Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: αμαζον

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

καλησπερα θα ηθελα να σας ρωτησω.,...ποσο ασφαλες ειναι οι αγορες απο αμαζον? ποσο αξιοποιστα ειναι τα μαγαζια του?? εχω κανει και αλλες αγορες απο νετ αλλα απο γερμανια....θα μου προτεινατε να συνεχισω???:P

σκευτομαι για αυτο εδω [urlhttp://www.amazon.co.uk/HTC-Desire-Free-Mobile-Phone/dp/B003ZDP5YU[/url]
 

Posted Sat 21 Apr 12 @ 3:52 pm
Αν και όλο το θέμα δεν έχει και πολύ σχέση με το θέμα του forum.
Το amazon έχει και αξιόπιστους πωλητές αλλά και μη αξιόπιστους, όπως το ebay.
Για την αγορά ηλεκτρονικών συσκευών πρόσεχε!!!
1. Συμβατότητα με τον φορτιστή. Δεν έχουν όλες οι χώρες του κόσμου ρεύμα 220V 50Hz όπως η Ελλάδα αλλά ούτε το ίδιο βύσμα στις πρίζες
2. Κάποια κινητά δεν είναι φτιαγμένα για να λειτουργούν παντού στον κόσμο. Βέβαια το συγκεκριμένο νομίζω ότι λειτουργεί κανονικά με το είδος σήματος στην Ελλάδα
3. Ειδικά στην περίπτωση που πληρώνεις σε άλλο νόμισμα εκτός του Euro θα έχεις σίγουρα πρόβλημα με την ισοτιμία καθώς αυτή αλλάζει κάθε μέρα. Οπότε ίσως σου κρατήσουν παραπάνω λεφτά από όσα πρέπει.
4. Για παραλαβές εκτός Ε.Ε. πληρώνης τελωνίο. Μερικές φορές το ποσό που πληρώνεις ίσως αντιστοιχεί στην τιμή του ίδιου του προϊόντος καθώς υπάρχουν πολοί φόροι και πολύ γραφειοκρατία.
 

Posted Sat 21 Apr 12 @ 6:12 pm
το θεμα ειναι οτι δεν πουλαει κινητα στην ελλαδα...ξερετε κανενα αλλο shop γ κινητα?
 

Posted Sun 22 Apr 12 @ 5:19 am
 

Posted Sun 22 Apr 12 @ 10:02 am
από τον συγκεκριμένο, αρκετά.
 

Posted Sun 22 Apr 12 @ 3:06 pm


(Old topics and forums are automatically closed)