Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Καλησπέρα !Την βοήθεια σας..

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Ασχολούμαι με djin γενικά αλλά με το virtual και γενικά με τα πισί δεν είμαι εξπέρ..

θα ήθελα να ρωτήσω αν γίνεται να συνδέσω μίκτη με το λάπτοπ μου και ουσιαστικά το βίρτουαλ να κάνει την δουλειά που κάνουν οι σιντιέρες..δλδ να έχω τα τρακς στο λαπτοπ και να μιξάρω απο τον μίκτη μου και όχι από το μίξερ του βίρτουαλ..

ελπίζω να έγινα έστω και λίγο κατανοητός και να με βοηθήσετε!

δείτε με ως εντελώς πρωτάρη και εξηγήστε μου αν δεν βαριέστε!
 

Posted Sat 03 Sep 11 @ 4:49 pm
Γινεται αυτο που θελεις...Τι καρτα ηχου εχεις.?
 

Posted Sun 04 Sep 11 @ 5:21 am
εχω την μαμα που εχει 2 υποδοχες ,μια για το μικ και μια για ακουστικα//

να υποθεσω χρειάζομαι καρτα 4.1?

αν μπορεις επισης κανε μια εξηγηση για το πως θα το κανω..

 

Posted Sun 04 Sep 11 @ 6:32 am
Και με αυτη που εχεις κανεις δουλεια αλλα θα χεις μονοφωνικο ηχο...Αμα το θες για το σπιτι για εξασκηση τοτε ειναι μια χαρα...Χρειαζεσαι ενα jack ->2 rca καλωδιο.Το 1 rca θα μεταφερει μονοφωνικα τον ηχο απο το 1 deck στο 1 καναλι του μιχτη και το 2ο rca θα μεταφερει το 2ο deck στο αλλο καναλι του μιχτη...

Αν παρεις 4.1 τοτε θες 2 τετοια καλωδια και εχεις στερεωφονικο ηχο.Απο την μια εξοδο βγαινει στερεωφονικα το σημα του 1 deck και απο την αλλη εξοδο βγαινει παλι στερεοφωνικα το σημα του 2ου deck.

Μπορεις ακομα για οικονομια αν θελεις να αγορασεις μια καρτα ηχου απλη για προακουστικη.(εξωτερικη).Ετσι απο την μαμα του pc σου απο την εξοδο θα βγαινει το 1ο deck και απο κει στο μιχτη,και απο την απλη εξωτερικη θα βγαινει το 2ο deck και απο κει στο μιχτη.


Καλυτερη επιλογη για μενα ειναι η 4.1 καρτα ηχου καθως εχεις στερεοφωνικο ηχο και χαμηλο latency (αναλογα την καρτα σου).
Η 3η επιλογη οσο καλη και αν σου φαινεται,δεν ειναι καθολου αξιοπιστη,σταθερη και ανεβαζει το latency.
Η 1η επιλογη ειναι καλη αν θες να εισαι στο σπιτι για εξασκηση,η τελος παντων σε ενα ερασιτεχνικο περιβαλλον.

Τελος για τα ακουστικα που ειπες,τα συνδες πανω στο μιχτη και χρησιμοποιεις τα cue του,σαν να χες cd...!

Edit:
Ολα τα παραπανω τα ρυθμιζεις απο το sound setup του virtual dj...!
 

Posted Sun 04 Sep 11 @ 7:33 am
100000 eyxaristw file.

an dw oti kati de bgainei tha apeythinthw edw kai pali!

 

Posted Sun 04 Sep 11 @ 7:40 am


(Old topics and forums are automatically closed)