Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Wedding Dj Booth Pics

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Πριν απο 2 εβδομάδες έπαιζα σε ένα γάμο στη Θεσσαλονίκη.
Το ηχοσύστημα είναι υπενοικίαση απο γνωστό μαγαζί της Θεσσαλονίκης.
Αυτό είναι το "μικρό" setup. Η MC-6000 και το laptop. Τίποτα άλλο!

Και οι photos:






 

Posted Wed 22 Jun 11 @ 10:03 am






 

Posted Wed 22 Jun 11 @ 10:07 am







 

Posted Wed 22 Jun 11 @ 10:08 am
 

Posted Wed 22 Jun 11 @ 10:10 am
Καλησπέρα. Θα ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με τον controller της Denon που έχεις. Επειδή σκέφτομαι να τον αγοράσω θα ήθελα εάν σου είναι εύκολο να μου πεις ο φορητός υπολογιστής που έχεις τι χαρακτηριστικά έχει; Έχω ένα laptop και δεν ξέρω εάν πληρεί τις ελάχιστες απατήσεις συστήματος. Και εάν το δουλεύεις με Traktor ή Virtual Dj και εάν γενικά είσαι ευχαριστημένος. Συγνώμη εάν σε κούρασα.
Ευχαριστώ.
 

Posted Fri 24 Jun 11 @ 6:13 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Na valw ki egw merikes pou traviksa simera , apo ton xwro pou douleuw to kalokairi, ena ktima sto Korwpi...

before glenti ...
an paratirisete, yparxei ixeio panel, stin orofi tis pistas...




oops auti mou vgike anapoda..xaxa


glenti




 

Posted Fri 24 Jun 11 @ 9:50 pm
ilias7Home userMember since 2005
bravo paides,wraia pragmata.
 

Posted Sun 26 Jun 11 @ 12:52 pm
Djdimis7 wrote :
Καλησπέρα. Θα ήθελα να σε ρωτήσω σχετικά με τον controller της Denon που έχεις. Επειδή σκέφτομαι να τον αγοράσω θα ήθελα εάν σου είναι εύκολο να μου πεις ο φορητός υπολογιστής που έχεις τι χαρακτηριστικά έχει; Έχω ένα laptop και δεν ξέρω εάν πληρεί τις ελάχιστες απατήσεις συστήματος. Και εάν το δουλεύεις με Traktor ή Virtual Dj και εάν γενικά είσαι ευχαριστημένος. Συγνώμη εάν σε κούρασα.
Ευχαριστώ.


Χρησιμοποιώ VirtualDj (φαίνεται και στις φώτο) και φυσικά και είμαι ευχαριστημένος. Άλλωστε βρισκόμαστε στο forum του VirtualDj.
Επίσης είμαι αρκετά ευχαριστημένος και απο την DENON. Μάλιστα στο συγκεκριμένο event μέσω της DENON έβγαλα στο PA και μια μικρή ορχήστρα που έπαιξε για μία ώρα στην αρχή του προγράμματος.

Τώρα ο φορητός που βλέπεις στις παραπάνω φωτογραφίες είναι λίγο "θηρίο" καθώς πρόκειται για ένα Toshiba Qosmio:
TOSHIBA Qosmio X500-12N Intel Core i7 740QM @1.73GHz w 8GB RAM & nVidia GF GT360M 1GB Display Adapter - Win7 x64 bit OS

Όμως με την DENON και την τελευταία έκδοση του VirtualDj δουλεύω άψογα και με ένα laptop πενταετίας της ASUS:
ASUS A7C Intel Core 2 Duo T5600 @ 1.83GHz w 1GB RAM & ATI Radeon X1450 256MB Display Adapter - Win7 x32 bit OS

Υ.Γ.: Στις φώτο παραπάνω το VDJ το χρησιμοποιώ με ένα δικό μου skin, το GHOST OSD Edition.
 

Posted Mon 27 Jun 11 @ 7:17 am
Και 3 φωτογραφίες απο προχθές (Σάββατο βράδυ) απο ένα γάμο που έγινε σε υπαίθριο χώρο (όχι μαγαζί).

Σε αυτές τις φώτο χρησιμοποιώ το laptop της ASUS.




Υ.Γ.: Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες απο κινητό με έντονη συννεφιά, οπότε μην περιμένετε τρελή ποιότητα. Επίσης τραβήχτηκαν κατά την διάρκεια προετοιμασίας της βραδιάς οπότε τα καλώδια, οι καφέδες, τα τσιγάρα κτλ δεν είχαν ακόμα τακτοποιηθεί/εξαφανιστεί...

(Σιχαίνομαι τα καλώδια που πιγαινοέρχονται απο δω κι απο εκεί. Θέλω πάντα να είναι όσο πιο τακτοποιημένα και διακριτικά γίνεται)
 

Posted Mon 27 Jun 11 @ 7:33 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Γιώργο πάντως τα τελάρα από τις μπύρες διαχρονικά racks για του ενισχυτές σε τέτοιες καταστάσεις LOL!!!!!
 

Posted Tue 28 Jun 11 @ 1:46 am
Και μια κουλούρα (100 μέτρα) μπαλαντέζα μέχρι την ντιζελογεννήτρια... :P
 

Posted Tue 28 Jun 11 @ 2:44 am
djsadimPRO InfinityMember since 2006
Α!!! τώρα που είπες για μπαλαντέζα να επισημάνουμε σε όλους ότι σε τέτοιες καταστάσεις η μπαλαντέζα τύπου καρούλι δεν πρέπει να είναι τυλιγμένη στο καρούλι αλλά απλωμένη για να μην έχουμε πτώση τάσης λόγο επαγωγής και ιδιαίτερα όταν έχουμε μεγάλα επαγωγικά φορτία όπως είναι οι ενισχυτές!!!
 

Posted Tue 28 Jun 11 @ 2:55 am
Συν οτι μπορεί να πάρει φωτιά το καρούλι (το έχω δει παλιά με τα μάτια μου)
 

Posted Tue 28 Jun 11 @ 3:54 am


(Old topics and forums are automatically closed)