Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: εχω μειχτη usb και ενα λαπτοπ

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

garoxHome userMember since 2012
Γεια σας παιδα παιζω σε ενα cafe bar και εχω μειχτη usb και ενα λαπτοπ και παιζω μονο με το ενα κανάλι του μειχτη αλλα θελω να παιζω και με τα 2 (με Virtual DJ παιζω!) Εχω κανει μεσα στο Virtual στα putputs οτι εχω headphones και στα soundcard οτι εχω του λαπτοπ και μια ακομα αλλα στην ουσια εχ μονο τ λαπτοπ και το κανω ολο αυτο για να μπορω να κανω αλλαγες γιατι αλλιως δν ακουω τα τραγουδια! Με ειπανε να παρω μια καρτα ηχου απλη και να τα συνδεσω και να κανω splitter κατι τετοιο τελως παντων! Μπορειται να με βοηθησετε? Ευχαριστω εκ των προτερων! :)
 

Posted Wed 28 Mar 12 @ 5:39 am
garoxHome userMember since 2012
ο μειχτησ ειναι Vestax VMC-002X
 

Posted Wed 28 Mar 12 @ 5:55 am
Το καλύτερο θα ήταν να πάρεις μια "φθηνή" επαγγελματική κάρτα ήχου όπως η Audio2Dj της NI (κόστος κοντά στα 100 ευρώ) και να συνδέσεις και τις δύο εξόδους πάνω στο μίκτη. Έτσι θα έχεις το ένα deck στην μία φέτα του μίκτη και το άλλο στην άλλη...
Όμως για να χρησιμοποιήσεις εξωτερικές κάρτες ήχου θα χρειαστείς μια έκδοση διαφορετική απο την Home FREE καθώς αυτή υποστηρίζει εξωτερικές κάρτες ήχου μόνο για 10 λεπτά σαν demo.

Μπορείς να δεις τις διάφορες εκδόσεις και τι σου προσφέρουν ΕΔΩ

Εγώ θα σου πρότεινα ή την PRO Basic ή την PRO Full αν σκοπεύεις στο μέλλον να αγοράσεις και κάποιο controller...
 

Posted Wed 28 Mar 12 @ 6:19 am


(Old topics and forums are automatically closed)