Quick Sign In:  

Forum: Greek Forum

Topic: Virtual Dj 6.XX Ερωτήσεις και απαντήσεις εδώ - Page: 19

This part of topic is old and might contain outdated or incorrect information

PANOSVPRO InfinityMember since 2007
deejaymichael wrote :
to vdj 6 pro paizei polly kala me to master tembo

e tote mallon den exeis paixei me cd eite me traktor
 

Posted Fri 26 Feb 10 @ 5:34 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
djsonath wrote :
Na einai traktor?
Kai giati den pairneis to traktor?
(eimai sta pro8ira)omws h eyxristia kai i euelixia tou vdj de sigkrinete me tpt

 

Posted Fri 26 Feb 10 @ 5:35 am
apopsisdjPRO InfinitySenior staffMember since 2003
PANOSV wrote :
RadioDJ105 wrote :
Καλημέρα.
Θα ήθελα να ρωτήσω το εξής.
Στο ΑΤΟΜΙΧ, όταν κάνω "scan" μου περνάει σε μια λίστα όλες τις θέσεις που υπάρχουν τα τραγούδια.
Αν αφαιρέσω κάποιον εξωτερικό σκληρό δίσκο και ανοίξω το πρόγραμμα, τότε στο αρχειο ΤΧΤ που γράφει τις θέσεις που υπάρχουν τα τραγούδια, μου το εμφανίζει.
Παρόλα αυτά, όταν πάω να το φορτώσω, μου γράφει ERROR.
Στο ΑΤΟΜΙΧ ξέρω ποιο αρχείο ΤΧΤ είναι και μπορώ να κάνω edit ή και να το σβήσω αν θέλω,

Μπορεί κάποιος να μου πει, ποιό είναι αυτό το αντίστοιχο αρχείο στο Virtual DJ και που το βρίσκω;

Επίσης, πείτε μου κάτι...
Πρόκειται για το αρχείο "Virtual DJ database v6" που εκτός από την "θέση" που βρίσκεται στους σκληρούς δίσκους του κάθε τραγουδιού,
γράφει τα BPM καθώς και τα Que Points του κάθε τραγουδιού; Ρωτάω γιατί θα ήθελα να κάνω ένα "σκανάρισμα" των σκληρών, όχι όμως και να χάσω τα Que Points καθώς και τα comments/BPM που έχει το κάθε ήδη σκαναρισμένο τραγούδι!

Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

an katalava kala ginete epeidi ka8e fora pou mpaino bgazeis to skliro allazei gramma.
linetai me 2 tropous. eite kanei to skliro na xei standar 1 gramma (px Z) eite ka8e fora pou ton koumpwneis epilegeis na kanei add sto search database



To oti allazei gramma mesa sto arxeio DEN epireazei to search, einai HOT PLUG. An allaxei gramma o diskos to search eksakolouthei na leitourgei.
Gia na min mperdeyesai den yparxei arxeio.txt gia to search sto vdj tora, oles oi plirofories einai sta xml arxeia databases sta root tou kathe diskou. Pliris foritotita +hot plug.
Ta error pou bgazei eina apo dead links pou prokeiptoun me diaforous tropous px an metakiniseis /sbiseis /metonomaseis ena arxeio ektos vdj.
Kane to eksis :
Me olous tous diskous pou douleyeis syndemenous, kane "add to search" to/ta partition pou exeis mousiki.
Meta pigaine settings ->browser kai gia kathe gramma diskou pou tha deis xrisimopoeiise ta ergaleia "check /clean /fix " [btw itan diki mou idea ayta ta tria... ] kai tha sou katharisei ola ta error klp.
 

Posted Fri 26 Feb 10 @ 7:38 am
ti thelis na peis PANOSV???
 

Posted Fri 26 Feb 10 @ 9:46 am
mimpos exw kanei kapoio lathos????edw den einai foroum gia to virtual dj????
 

Posted Fri 26 Feb 10 @ 10:00 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
eipa oti to mt tou vdj de sugkrinete me traktor kai cd.
esu mou les oti to mt paizei kala opote upo8etw oti den exeis paixei eite me cd me mt eite me traktor giati apla den yparxei sigkrisi
ti den katalaves?
to oti einai forum vdj de simainei oti de leme pou usterei h yperterei..
 

Posted Mon 01 Mar 10 @ 8:52 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
to master tempo ontos den douleuei sosta kai auto to katalaba otan epaiksa me cd.

ektos apo auto exei kai ena allo basiko problima.
otan to master tempo sto vdj einai energopoihmeno, akoma kai an de peiraksoume to pitch
kai to afisoume sto original tempo enos house tragoudiou, tha deite oti
se tyxaies stigmes pnigontai kapoia beat!
kai akougetai san einai xalasmeno to tragoudi....

gi'auto otan paizo house-dance apenergopoio to master tempo.

omos mexri pote tha to kano auto?
exei ginei kamia kinisi gi'auto to logo i to exoun paratisei?

arage sta "perfomances" ti kanei i advanced epilogi?
ti times prepei na baloume?
kai giati yparxei auto?
 

Posted Mon 01 Mar 10 @ 9:04 am
Tipota den kanei, toylaxiston se mena, oti kai na peiraksw to idio apotelesma exei ston hxo.
Alla egw exw brei th lysh edw kai 3 xronia.
Paizw me traktor...
 

Posted Mon 01 Mar 10 @ 7:11 pm
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
egw proswpika paizw me ena centrino 1.4 ibm (12.1') me ena gb ram settarismeno mono gia vdj.
den exw thn politeleia na paixw me algori8mous pou sikwnoun to cpu usage..alla kai apo tin alli ti noumera na balw??
 

Posted Tue 02 Mar 10 @ 4:52 am
loipon file PANOSV paizw apo to 1982 exw paixei me oti yparxei sthn agora.na xerete ena pragma to pitch control to paizoume +2 -2 etsi exw mathi egw giati ekeina ta xronia den ypeirxe master tempo.twra oso anafora to virtual pro se sxesei me tin limited edition pou eixa prin paizei mia xara kai mhn xexnate oti...... plironeis pairneis
 

Posted Tue 02 Mar 10 @ 7:57 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
ego exo dokimasei to "advanced" me noumera 3 - 0
oti bazei diladi mono tou otan to vdj se best quality.

to apotelesma einai kalytero ap'oti se "fast" alla kai pali de einai oti pio kalytero.
ta beat synexizoun na pnigontai....

kante ena allo test.
balte ena house komati kai to master tempo sto "fast" kai pigente to pitch sto -50%
kathos to akoute allakseto se "advanced" kai balte times 3 kai 0.
tha deite oti akougete poly kalytera....
 

Posted Tue 02 Mar 10 @ 8:24 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
loipon kante to test pou eipa alla na exete sto "scratch"
enhanced algorithm 35 kai filter smooth.

tha to dokimaso kai go simera sto magazi....
 

Posted Tue 02 Mar 10 @ 9:56 am
Sigoyra kapote paizame xwris master tempo, twra omws einai xrhsimo eidika sta ellhnika kai aparaithta sta classics poy den exoyn stathero beat kai prepei na eisai me to pitch h me to + kai - synexeia, opote xwris master tempo akoygetai klama.
Den amfivalw oti to vdj einai kalo programma, me ayto epaiza arketa xronia, apla pasxei se kapoia shmeia poy gia emena proswpika einai shmantika.
 

Posted Tue 02 Mar 10 @ 11:14 am
PANOSVPRO InfinityMember since 2007
deejaymichael wrote :
loipon file PANOSV paizw apo to 1982 exw paixei me oti yparxei sthn agora.na xerete ena pragma to pitch control to paizoume +2 -2 etsi exw mathi egw giati ekeina ta xronia den ypeirxe master tempo.twra oso anafora to virtual pro se sxesei me tin limited edition pou eixa prin paizei mia xara kai mhn xexnate oti...... plironeis pairneis

den nomizw agapite oti skopos eina na apodeixoume poios thn exei pio "megalh" (thn empeiria)..
egw paizv apo to 92~93 me beatmatch.
ti simainei to pitch to paizoume +2 ~-2 ?? esu etsi ema8es giati tote stin mousiki pou ma8es ola ta kommatia eixan ~+ - 2bpm diafora...ok...
twra oi kairoi exoun allaxei, oi mousikes exoun allaxei kai oi texnikes exoun allaxei.
twra paizw (prog-balearic trance) apo 132 mexri kai 142 bpm. de kanw aplo beatmatch mono...xrisimopoiw loopes anapoda kok.
otan eimai sta 138 kai petaw fwnitiki loupa apo ena 132ari kai pou peidaei ta fwnitika ti deixnei? to oti doulevei kanonika to mt?
sxetika me to oti exeis paixei me oti uparxei stin agora to afinw asxoliasto giati pragmatika de mporeis na fantasteis me ti exw paixei, (eidikotera twra pou xekinw sunergasia me tin anjuna beats kai 8a xeniteyomai...)
en pash periptwsh xanalew den einai o skopos na apodeixoume poios thn exei pio megali..
oso gia to oti plirwneis pairneis des mia ta timologia twn programmatwn dj kai sugkrine times..8a deis oti to vdj den einai tsampa..

 

Posted Wed 03 Mar 10 @ 3:26 am
oti peis PANOSV kala na eisai
 

Posted Wed 03 Mar 10 @ 5:17 am
Γειά χαρά.
'Ηρθα να γκρινιάξω λίγο. 'Εχω σπάσει τα νεύρα μου να βρω τι στην ευχή συμβαίνει με τα skins.
Λοιπόν, ως γνωστόν τα αρχεία για τα skins είναι σε μορφή ΖΙΠ. Αν αποσυμπιέσω (στον ίδιο φάκελλο) το κάθε ΖΙΠ, τότε μπορώ να μπω στο XML και να μεγαλώσω (π.χ.) τα size fonts (καθότι γκαβός).
Εχοντας ανοιχτο το Virtual DJ (και κανοντας χρήση άλλου, άσχετου ΣΚΙΝ) όταν πηγαίνω σε αυτό που έχω πειράξει, δεν με αφήνει να το φορτώσω. Μάλλον το φορτώνει αλλά μου βγάζει error. Τι πρέπει να κάνω; Να το κάνω ΖΙΠ κάθε φορά; 'Ασε που το έκανα ΖΙΠ και πάλι δεν το φορτώνει!
'Η για να το θέσω καλύτερα, φορτώνει όσα πραγματικά θέλει.
'Αλλα skins (σε μορφή ΖΙΠ) δεν τα φορτώνει και βγάζει το γνωστό error.
 

Posted Sat 06 Mar 10 @ 9:35 am
Βλακείες λέω.
Τα κάνω ΖΙΠ τα skins και τα φορτώνει.
Σορρυ για το περιττό μήνυμα.
 

Posted Sat 06 Mar 10 @ 9:43 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
den exei tipota i kainourgia ekdosi..... :(
 

Posted Sun 07 Mar 10 @ 7:08 am
Η Λειτουργία του MSN που έδειχνε τον τίτλο, σταμάτησε να μου παίζει (ξαφνικά).
Αρχικά να πω ότι χρησιμοποιώ Windows 7!
'Οταν έκανα δοκιμή σπίτι, έπαιξε μια χαρά.
Μετά και εντελώς ξαφνικά... σταμάτησε να εμφανίζει στο ΜΣΝ ότι μιξάρω το τάδε τραγούδι.
Ψάχνοντας στο google είδα ότι το ΜΣΝ γενικά κάνει κάτι τέτοια περίεργα στα Windows 7.

Μήπως κάποιος συνάδελφος που χρησιμοποιεί Windows 7, έχει βρει λύση στο πρόβλημα;
 

Posted Mon 08 Mar 10 @ 4:28 am
aledjoPRO InfinityMember since 2005
lepon einai ena thema pou skeftomoun apo kairo na to po alla den imoun sigouros.
simera omos sigoureutika gia ta kala!

ego paizo me to vdj kathe mera epi 5-9 ores tous teleutaious 12 mines.
se tyxaies xronikes stigmes kai se tyxaia tragoudia synantisa to eksis koufo:
opos epaize to komati, EBLEPA sti kymatomorfi kai AKOUGA apo ta ixeia oti
ypirxe ena mikrooo keno sto tragoudi!
diladi san eixe ginei rip apo to cd kai na itan gratsounismeno kai na ypirxe ena mikro
keno kai sta ixeia na akougotan ena mikro "tsik" alla na to dixnei kai sti kymatomorfi.

entaksi elega, to tragoudi tha exei problima apo to rip pou exei ginei.
to esvina kai to ebriska apo allou gia na eimai kalimenos.
auto omos eixe ginei polles fores pou eixa arxisei na skeftomai diafora opos
px.
1)na exo kolisei kanena io pou katastrefei ta mp3 bazontas auto to mikro keno
2)to vdj na exei problima kai na xalaei ta mp3
epistimonniki fantasia diladi xoris kamia logiki.

e loipon exthes kai simera to eida me ta matia mou kai to akousa me ta aftia mou!
SE ENA SYGKEKRIMENO tragoudi, exthes to ebala na paiksei kai edixne sti kymatomorfi oti yparxei auto to mikro
keno kai to akousa kai sta ixeia.
SIMERA auto to keno DEN ypirxe oute sti kymatomorfi oute to akousa!!!!
milao gia sygkekrimeno komati opou to keno itan konta sto cue opou exo balei to paizo kathe mera.
etsi loipon gia proti fora EXTHES ypirxe to keno se ekeino to simeio kai pote allote oute simera!

pos mporeite na to eksigesete auto?
 

Posted Mon 08 Mar 10 @ 6:45 pm
56%