεματα με κολημματα η οτι μπορεις να μου δωσεις γιτι με ενδιαφερει
σε ευχαριστω και παλι
 

Posted Fri 13 Jul 12 @ 2:38 pm
και κατι ακομα το (native) που εγραψες τι εννοει?
 

Posted Fri 13 Jul 12 @ 2:43 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Φίλε mhxanofage,

μερικές απαντήσεις/ διευκρινήσεις στα ερωτήματά σου:

να ξερουμε καποια στοιχεια πχ αν ηχητικα εχει δυνατοτητες να σταθει και σε κατι ποιο σοβαρο
Τι εννοείς ακριβώς λέγωντας "πιο σοβαρό" ; Πρόκειται για εξοπλισμό Pioneer και πληρώνοντας περίπου 1000€ για ένα controller με κάρτα ήχου, ο οποιοσδήποτε θα έπρεπε να αναμένει το σοβαρότερο, όχι δυνατό- αλλά υπαρκτό, από την εν λόγω εταιρεία....

τι καρτα φοραει πχ hz που παιζει
Η κάρτα προφανώς είναι της κατασκευάστριας. Περισσότερες πληροφορίες εδώ: http://www.pioneer.eu/uk/products/44/1992/34209/DDJ-S1/specs.html

και με virtual οτι δεν παρουσιαζει θεματα με κολημματα
Συνήθως, δεν είναι το virtual ή το controller που παρουσιάζει κολλήματα, αλλά α) ο υπολογιστής και β) ο χρήστης.

και κατι ακομα το (native) που εγραψες τι εννοει?
Native υποστήριξη είναι η υποστήριξη που δίνει ο κατασκευαστής του λογισμικού (VDJ στη προκειμένη). Κοινώς "plug & play", δηλαδή με το που γίνεται η σύνδεση, τουλάχιστον οι κύριες λειτουργίες υποστηρίζονται από το πρόγραμμα. Αυτό, ως αντιπαράθεση, στην υποστήριξη που παρέχεται από άλλους χρήστες όπως π.χ. mappers, με δική τους πρωτοβουλία και χωρίς "επίσημη" ανάμειξη της κατασκευάστριας του λογισμικού.
 

Posted Fri 13 Jul 12 @ 5:04 pm
φιλε μου ευχαριστω για τις διευκρινησεις
κατανοω οτι δεν ηταν σαφεις το στεκεται σωστα...θα στο πω αλλιως..οπως μικτης και σιντι της ιδιας εταιριας ως ξεχωριστα τμηματο και οχι ολλα σε ενα τυπου κονσολα...δεν ξερω αν γινεται κατανοητο...
ο υπολλογιστης ειναι σεταρισμενος μονο και μονο για δουλεια
τωρα ο χρηστης πιστευω οτι μερχρι στιγμης μετα απο τοση χρηση και τριβη με το θεμα δεν θα υπαρχει προβλημα οσον αφορα τα κολληματα
ευχαριστω για την πηγη καρτας ηχου θα τσεκαρω να δω λεπτομερειες
 

Posted Fri 13 Jul 12 @ 6:09 pm
φιλοι η αγορα εγινε...θα ανεβασω με την πρωτη ευκαιρια κ υλικο
σας ευχαριστω για τις πληροφωριες
 

Posted Mon 23 Jul 12 @ 3:10 pm
djtse7Home userMember since 2012
καλησπερα σε ολους μια ερωτηση ανοιγω την s1 στο virtual 3 μερες ολα δουλευαν ρολοι κ ξαφνικα εχω ενα θεματακι με το τεμπο τερματιζω το fader στην κονσολα κ στο προγραμμα δν ανταποκρινεται το ιδιο τι γινεται ξερει κανεις?
 

Posted Fri 23 Aug 13 @ 11:46 am
Μήπως πείραξες κάτι;;; Όπως τον mapper ???
 

Posted Fri 23 Aug 13 @ 1:01 pm
djtse7Home userMember since 2012
απολυτως τπτ…μπορω ν πειραξω κατι μηπως για ν δω αν φταιει κατι?
 

Posted Sat 24 Aug 13 @ 4:45 am


(Old topics and forums are automatically closed)