Quick Sign In:  

Forum: Balkan Forum

Topic: Mixeta vs kontrola

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

novisadHome userMember since 2011
Naime, znam samo nesto osnovno o opremama, i zanima me konkretno koja je razlika izmedju DJ mixete i DJ kontrole, bar u amaterskom domenu karakteristika obe opreme, znaci nesto sto moze da se uzme do 100 evra maksimalno...
Znam da je razlika sto kontroli ne trebaju dve ili vise zvucnih kartica a mixeti treba u slucaju da se radi preko lap topa.
Znaci, sta je kvalitetnije i bolje i po cemu? Nema veze sto moram kupiti jos jednu zvucnu a kod kontrole ne moram.
 

Posted Sun 27 Nov 11 @ 4:59 pm
DJDAKI1PRO InfinityMember since 2008
Najbolje ti je da kupis Controller, posto je u njemu i mixeta ugradjena. Sa controller mozes da radis sve moguce ja uvek preporucim Denon MC-6000 koju i ja koristim.
 

Posted Mon 28 Nov 11 @ 12:17 am
novisadHome userMember since 2011
aHa ok pitam jer sam ja vec istrcao pred rudu i kupio mixetu... nema veze, uzecu sad neku zvucnu i nije kraj sveta :D e sad bi mi trebao neki savet za neku usb eksternu zvucnu, da nije skupa samo da se kvalitet uklapa u integrisanu u lap topu...

Inace uzeo sam Numark mk2 1002... mislim da je to solidna miksetica za pocetak. Svidja mi se zbog kilova.
 

Posted Mon 28 Nov 11 @ 4:22 am
imam pitanje , imam numarkov dj2go , i kad mixam jedan kotač ili ti jog wheel kad pjesma svira kad ga vrtim lagano pomiče pjesmu , a kad drugi krenem vrtit on skreča pjesmu ? kako da to rjeÅ¡im
 

Posted Thu 29 Dec 11 @ 2:05 pm
DJ-ALFPRO InfinityModeratorMember since 2005
Verovatno ti je ukljucena Scratch opcija na tom deku, probaj da iskljucis.
 

Posted Thu 29 Dec 11 @ 3:21 pm


(Old topics and forums are automatically closed)