Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Pioneer Ergo-v disleitourgies

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

exw to pionner ergo v kai to xrisimoipoio me vdj pro 7.0.5 b377 kai parousiazontai kapoia bugs (disleitourgies)
1)Otan kanw loop (oxi panta spania to kanei) kolaei to paizei mia fora kai stamataei
2)Me to SYNC button tou aristerou player den synchronizei, To pataw kai den kanei tipota. merikes fores kanei tin douleia tou ....

auta ta provlimatakia exw an mporeite na me voithisete i na anaferthoun kai na lithoun
 

Posted Tue 17 Jan 12 @ 9:26 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
To SYNC akolouthei to masterdeck. An prosekseis sto Ergo skin tha deis mia endeiksi MASTER panw apo kathe deck. Ola ta decks kanoun SYNC me to deck pou einai MASTER.
Kanonika to MASTER akolouthei automato tropo enalagis, kai ousiastika xontra-xontra einai to deck pou einai ston aera. An kata lathos exeis apenergopoiisei ton automato tropo kai to MASTER deck einai stathera to idio aneksartita me poio deck einai ston aera, tote pata tin endeiksi mia fora me to pontiki gia na mpei ston automato.

Gia to provlima me to kopsimo tou ixou sto loop, dystixws einai kati pou den afora mono tin Ergo alla kai polles alles kartes ixou. Exw tin entypwsi oti me to Smart Loop energopoiimeno den prepei na sto kanei.
 

Posted Tue 17 Jan 12 @ 10:49 pm
djsadimPRO InfinityMember since 2006
djsunik wrote :
exw to pionner ergo v kai to xrisimoipoio me vdj pro 7.0.5 b377 ...



h 7.0.5 b377 den ypostirizei thn ergo ypostirksh yparxei apo thn b380

 

Posted Wed 18 Jan 12 @ 1:46 am
kai pou tha vro tin b380?
to site mou katevazei mono tin b377
 

Posted Thu 19 Jan 12 @ 9:29 am
Για να ξεκαθαρίσουμε λίγο τα πράγματα:
Αν έχεις το VirtualDj LE (Αυτό που είχε η κονσόλα μέσα στο κουτί της) τότε η τελευταία έκδοση είναι αυτή που σου δίνει εδώ το site στο download center σου. http://www.virtualdj.com/download/updates.html
Αν έχεις το VirtualDj PRO Full τότε ενημέρωσε το προφίλ σου εδώ http://www.virtualdj.com/users/edit.html με το σειριακό σου αριθμό και θα μπορείς να κατεβάσεις την τελευταία έκδοση VirtualDJ PRO FULL που είναι η b380.

Αν έχεις κάποια "ανεπίσημη" έκδοση του VirtualDJ PRO FULL τότε δεν μπορεί να σε βοηθήσει κανένας. Πάντως σαν κάτοχος της LE δικαιούσαι έκπτωση που μπορεί να φτάσει στο 50% για την αγορά του VirtualDJ PRO FULL.

Κατά τα άλλα ξαναδιάβασε αυτά που έγραψε ο djdad. Επίσης απενεργοποίησε το safe mode και βάλε το Latency του VDJ στο Auto.
 

Posted Thu 19 Jan 12 @ 9:40 am
Kalispera,...Exw to ddj ergo mazi me to virtual limited,...Otan to syndesw,mou bgazei error me tin asio driver,...Ti mporei na ftaiei???
 

Posted Fri 10 Feb 12 @ 6:18 am
Μπορείς να μας γράψεις ακριβώς το σφάλμα που σου βγάζει;;;
Ευχαριστώ!


ΥΓ:
Μιας και είσαι εδώ, πήγαινε και ΕΔΩ και κάνε register το serial number σου. :)
 

Posted Fri 10 Feb 12 @ 6:34 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Tha prepei na egkatastiseis tous ASIO drivers pou tha vreis sto CD, i kalytera akoma katevase tous apo to site .. http://pioneer.jp/support/download/index-e.html

Sto sound setup, an auto einai diathesimo sto Config tis LE version prepei na exeis ..

Inputs ..None
Outputs ..Headphones
Sound cards... ASIO .. kai dipla Pioneer ASIO

 

Posted Fri 10 Feb 12 @ 1:44 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
djdad wrote :
To SYNC akolouthei to masterdeck. An prosekseis sto Ergo skin tha deis mia endeiksi MASTER panw apo kathe deck. Ola ta decks kanoun SYNC me to deck pou einai MASTER.
Kanonika to MASTER akolouthei automato tropo enalagis, kai ousiastika xontra-xontra einai to deck pou einai ston aera. An kata lathos exeis apenergopoiisei ton automato tropo kai to MASTER deck einai stathera to idio aneksartita me poio deck einai ston aera, tote pata tin endeiksi mia fora me to pontiki gia na mpei ston automato.

Gia to provlima me to kopsimo tou ixou sto loop, dystixws einai kati pou den afora mono tin Ergo alla kai polles alles kartes ixou. Exw tin entypwsi oti me to Smart Loop energopoiimeno den prepei na sto kanei.


dad oson afora to prwto meros i proepilogi einai xwris aftomato tropo. otan patisoume opws egrapses tin endeiksi master leitourgei kanonika alla otan kleisoume kai ksananoiksoume to programma prepei na to ksanakanoume. yparxei ry8misi wste na energopoieitai o aftomatos tropos monima? egw xrisimopoiw allo skin kai prepei ka8e fora na to allazw gia na vrw to master afou sto skin mou den yparxei. (exw analysi 1920 x 1080 kai gia afti den yparxei ddj-ergo skin).
 

Posted Mon 09 Apr 12 @ 3:43 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
DrJekyl wrote :

yparxei ry8misi wste na energopoieitai o aftomatos tropos monima?


Phgaine ston mapper kai bres tin grammi oninit.
Sbise tin grammi dipla kai eisai ok.
 

Posted Mon 09 Apr 12 @ 4:07 pm
DrJekylPRO InfinityMember since 2008
apsoga. s'efxaristw poly apopsis!!
 

Posted Tue 10 Apr 12 @ 2:49 am


(Old topics and forums are automatically closed)