Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Ποιά από τις δύο θα επιλέγατε?

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Χαιρετώ σας!

Θα ήθελα την άποψή σας όσοι έχετε την καλοσύνη, για επιλογή ενός controller.
Τον χρειάζομαι για επαγγελματική καθημερινή χρήση. Το περιβάλλον εργασίας μου είναι σε Mac (αν αυτό παίζει κάποιον ρόλο).
Η αλήθεια είναι ότι η μουσική που παίζω (alternative - classic rock) δεν έχει και τις τεράστιες απαιτήσεις σε scratch effects και λοιπά καλούδια ή τουλάχιστον εγώ δεν ξέρω να τα χρησιμοποιώ. Ποιόν controller θα διαλέγατε λοιπόν από τους δύο?

AMERICAN AUDIO - VMS4 ή HERCULES - DJ CONSOLE 4-MX
Οι τιμές που βρίσκω στην αγορά είναι σχεδόν οι ίδιες και για τους δύο (κοντά στα 400€)

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για τις απαντήσεις σας
 

Posted Fri 29 Jul 11 @ 1:22 am
geia sou file egw proteinw american audio vms4 logw kataskevis kyriws. exei 4 kanalia, poly kali karta ixou apo oti exw akousei, poly kala features pou den exei i 4mx (apokleistiko control gia sampler kai effects me knob kai dyo koumpia gia ka8ena apo ta dyo, gain se ola ta kanalia, 2 mikrofwna xlr, 3-band freq gia ta mikrofwna, touchpad, metallika jogwheels, balance knob klp). episis sto ebay einai pio ftini apo oti edw. 4a3to ligo kai 8a deis.
 

Posted Fri 29 Jul 11 @ 5:05 am
Το έχω ψάξει ήδη.
Η αναφορά μου στην τιμή, έχει να κάνει με θεωρητική σύγκριση δύο controller που έχουν ίδιες τιμές στην αγορά και όχι στο ebay.
Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου.

Υ.Γ. Θα παίζω με virtual dj και όχι με tractor... ξέχασα να το αναφέρω στην περιγραφή μου παραπάνω
 

Posted Fri 29 Jul 11 @ 5:24 am


(Old topics and forums are automatically closed)