Quick Sign In:  

Forum: Balkan Forum

Topic: ZASTO JA VOLIM VDJ

This topic is old and might contain outdated or incorrect information.

ajd sad zasto vi volite ovaj program slobodno nam napisite opsirno (ako vam se da)
 

Posted Sat 04 Jul 09 @ 10:49 am
DejambaHome userMember since 2007
Volim ga samo zato sto sam pre 5 god poceo da radim sa njime i zato sto mi je devojka rekla da je lepsi od Traktora!

Steta sto je Alf lockovao vdj 6 topic, da napisem malkice mane koje jos tim nije otklonio... Taman sam se nakanio!
 

Posted Sun 05 Jul 09 @ 8:36 am
pa napisi ovdje ja kazem da je ovo program pre dobar zato sto je brz,pregledan.improviziran jako je elastican playliste prevlacis kako oces muziku mixas na cistom ko suza waveformu samo u VDJ 6 je greska onaj BPM-kounter ima naprimjer 128.00 ova dva broja nazad su nepotrebna kad radim nakontroleru pitch mi ode skroz do dole i malo je teze onda mixat uhom bas moram gledat ali sad pocinjem experimentirat kako da ga napravim manje preciznim(ajmo tako rec)TRAKTOR mi je ratardiran je ima super efekte wajform je solidan zvuk je super ali nije to to..VDJ je program koji treba uvest malo bolji zvuk i smanjit cjenu naprmijer da izbace VIDEO I DA BUDE 100 EURA JA CU GA KUPIT ODMA.
 

Posted Sun 05 Jul 09 @ 5:17 pm
DejambaHome userMember since 2007
Sto se tice izgleda... VDJ nikad nije izgledao bolje (preglednije)!
Svidja mi se sto su u default skin stavili i info o tonalitetu numere kao i knob za promenu tonaliteta, ali bi mi se mnogo vise svidelo da je ispravljen bag iz petice: VDJ uvek detektuje harmoniju kao mol, bez obira sto su neke od numera u duru... VDJ tim je dao objasnjenje: ma vecina pesama je u molu! Desava se da detektuje tonalitet pomeren za kvintu ili ti napise da je u paralelnom :(
Sto se tice key chng tu sam se razocarao: numera je npr Gmol, ja hocu da je promenim u Amol (samo 2 polustepena), idem na knob i dobijem neku modulaciju A#m-Am :(
U ovoj ver je vecina mapera integrisana, probao sam sa cdj400 i na displeju ne vidim ime trake koja mi ide, kao sto ne vidim ni pretragu. Ovaj problem nije postojao u 5.* - radilo je savrseno.. VDJ tim jos nije otklonio ovaj bag....:(
Data-baza isto ne radi kako treba... Desava se da se o nekoj traci koju si pustao pre recimo 10-ak dana nestane kompletan info sa Cue-ovima!:(
Sto se BPM countera tice, treba da daje podatak detektovan u desetom delu BPM! Lepo je od VDJ tima sto je dao i pregled u stotom, mada mislim da je nepotreban, ali to je sigurno da bi malkice opcinio nove korisnike, koji ce iskustvom shvatiti koliko je to bitna/ne bitna stavka:(
Sto se kvaliteta zvuka tice uz svaku pristojniju zvucnu karticu, sa trakama koje su direct CD rip najmanje 192kbps i uz malkice igranja u sound preferences, mislim da ce svako biti zadovoljan zvukom uz minimalnu latenciju:)
TC jos uvek nisam probao, kao ni video mix;)

@Skrib
Mislim da video nece izbaciti, zato sto oni upravo pucaju na tu loptu;)
Moram da te jednim delom citiram:
“VDJ je program koji” da sljaka kako treba “JA CU GA KUPIT ODMA.“ ;)
 

Posted Mon 06 Jul 09 @ 4:20 am
meni nema problemas to se tice data baze sve mi savuca po 4 cue pointa imam na svakoj pjesmi jer ja cesto mixam na brejk daun na pjesmam i jako puno radim sa akapelama...tako da sto se tice pracenje pjesama radi savrseno...izgled je pre pre super ja kazem treba vdj samo uvest elastik da bude bolji pitch da ne guta kikove...moje pjesme su sve po 320 kb i nemogu rec pre odlicno..stabilnost programa je jako jako dobra nije mi se 6. srusila dosad niti jednom a radio sam sa njom po 3-4 satasvake subote i peteka...ovo sto su ubacili svve ove kontrolere je pre super..ja sam sad trenutno u zagrebu idem na more dobio sam tamo usput neke gaze ponjeo sam samo svoj x ponent i laptop jer imam 100 postotnog povjerenja jer znam da onolikoontrolera koliko su ubacili mora bit makar jedan na kojem cu moc radit zato mi se svidja jako sam brz i prenosan i 6.mi je smanjila jako puno briga stvarno svaka cast cim ucatim vremena ja cu naparavit spisak sta je dobro na VDJ i to sam napiso na foumu od M-AUDIA-SERATA I TRAKTORA.
 

Posted Mon 06 Jul 09 @ 4:42 am
garficki prikaz gramofonskih ploca. crna boja, pomicanje igle :)
 

Posted Wed 19 Jan 11 @ 7:12 am
DJ ZOCAHome userMember since 2009
DJ Skrib kako si zadovoljan sa x-ponent-om, da li dobro funkcionise sa virtual dj-om? Planiram u skorije vreme da kupim x-ponent i dvoumim se izmedju programa koji bih koristio uz kontroler, VDJ ili Torq Synchroscience.
 

Posted Sun 23 Jan 11 @ 12:59 pm


(Old topics and forums are automatically closed)