Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: connect cdjs with virtual dj - Page: 3

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

aledjoPRO InfinityMember since 2005
mi trelenesai....

auta einai mikra bugs pou anakaliptoume sti poreia.
akribos to idio problima eixa me ta icdx kai edosa to error sto forum kai sto epomeno update to ftiaksane.

tora gia ta cdj2000 de ksero an yparxei tetoio bug i etyxe se sena.
auto pou les to ekane panta i tora teleutaia sto kanei?
to kanei se olous tous ypologistes i mono sto diko sou?

oti ki'an ginetai, pigene sta eggrafa mou/virtualdj
kai anoikse to Crashguard report
kai postare edo oti exei mesa "Crash ID=...."
 

Posted Sat 29 Jan 11 @ 8:38 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
vasiliadis wrote :
pedia iparxei kapios pou na exei cdj 2000 ,mac book pro kai virtual teleytea ekdosi?
exo sovaro provlima. katarxas na po oti to virtual to xero apexso kai anakatota kai ta exo dokimasei ola!!!
otan pezo mousiki me ta cdj2000 pou einai enomena me to vdj7.0.2 ola einai kala
...otan omos kapia stigmi (eno pezei idi mousiki meso tou virtual) thelo ena apo ta dio cdjs na ta giriso se DISC I USB
me to pou mpenei stin litoyrgia disc i usb aytomatos tote vlepis oti i othoni tou virtual kollaei kai den mporeis na kaneis kamia energeia
apisteyo exo xalasei 5500 na paro cdjs2000.djm2000.macbook pro.2400 kai agorasmeno to vdj 200eyro kai apo ayto to kollima pou exei to vdj den mporo na pexso stindoulia mou mousiki..
an kapios exei ayta ta mixanimata diladi mac cdj2000 kai xrisimopoiei to vdj as me parei ena tilefono 6944289960 i as mou steilei edi nmia apantisi..exo trelathei...


Exei anaferthei antistoixo problima me ta cdj900 kai mac. Epeidi douleyo me ta 900 xoris problima sta windows kai gia na se bohthiso, tha sou proteinw kati pou den theloun na akousoun synithos oi xristes mac.
-Bale windows., me bootcamp. Tha sou parei 2 ores olo auto an exeis mia copia windows (xp h 7) kai mallon tha lythei to problima sou.
An exeis frontisei na exeis tin mousiki sou se fat32 partition tha exeis prosvasi kai apo ta 2 leitourgika. Kai an sto mellon brethei lysi gia to mac eite apo tin Pioneer eite apo to virtualdj gyrnas pali se macos.
 

Posted Sat 29 Jan 11 @ 5:29 pm
0rafa0PRO InfinityMember since 2012
paidia boitheia!!! exw cdj 900 k exw balei tin leitourgia sync sto koumpi slip pou exei to cdj 900. ayto exei led alla dn mou anabei sto pc mode.mono sto cd..ti kanw gia na to exw monima anammeno olo to brady?? gt to sync to psaxnw kati bradya!!! me fako!!
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 2:17 am
Κάνε MAP το LED_SYNC σε ON
Αυτό θα ανάψει ΜΟΝΙΜΑ το LED
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 2:19 am
0rafa0PRO InfinityMember since 2012
pes to mou ligo pio analytika...ti prepei na kanw..nomizw dn exei led_sync...na ftiaxw egw?
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 2:20 am
0rafa0PRO InfinityMember since 2012
ligo boitheia re paidia...dn eimai asxetos xerw liga pragmata oson afora to mapping..alla to led tou slip dn mpotw na to anapsw!
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 2:34 am
Όντως το definition του CDJ-900 δεν έχει πρόσβαση στο LED_SLIP...

Μια ερώτηση: Το LED του κουμπιού SLIP αναβοσβήνει καθόλου όταν παίζεις μουσική;
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 2:41 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Dokimase stin entoli pou exeis dwsei sto koumpi na prostheseis ti leksi ON
dld
on & entoli

An i entoli sou exei ti morfi erwtisi ? entoli 1 : entoli 2 tote prepei na valeis to on kai stis dyo entoles. dld
erwtisi ? on & entoli 1 : on & entoli 2
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 3:32 am
Μπάμπη ρίχνοντας μια γρήγορη ματιά στον εργοστασιακό mapper και definition file του CDJ-900 φαίνεται οτι δεν υπάρχει πρόσβαση στο συγκεκριμένο LED. Οπότε ή είναι hardcoded (και δεν μπορεί να ελεγχθεί μέσω MIDI/HID) ή το VDJ "ξέχασε" να το συμπεριλάβει στο definition file πράγμα που θεωρώ λίγο απίθανο...

Αν ο Alex άλλαξε το κουμπί SLIP σε SYNC, τότε αν υπήρχε πρόσβαση στο συγκεκριμένο LED θα έπρεπε να του αναβοσβήνει με το ρυθμό (beat intensity)
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 3:44 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Swsta, epomenws an dwsei tetoia entoli kai den anapsei, simainei oti den pairnei giatria.
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 4:01 am
0rafa0PRO InfinityMember since 2012
lpn paides....to slip apo to maparisma tis mamas tou kanei "toggle".toulaxiston ayto leei sto mapper. egw to ekana sync...dokimasa on & sync k tpt...dokimasa entoli sync ? on k pali tpt...alli entoli p isws na doulepsei??? me cd otan pataw to slip menei anoixto to led tou. anammeno synexeia dld.
 

Posted Mon 04 Apr 11 @ 10:31 am


(Old topics and forums are automatically closed)