Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Βοηθεια σε Αγορα Controller και Numark Cue απο Καταστημα DJ.

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Αποφασησα να αγορασω τον Vestax VCI 400 .Δεν θελω να μπλεξω με πιστωτικες και θα αγορασω το Numark Cue απο το καταστημα (Αν υπαρχει αλλος τροπος ......Σας Ακουω).
Θα μπορω με τα Serials να ειμαι μελος του Site του VDJ και να εχω τα προνομια που εχουν οι Pro Edition Users του VDJ ή θα εχω να κανω με το Site της Numark σε οτι αφορα αναβαθμησεις , condrollers , mappers κλπ ..........
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 10:30 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
tha mporeis kanonika na eisai melos sto forum.. apla apoti eixa diavasei paliotera mesa sto forum ta updates kai ta upgrates tha vgenoune ligo pio meta gia to numark.. ego tha sou elega pantos na vgaleis mia propliromeni kai na kaneis tin agora sou... kai tha sou xrisimefsei kai gia alles agores meso net... den einai exei treximata ktl...
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 10:38 am
Λοιπόν:
1) Το Numark Cue πρόκειται για rebranded version του VirtualDj.
2) Με το serial του Numark Cue θα έχεις τα πλήρη προνόμια ενός Professional Edition User.
3) Θα μπορείς να κατεβάσεις skins, effects, plug-ins και updates απο αυτό εδώ το site
4) Υπάρχει όμως ένα ΑΛΛΑ: Το Numark Cue περνάει από beta testing ΚΑΙ απο την Numark. Το αποτέλεσμα είναι οτι τα updates του Numark Cue καθυστερούνε λίγο σε σχέση με τα updates του VirtualDj.
5) Αν αγοράσεις το VCI-400 τότε με το serial number της έκδοσης LE που θα έχει μέσα θα δικαιούσαι έκπτωση μέχρι και 50% για να αγοράσεις το VirtualDj PRO Full.

Στην θέση σου θα έκανα το εξής:
Θα αγόραζα το VCI-400 και αφού ερχότανε σπίτι μου θα έκανα register την έκδοση LE και αμέσως μετά αναβάθμιση σε VDJ PRO Full.

Για τρόπους πληρωμής:
Το VDJ μπορείς να το αγοράσεις/κάνεις upgrade μόνο ηλεκτρονικά. Αντί για πιστωτική μπορείς:
Α) Να χρησιμοποιήσεις PayPal
B) Να χρησιμοποιήσεις ΧΡΕΩΣΤΙΚΗ κάρτα (δηλαδή την κάρτα με την οποία κάνεις ανάληψη χρημάτων από το ATM)
Γ) Να χρησιμοποιήσεις προπληρωμένη κάρτα (pre-paid card) που μπορείς να βγάλεις σε οποιαδήποτε τράπεζα.

Ακόμα κι αν δεν θες να "μπλέξεις" καθόλου με ηλεκτρονικές αγορές τα οφέλη είναι αρκετά για να μην το κάνεις:
1) Θα κερδίσεις περίπου 100 με 150 ευρώ (η έκπτωση που θα δικαιούσαι απο την LE και η οποία ισχύει μόνο για το VDJ όχι για το CUE)
2) Θα έχεις άμεσα και δωρεάν updates για πάντα (δεν θα χρειάζεται να περιμένεις μέχρι να εγκρίνει η Numark το Update)

Για να καταλάβεις, όλοι περιμένουμε το VDJ 8 με αγωνία. Όταν βγει οι χρήστες του Numark Cue μπορεί να χρειαστεί να περιμένουν μερικές μέρες (ή και εβδομάδες) μέχρι να δώσει η Numark το δικό της OK. Όσο και να ναι, θα είναι λίγο "σπάσιμο" για τον τελικό χρήστη...
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 10:47 am
Ευχαριστω πολυ PhantomDeejay ........Εχω καλυφθει με την απαντηση σου και απο οτι το βλεπω θα ακολουθησω τον μπουσουλα σου ....(Αγορα .....και μετα εκπτωση σε αναβαθμηση με χρεωστικη Μεσα απο το Site).
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 10:57 am
Για ότι άλλο χρειαστείς για την όλη διαδικασία εδώ είμαστε!
Άντε, καλορίζικο το εργαλείο (VCI-400) !!!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 11:03 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Kai ego sou proteino na min pareis to numark cue se kamia periptosi alla na pas kateytheian sto original programma virtualdj apeytheias h me anabathmisi apo tin LE. Gia polous logous pou den mporo na analyso edo.
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 12:28 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Και γω αυτά τα βήματα ακολούθησα και το upgrade από το LE της VCI-400 στη PRO κόστισε γύρω στα 125€.
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 2:29 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
episis an pareis propliromeni vale kana 30euro parapano epeidi einai kai to fpa tis elladas...
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 5:13 pm


(Old topics and forums are automatically closed)