Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: ritmisi latency

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

kalispera
exw ena laptop xaraktiristikwn: HP Pavilion dv6 CPU 5M430 Ram 6GB Windows 7 64bit.
To thema mou einai oti kanontas oti einai aparetito klinontas ola ta programmata kata tn ekinisi, antivirus, wifi kai ola ta software tis HP gnwrizontaw to provlima me ta polla prostheta software, dn mporw na kanw to latency checker kai to letencymon na minoun katw apo tis kokkines bares..
i erwtisi m einai: iparxei elpida?? an nai ti prepei na kanw gia na mporw na exw asio ixo?
euxaristw ek twn proterwn. Thelw na agorasw controller me ensomatomeni karta ixou kai dn to mono gegonos pou me stamataei einai auto..
 

Posted Thu 08 Dec 11 @ 3:46 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Apo to Device Manager, tha apenergopoieis mia mia tis syskeues, wste na vlepeis sto LAtency Checker poia sou dimiourgei provlima

1. Bluetooth
2. Wifi
3. ACPI Battery MAnager
4. Web camera

Meta prepei na kaneis update stous drivers tis kartas grafikwn. Des episis sto Device Manager an exeis kapoia syskeui me kitrino simataki (dld kapoiia pou na min egkatastathike swsta)
 

Posted Thu 08 Dec 11 @ 8:25 pm
ekana ta parapanw alla tpt. ekana update tou bios kai exw idi tn teleutaia tis karta grafikwn. Pisteuw xwris na kserw vevaia oti kati allo ftaei gt
1on sto dpc latency checker ola einai prasina kai kata kairous m petaei 1-3 kitrines bares m tis prasine na kimenontai metaksi 100 me 280 ms. Meta apo poli wra apofasisa na klisw ta panta apo to msconfig kai osa borousa apo to device manager xwris to apotelesma na allaksi. se kapoio simeio afou eklisa tn onboard karta ixou douleue sinexeia sto prasino. omws otan tn aniksa kai tn ksanaeklisa sinexise na m douleuei me to idio provlima pou proanafera. to latencymon m anaferei:"one ore more dpc routines belonging to a driver running in your system appear to be exexuting for too long"
kamia idea?
telos xwris na kserw kai idiaitera apo to thema mias kai einai i prwti fora pou kanw kati tetoio iparxei periptwsi to provlima na einai sto laptop kai na mn borei na diorthwthei?
 

Posted Fri 09 Dec 11 @ 10:46 am
arxika ksekinisa na setarw simfona m auta ta cideo... wstosw mallon elisa to provlima. Pisteuw oti einai to dvd p efthinetai gia ola.. an kai parolo p t exw klistw dn m ampneei kai poli empistosini..
 

Posted Wed 14 Dec 11 @ 3:07 pm


(Old topics and forums are automatically closed)