Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: "Στησιμο" laptop για djing....

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Holla !!!

Ειμαι εδω και καιρο αναγνωστης του forum αλλα πρωτη φορα ανοιγω topic...

Στο ψητο...

Εδω και λιγο καιρο παιζω dj απο το desktop μου με μια numark mixtrack , και καρτα ηχου ni audio 2 dj...

Το θεμα ειναι οτι δεν μπορω με το desktop να παιξω σε καποιο μαγαζι η σε καποιo παρτυ πχ γι αυτο και θελω να "μετακινηθω" απο το desktop σε ενα laptop....

Λεφτα για νεο laptop δεν υπαρχουν , εχω ομως ενα laptop με επεξεργαστη intel core 2 duo 2.00ghz και μνημη 3gb το οποιο ομως πηγαινει αργα και συχνα κολλαει , γενικως το θεωρω αναξιοπιστο....

Θελω να μου πειτε πως μπορω να "καθαρισω" αυτο το λαπτοπ και να το μετατρεψω σε αξιοπιστο μηχανημα για djing....

υ.γ. 1 δεν νομιζω το προβλημα να ναι καποιος ιος η spyware , χωρις να γνωριζω πολλα απο computers προβλεπω οτι θα εχει σφαλματα απο την κακη χρηση ( τραβηγματα απο μπριζα κτλπ)

υ.γ. 2 shootouts στον phantom deejay , ειμαι τεραστιος fan.....
 

Posted Tue 30 Aug 11 @ 5:22 am
Κάνε ένα format και εγκατέστησε είτε Windows XP είτε Windows 7. Βρες και πέρασε και όλους τους τελευταίους drivers και θα είσαι OK.

Εγώ παίζω ακόμα και σήμερα ΚΑΙ με αυτό το laptop:
ASUS A7C Intel Core 2 Duo T5600 @ 1.83GHz w 1GB RAM & ATI Radeon X1450 256MB Display Adapter, Win 7 Ultimate 32-bit

ήχο και video (2 decks) και δεν έχω κανένα πρόβλημα/κόλλημα/καθυστέρηση/κτλ
Βέβαια το μηχάνημα έχει φάει του κόσμου την "παραμετροποίηση" για να στηθεί (κυρίως λόγω έλλειψης RAM που θα ήθελε λίγη ακόμα), αλλά όπως και να έχει την δουλειά του την κάνει αξιοπρεπέστατα! :)
 

Posted Tue 30 Aug 11 @ 5:56 am
Συμφωνώ ένα φορματ και είσαι έτοιμος !!
 

Posted Sat 17 Sep 11 @ 7:58 am


(Old topics and forums are automatically closed)