Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: akiyama quark sc - Page: 1

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ

ΣΗΜΕΡΑ ΤΟ ΠΑΡΕΛΑΒΑ ,ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΒΓΑΛΩ ΤΟΣΟ ΚΑΛΕΣ ΦΩΤΟ.
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 3:11 am
Περιμένουμε εντυπώσεις...
Ποιότητα κατασκευής, ποιότητα υλικών, φινίρισμα, αίσθηση χειριστηρίων, κτλ...

Μεγιές!!!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 3:52 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
μεγειές!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 5:36 am
super καλορίζικο!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 5:55 am
καλορίζικο, αναμένουμε εντυπώσεις! ;)
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 6:45 am
καλοριζικο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 7:57 am
alexmakPRO InfinityMember since 2009
kaloriziko kai kalodoulefto!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 10:41 am
Με μια γρηγορη ματια που εριξα μου αρεσε πολύ.
Η δουλεια φαινεται επαγγελματικη,δεν σου μοιαζει για παιχνιδι.

Η κατασκευη του κοντρολερ πανω κατω και πλαγιως είναι μεταλικη.
Στην προσοψη, από αριστερα εχει την εισοδο για μικροφωνο και το ρυθμιστικο της εντασης του.
Διπλα από το ρυθμιστικο εχει τριμερ ρυθμισης ευαισθησιας για το αριστερο πιατο του κοντρολερ(jog).
Στην δεξια πλευρα της προσοψης,εχει ένα μπουτον το οποιο είναι για το γενικο mute της συσκευης.
Διπλα βρισκεται η θεση για τα ακουστικα ,το ρυθμιστικο εντασης τους και το ρυθμιστικο εντασης για εξοδο 1 και εξοδο 2. και τελευταιο το τριμερ για το δεξι πιατο ( jog ).

Μεγαλη εντυπωση η ενταση για τα ακουστικα, φορουσα κατι ψειρες ακουστικα από MP3 ξεχασα να εχω χαμηλωμενη την ενταση και κοντεψε να μου τρυπησει το τυμπανο.

Τα ρυθμιστικα για τα πριμα –μεσαια-μπασα και των εφε, είναι από καουτσουκ με πολύ καλη αισθηση.
Η αποκοπη που γινεται είναι τρομερη δεν ακουγεται τσικ .
Τα jogwheel αν και εχουν διαμετρο 8,5 εκατοστων, την δουλεια τους την κανουν καλα , για καποιον που ενδιαφερεται για το ξυσιμο.
Είναι κατασκευασμενα από σκληρο πλαστικο παρα πολύ καλο.
Τα υπολοιπα κουμπια που δηλωνουν τις λουπες και τα samples μοιαζουν σαν μικρα κρυσταλακια, ομορφα στη σειρα τακτοποιημενα.
Ισως για καποιον που εχει μεγαλα χερια και δαχτυλα χοντρα να μη είναι τοσο βολικα τα κουμπακια, εμενα παντως με βολευει μια χαρα.
Το cross fader είναι παρα παρα πολύ χαλαρο , οποτε για καποιον που θελει να δουλεψει scratch εξυπηρετει.

Μου εκαναν εντυπωση τα faders των pitch μεγαλη διαφορα από αλλους κοντρολερς.
Βεβαια δεν πετυχαινουν και το χιλιοστο αλλα δεν είναι και χαρβαλο όπως σε αλλους κοντρολες.

Στην πισω οψη βρισκεται , η εξωτερικη τροφοδοσια , διακοπτης on/off της συσκευης το usb συνδεσης με τον υπολογιστη,2 εξοδοι και 2 εισοδοι.

Στην συσκευασια περιλαμβανει την μοναδα εξωτερικης τροφοδοσιας, καλωδιο usb, 2 μεγαλα quick guide στα ισπανικα και αγγλικα για VDJ & TRAKTOR.
Όπως επισης περιλαμβανει το cd καταστασης για το vdj le 7 και τους οδηγους asio.Επισης περιλαμβανει και μια εξτρα προσοψη από λεπτο πλαστικο που μπαινει από πανω από τον κοντρολερ για να τον μετατρεψει σε χαρτογραφηση του traktor.

Αυτά τα ολιγα ως πρωτη ματια.


 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 12:22 pm
jim_236Home userMember since 2011
Καλορίζικο φίλε μου!! τα αξίζει τα λεφτά του??? γιατί και εγω σκέφτομαι να το πάρω...να σε ρωτήση και κάτι? είμαι ανάμεσα σε αυτό που έχεις και στο άσπρο που δεν εχει κάρτα ήχου..εσύ ποιό λές??? Ευχαριστώ και πάλι καλορίζικο!
 

Posted Wed 25 Apr 12 @ 11:32 pm
jim_236Home userMember since 2011
tsikolis wrote :
Επισης περιλαμβανει και μια εξτρα προσοψη από λεπτο πλαστικο που μπαινει από πανω από τον κοντρολερ για να τον μετατρεψει σε χαρτογραφηση του traktor.



Δηλαδή φίλε μου?? τι κάνει με αυτό??


 

Posted Mon 30 Apr 12 @ 3:10 am
http://www.akiyamadj.com/en/2107/quark-sc


Προσεξε στον συνδεσμο που σου εστειλα η φωτογραφια δειχνει,ενα επιπλεον καλλυμα να το πουμε το οποιο το βαζεις αυτο πανω στον κοντρολερ αν θελεις να το χρησιμοποιησεις με το traktor.
Αν π.χ στο vdj το κουμπι ταδε κανει τουμπες στο traktor τις τουμπες θα τις κανει αλλο κουμπι,αυτο σου δειχνει με λιγα λογια η εξτρα προσοψη.

Δεν ξεβιδωνεις δεν κανεις τιποτα το δυσκολο απλως το βαζεις απο πανω, αυτο εχει τις τρυπες του οποτε παει και εφαρμοζει γαντι πανω στον κοντρολερ.
 

Posted Mon 30 Apr 12 @ 6:49 am
jim_236Home userMember since 2011
Χμμ....κατάλαβα!!! 10000000 ευχαριστώ!
 

Posted Tue 01 May 12 @ 1:04 am
 

Posted Fri 11 May 12 @ 12:06 pm
Βλέποντας το βίντεο πρόσεξα κάτι που με ΧΑΛΑΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ:

Ποιος είχε την τρομερή πρωτοποριακή ιδέα να βάλει το PLAY/PAUSE αριστερά και το CUE δεξιά;;; Έλεος...

Κατά τα άλλα καλορίζικη και καλοδούλευτη!!! :)
 

Posted Fri 11 May 12 @ 12:17 pm
PhantomDeejay wrote :
Βλέποντας το βίντεο πρόσεξα κάτι που με ΧΑΛΑΣΕ ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ:

Ποιος είχε την τρομερή πρωτοποριακή ιδέα να βάλει το PLAY/PAUSE αριστερά και το CUE δεξιά;;; Έλεος...

Κατά τα άλλα καλορίζικη και καλοδούλευτη!!! :)



Ισως να εχεις δικαιο, αφου εχεις και μεγαλυτερη εμπειρια,αλλα εγω παντως δεν χαλαστηκα, ισως να ειναι και θεμα συνηθειας, δεν ξερω τι να πω.
Ακολουθει και δευτερο βιντεακι, περιμενω να ανεβει, ειναι λιγο πιο μεγαλο.
 

Posted Fri 11 May 12 @ 1:11 pm
 

Posted Fri 11 May 12 @ 2:04 pm
alexmakPRO InfinityMember since 2009
poli oreos file sta videakia! makari na eixame polla tetoia videakia me reviews, beatmatching kai genika oti kikloforei sta xena apo ellines..
 

Posted Fri 11 May 12 @ 2:51 pm
alexmak wrote :
poli oreos file sta videakia! makari na eixame polla tetoia videakia me reviews, beatmatching kai genika oti kikloforei sta xena apo ellines..


Σε ευχαριστω να εισαι καλα.
Εκεινο που με πειραζει απο τα ξενα βιντεακια ειναι το οτι προσπαθουν ολοι να δειξουν τις μιξεις που κανουν με τον κοντρολερ και τιποτα αλλο.
Ευχομαι απο εδω και περα να υπαρξουν και αλλοι συναδελφοι και μη, που να κανουν παρουσιασεις, γενικα για την τεχνολογια.
 

Posted Fri 11 May 12 @ 3:07 pm
apo pou thn peires
 

Posted Fri 09 Nov 12 @ 10:58 am
 

Posted Fri 09 Nov 12 @ 11:25 am
87%