Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj για music-spot-jingle automation?

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλημέρα σας. Ετοιμάζω σιγά σιγά ένα Web Radio και έχω καταλήξει σε Hardware αλλά ψάχνω το πρόγραμμα αυτοματισμού. Μου είπαν πολλά ανάμεσά τους και το VDj. Μπορεί το VDj να ανταπεξέλθει και αν ναι ποιά έκδοση του; Ευχαριστώ!

Υ.Γ. Ο Σταθμός θα έχει κανονικά και εκπομπές ζωνυανές, με καλεσμένους στο studio, όχι μόνο μουσική από playlist.
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 2:06 am
Όχι. Το VDJ δεν είναι σχεδιασμένο για τέτοια πράγματα.
Αν θες ένα καλό και δωρεάν μάλιστα πρόγραμμα αυτοματισμού ραδιοφώνου θα σου πρότεινα το RadioDj http://www.radiodj.ro/
Μάλιστα για μία προγενέστερη έκδοση (κάπου τον Νοέμβριο που μας πέρασε, V0.1.5.8) είχα κάνει και πλήρη μετάφραση του προγράμματος στα Ελληνικά και το εγκατέστησα σε μία Pub. Από τότε μέχρι σήμερα δεν παρουσίασε κανένα πρόβλημα και δεν με "ξαναενόχλησαν" ποτέ για αυτό το θέμα.
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 2:53 am
Σε ευχαριστώ. Εχω ένα στικάκι με το Radiodj κατεβασμένο και σε λίγο θα εγκατασταθεί στο πισι μου όπως επίσης και demo του Jazler για να δω ομοιότητες και διαφορές. Θεωρώ το Jazler κορυφαίο, όμως δεν ξέρω αν πραγματικά χρειάζομαι τόσο καλό πρόγραμμα για web radio αν και παίρνω πολύ στα σοβαρα την προσπαθεια που κάνω.
Θα δοκιμασω λοιπόν τα προγράμματα και θα αποφασίσω.
Ευχαριστώ,
Γιάννης
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 3:51 am
Το Jazzler θα σου εμφανίσει προβλήματα σταθερότητας αν δεν είναι γνήσιο. Και προσωπικά πιστεύω οτι το RadioDj έχει περισσότερες δυνατότητες (πέρα από το γεγονός οτι είναι δωρεάν). Το μόνο μειονέκτημα του RadioDj είναι οτι για να το δοκιμάσεις πρέπει να εγκαταστήσεις και SQL Server στο PC. Βέβαια αν αποφασίσεις να το κρατήσεις, το μειονέκτημα αυτό γίνεται πλεονέκτημα.

Καλή τύχη!
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 4:13 am
SOS Σε παρακαλώ απο που εγκαθιστώ το SQL Server? Μου έβγαλε όντως ένα μήνυμα. Πρέπει να προσέξω κάτι; Όσο για το Jazler, κατέβασα τα demo απο το επισημο site. Δεν θα παιξω σπασμένο πρόγραμμα στο σταθμό μου. Θα πάρω και άδεια από την ΑΕΠΙ. Ευχαριστώ

 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 5:10 am
A! Microsoft. Το βρήκα. Ευχαριστώ για τη βοηθεια :)
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 5:13 am
DJGEO01Home userMember since 2009
kai to sam broadcaster einai kalo :)
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 5:58 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
το jazler ειναι η κορυφη σε επαγγελματικο επιπεδο..για απλη χρηση οντως το radio dj ειναι οκ!
 

Posted Mon 25 Jun 12 @ 12:18 pm
Να ρωτήσω κάτι; Τι παίζει με το MySQL Server; Πρέπει να το αγοράσω; Τρέχει σε απλά ΧΠ ή θέλει τα Server;
 

Posted Tue 26 Jun 12 @ 5:17 am
Όχι δεν χρειάζεται να το αγοράσεις (είναι λογισμικό ανοιχτού κώδικα) και τρέχει κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα σε XP. Στο site του radiodj έχει και οδηγίες πως να κάνεις την εγκατάσταση του MySQL Server
 

Posted Tue 26 Jun 12 @ 5:20 am
Ok. Το βρήκα. Ευχαριστώ. Σήμερα έρχονται και ο μίκτης/μικρόφωνα, ξεκινάω χωροταξικά να διαμορφώνω το studio και είναι γενικά μια πολύ busy ημέρα. Ανυπομονώ!
 

Posted Tue 26 Jun 12 @ 5:32 am


(Old topics and forums are automatically closed)