Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Skype kai Virtual dj

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

Zero_GrHome userMember since 2010
Kalispera paidia.Mporeite na mou peite pos mporo na vgalo mia sinomilia pou kano live sto skype kai na akougete kanonika sto radio?Euxaristo polu!!
 

Posted Tue 23 Nov 10 @ 1:42 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
xmm, dyskola pragmata zitas.
To mikrofwno to akous? kai pws to exeis syndesei?
An xrisimopoieis tin ver 7 mallon tha prepei na dilwseis linein 1 to mic kai linein2 tin eiserxomeni apo skype.
Ti karta(es) ixou exeis diathesimi(es) kai pws ti(s) xrisimopoieis?
 

Posted Tue 23 Nov 10 @ 3:15 pm
(mporei na xrisimopoihsei 2 kartes mazi?)
 

Posted Wed 24 Nov 10 @ 12:03 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Oi perissoteres kartes tis agoras den epitrepoun tin koini leitourgi 2 efarmogwn.Pou simainei oti mallon tha prepei na xrisimopoiisei mia karta ixou gia to Skype kai mia gia to VirtualDJ. H metaksy tous twra syndesi prepei logika na ginei mesw linein tou VirtualDJ. To Mic einai vevaia ena themataki. Tricky ..tha elega to olo thema.
 

Posted Wed 24 Nov 10 @ 12:29 pm
To exw kanei egw. Tha xreiasteis 2 kartes 2 mikrofonakia hxeiakia kai akoustika .

Sth mia karta tha baleis to skype mono tou. As einai kai onboard h karta den se noiazei. Se auto panw tha sundeseis to prwto mikrofonaki (epele3e ta klasika fthna mikrofonakia) kai ta hxeiakia. Apla hxeiakia upologisth

Sth deuterh karta sundeeis to vdj kai to mic sou me mic plugin sta effe kai ta akoustika sou.

Me auto ton tropo o allos milaei apo to mikrofwno sou tautoxrona me esena.
 

Posted Wed 24 Nov 10 @ 4:31 pm
me auton ton tropo kai me ena allo kolpaki kaname koinh ekpomph me kati paidia apo kriti. kai pragmatika akougotan san na thn kanoume mazi dipla dipla
 

Posted Wed 24 Nov 10 @ 4:35 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Radiomoutro..lol
Ti tha ginei tha kaneis kamia ekpompi sto VDradio?

Den nomizw oti tha xreiastei to Mic Plugin. Apo to advanced config to dilwneis se mia input.
 

Posted Wed 24 Nov 10 @ 4:40 pm
djdad wrote :
Radiomoutro..lol
Ti tha ginei tha kaneis kamia ekpompi sto VDradio?

Den nomizw oti tha xreiastei to Mic Plugin. Apo to advanced config to dilwneis se mia input.


nai alla etsi den kanei fade out to music kai fade in to mic;)
 

Posted Wed 24 Nov 10 @ 5:01 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
ginetai me assign entoli ...xmmm that sti grapsw meta.
Theleis dldl otan patas to Mic on, na peftei to volume as poume sto 60% ? kai otan to afineis na epanerxetai. kati san talkover.

Etsi glitwneis ena plugin. Cpu..you know....


[EDIT] ..kati san ki auto as poume

mic on while_pressed & master_volume 60% while_pressed

Auto to kaneis assign se kapoio koumpi kai oso to kratas patimeno kanei talkover. Mporeis vevaia na to kaneis kai sketo koumpi toggle xwris na einai patimeno. Opoios thelei na peiramatistei kai thelei voitheia sto coding , i can help.
 

Posted Wed 24 Nov 10 @ 5:07 pm
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Kalyteri lysi... xrisimopoieis ena deck to 4o as poume san eisodo line in (mic) kai kaneis assign ena koumpi..

master_volume 50% while_pressed & deck 4 linein mic on & down ? deck 4 linein mic on : deck 4 linein mic off

 

Posted Wed 24 Nov 10 @ 5:23 pm
nai alla etsi den kanei fade in fade out kanei cut in cut out :PpppPpp

Tespa ekei kolhsame twra xaxaaxxaaxaxaxaxaxaxaxaxax
 

Posted Thu 25 Nov 10 @ 2:00 am
Zero_GrHome userMember since 2010
Basika euxaristo polu alla epeidi einai polles oi plirofories mazemenes mporei kapoios na mou proteinei giati den vrika kati mia e3oteriki karta hxou.Kai kati akoma.Mporeite na mou peite pos mporo na valo to kolpo me to koumpi pou lete gia na xamilonei automata ton ixo otan 8elo na miliso?Euxaristo ek ton proteron.
 

Posted Thu 25 Nov 10 @ 8:12 am
djdad wrote :
Kalyteri lysi... xrisimopoieis ena deck to 4o as poume san eisodo line in (mic) kai kaneis assign ena koumpi..

master_volume 50% while_pressed & deck 4 linein mic on & down ? deck 4 linein mic on : deck 4 linein mic off



Έτσι δεν θα ακουστεί χαμηλά και το μικρόφωνο αφου χαμηλώνει το master?

 

Posted Thu 25 Nov 10 @ 8:27 am
djdadPRO InfinityDevelopment ManagerMember since 2005
Swsta. Apla to diko mou mikrofwno (kalwdiako) einai poly dunato kai den eixa provlima. Mporeis omws stin entoli anti gia master volume na valeis deck level. An dld exeis to mic syndedemeno sto deck 4 (linein) vazeis ta deck 1,2,3 sto 50% anti gia to master.
 

Posted Thu 25 Nov 10 @ 10:21 am
paides dn mporw na parakolouthisw thn suzhthsh tha kanw mia alli erwthsh......epidi eimai neos pws mporw na sundesw to microphone me mk2???????
 

Posted Thu 09 Jun 11 @ 4:00 am


(Old topics and forums are automatically closed)