Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: denon dns1200 or pioneer cdj 400?

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

PANOSVPRO InfinityMember since 2007
θα θελα τη γνωμη σας τεκμηριωμενη απο καποιον που χει παιξει με αυτα...με τα pioneer εχω παιξει με τα denon οχι(ξερω οτι πανω κατω ειναι και τα 2 ιδια).
κλίνω αρχικα προς τα pioneer μιας ειναι industry standard, εχουν καλη τιμη μεταπώλησης (για αργοτερα) και κουμπια πλαστικά με συμπαθητική αισθηση..
απ την αλλη τα denon τα βρισκω φτηνοτερα , μ αρεσει που ναι μικροτερα, εχουν πιο πολλα φιλτρα αλλα μου τη σπανε οι ιδιαιτεροτητες με τις λουπες κλπ.(δε ξερω αν το cue του ειναι σαν pioneer η εχει καμμια δικη του κουλαμαρα οπως πχ τα numark)
απο συνεργασια με το vdj ποιο συμπεριφερεται καλυτερα?
 

Posted Sun 22 May 11 @ 3:48 pm
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
Pano, mono me ta pioneer exo paiksei.
Se synergasia me to vdj an eksaireso to jog pou gia tis dikes mou apaitiseis einai poly 'ligo', ta 400 einai sigoura poly volika kai o asio driver tis pioneer einai poly kalos epeisis.
Alla an katalaba kala se endiaferoun kai san stand alone gia cd....
Den mporo na po.., kala einai na breis kapou ta denon kai na ta dokimaseis.
 

Posted Sun 22 May 11 @ 4:27 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
ναι ναι...με ενδιαφέρουν και σαν controllers αλλα και σαν players...γι αυτο και ρωτησα για τα cue πχ..
 

Posted Mon 23 May 11 @ 2:21 am
Το CUE δεν διαφέρει απο τα Pioneer (μόνο η Numark έχει ηλίθιο CUE) όπως και το loop δεν πολυ-διαφέρει απο τα Pio.
Πάντως σε κάθε περίπτωση δες και τα DENON απο κοντά...
 

Posted Mon 23 May 11 @ 3:52 am
paidia egw pantws exw paiksei kai me ta 2....kai pisteuw oti ta pionner einai kalutera gia diaforous logous....oxi oti upotimw ta dn fusika...apla san mhxanhmata einai pio sigoura ta pio logw tou oti den exoun toses euais8hsies opws ta dn.....aa kai oso gia to cue...exei mia mikrh diafora...
 

Posted Tue 19 Jun 12 @ 3:15 pm
Dee PPRO InfinityMember since 2006
Μιας και είσαι ο μόνος ως τώρα που έχει δοκιμάσει και τα δύο, νομίζω ότι θα ήταν ιδιαίτερα ενδιαφέρον -αν έχεις το χρόνο φυσικά- να κάνεις μια πιο λεπτομερή αναφορά στους λόγους που σε οδήγησαν σ' αυτό το συμπέρασμα. Είμαι σίγουρος ότι πολλά μέλη θα σου είναι ευγνώμονες!!!!
 

Posted Tue 19 Jun 12 @ 7:07 pm
jleftLE userMember since 2011
Το Pioneer προτίνω γιατί έχει ασφάλια στα κουμπιά και δεν μπαίνει σκονή που είναι θάνατος για αυτά τα μηχανίματα!
 

Posted Thu 21 Jun 12 @ 8:54 am


(Old topics and forums are automatically closed)