Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Denon dn-mc 6000...Αξίζει τα λεφτά του???

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Καλημέρα παιδιά! Είμαι 8 χρόνια Dj και σκέφτομαι να το γυρίσω στο PC mode controll...(Δουλέυω με Virtual dj κ λίγο το Traktor)
Έχω σταμπάρει το Denon dn-mc 6000 γιατί νομίζω ότι προσφέρει πιο πολλά σε σχέσει με άλλα τις κατηγορίας του. Δοκίμασα εχθές το "Reloop Digital Jockey 3" και απογοητεύτικα με τα κουμπιά του (χαμηλή ποιότητα πλαστικού) και την απόκρισή του(δηλ. πάταγα το play και αργούσε να ξεκινήσει σε σχέσει με π.χ pionner 100cdj,200 cdj,1000 cdj κ.α).
Είναι η πρώτη φορά που παίζω σε controller και σκέφτομαι αν και στην Denon 6000 θα είναι έτσι???
Και μιας και μερικοί το έχετε...τα knobs (gain,treble,midle,bass) τα βολεύστε ή είναι λίγο στριμωχτά τα πράγματα??
 

Posted Mon 29 Aug 11 @ 9:56 pm
Γενικά είμαι αρκετά ευχαριστημένος απο τον controller (τον έχω σχεδόν 9 μήνες τώρα). Θέματα με την απόκριση δεν θα έχεις αν τον σετάρεις καλά αλλά τα πλήκτρα είναι τυπικά πλήκτρα DENON δηλαδή λαστιχένια (πολύ καλής ποιότητας και σκληρότητας όμως) και όχι πλαστικά με μεταλλική επιφάνεια όπως τα Pioneer.

Με το κομμάτι του μίκτη δεν θα έχεις θέμα ειδικά αν ο controller ΔΕΝ είναι τοποθετημένος κάτω απο κάποιο πάγκο σε μπαράκι... Δεν είναι τόσο στριμωγμένος όσο δείχνει ;) και φυσικά επειδή λειτουργεί σαν hardware μίκτης η ποιότητα και η αίσθηση του EQ δεν συγκρίνεται με κανένα controller!!!
 

Posted Tue 30 Aug 11 @ 1:46 am
Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου!
Είδα κ κάποια σχόλεια άλλων παιδών που είχαν το ίδιο πρόβλημα με τα κουμπιά...μήπως μετά από καιρό τα πλήκτρα τα τινάζουν???
Ξέρεις είμαι της άποψης να πάρω κάτι ακριβώ αλλά να κρατήσει καιρό...Έχεις κανά άλλο controller να μου προτείνεις στην ίδια κατηγορία?
Ααα...ξέρεις που μπορώ να τα βρώ κάπου ανοιχτά controllers να τα δω από κοντά???
 

Posted Tue 30 Aug 11 @ 2:52 am
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τα κουμπιά και αν είδες στα άλλα θέματα συνέστησα κατευθείαν επικοινωνία με την αντιπροσωπία.
Τώρα ανοιχτούς controller που μπορείς να δεις και να δοκιμάσεις δεν ξέρω... Αν είσαι στην Αθήνα τότε ίσως κάποιο άλλο παιδί απο Αθήνα να ξέρει...
 

Posted Tue 30 Aug 11 @ 4:52 am
Ta axizi ta "lefta" tou...kai me to parapano....enTaxi - ine Ligo vary - gia metafores pera do8e - alla san piotita hxou,kataskevis,exopLismou ktL ktL...eiNai "oLa ta LeftA"...!!!!!!!!...exo 5-6 controller's kai den yparxi metro sigRisis sta lefta tou...touLaxiston mexri kai shmeRa...
 

Posted Tue 30 Aug 11 @ 12:02 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Ego nomizo pos tha koitousa kai to ns6 pou einai ligo pio "eurixoro"...
 

Posted Tue 30 Aug 11 @ 12:53 pm
Paidia me vlepw na pernw to pioneer ddj-t1...na dwsw kati parapano k na parw kati pou tha kratisei, ta koupmia einai idia me ta 200cdj tis pioneer(cue/play ekei xtypiounte pio poly ta koumpia...) kai i poiothta mou fainete para poly kali...ti lete?
 

Posted Wed 31 Aug 11 @ 8:50 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
πηγαινε δες το καπου στημενο πρωτα...δεν ειναι η ιδια ποιοτητα κατασκευης οπως νομιζεις...
 

Posted Wed 31 Aug 11 @ 9:36 am
egine paidia euxaristw gia tis apantiseis sas...agorasa telika to pioneer ddj-t1...tha sas pw entipwseis tis epomenes meres...
 

Posted Wed 31 Aug 11 @ 2:41 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Elpizo na to agorases gia na to doulepseis me to traktor kai oxi me to virtualdj.
Alios agorazeis me lathos kritiria.
Prota epilegoume programma kai meta controller.
 

Posted Wed 31 Aug 11 @ 4:34 pm
pira to pioneer ddj-t1 meta apo diki mou prwtovoulia,(kathws mou legate: "den etsi opws nomizeis" kati tetoia..)
Kai pistepste me einai XILIES FORES KALYTERO APO OTI SKEFTOMOUNA....DLD TA SPAEI !!!!
Einai les k exeis mprwsta sou ta cdj 400 i cdj 200...dld auto pou ithela...

To ποστ διορθώθηκε απο Moderator

 

Posted Sat 03 Sep 11 @ 1:14 pm
Οποιος δεν κατάλαβε γιατί το ποστ του φίλου μας διορθώθηκε, όπως επίσης και για τα υπόλοιπα ποστ που διαγράφηκαν, ας διαβάσει τους κανόνες λειτουργίας του φόρουμ.
http://www.virtualdj.com/forums/144316/Greek_Forum/____READ_ME_FIRST____.html

Παρακαλώ μή δώσετε συνέχεια στο θέμα. Ευχαριστώ.
 

Posted Sun 04 Sep 11 @ 12:00 am


(Old topics and forums are automatically closed)